Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva fasinerer deg ved hunden din? :D


Maria

Recommended Posts

Burde være et enkelt spørsmål:

HVA fasinerer dere ved hundene deres?

Nevn gjerne positive og negative sider.

Noen morsomme vaner/uvaner?

Tell me!

Alt fascinerer meg med LiLi :)

Når hun sitter å ser på meg med hodet på skakke, er jo sååå søt!! hehe..

De tingene hun gjør som er mest komisk er nok: når hun løper tulling rundt og rundt i ring, når hun sklir bortover på rompa med bakbena i været!!! hoho :lol: det er komisk det! hun liksom sitter på rompa, med bakbena i været og spøler seg fremover med forbena! og når hun voldtar bamsen sin oppå puta!! hjelpe meg.. komisk hund ja..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forresten så er det også komisk når hun sklir bortover gulvet med bakbena hengende bak seg. Hun gjør det når hun skal tørke seg etter hun har tissa skjønner dere. Mens det andre, med bakbena foran og opp i været gjør hun når hun skal tørke seg etter hun har bæsja.. LOL

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det med at hunder drar seg bortover med bakbena fram, kan tyde på betennelse eller infeksjon.

Eller så har hun bare en rar vane.. :lol::)

Burde være et enkelt spørsmål:

HVA fasinerer dere ved hundene deres?

Nevn gjerne positive og negative sider.

Noen morsomme vaner/uvaner?

Hmm.. At han bjeffer.. :D Rasen skal normalt være ganske rolig og ikke bjeffe.. Han her har en lyd for enhver anledning. av og til høres han ut som en katt.

Når han får springe kick og springer alt han kan rundt over hele gulvet mens han tror han springe i 120km/t.

Når jeg kommer hjem så springer han bort til meg og tar hånden min i kjeften og bare holder den der.

Når han blir lei seg for at han må være i buret så han legger seg ned i hjørnet og trykker trynet sitt inntil gitteret. Ser ganske komisk ut, alt blir trykt oppover.

Negative sider : sta, blir fort varm (hvis jeg skal kose med han) , Tror han kan klare seg helt alene, han har aldri loggra. (merkelige)

Men nesten alt han gjør facinerer meg.. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nok bare en rar vane :) Gjør det når det f.eks. er vått i gresset hun har bæsja i, sånn at hun ble våt. Gjør det forresten nesten aldri lenger, kanskje fordi at beina hennes er nesten dobbelt så lange som de var når jeg fikk henne, sånn at hun slipper å bli våt :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hans fantastiske sind! :lol: Det er bare for godt. Og så er han 100% tigret - det er vildt flot... Har ikke noget dårligt at sige om ham. Han elsker alle mennesker og hunde, selvom han er bange for andre mennesker. det er han igang med at lære at han ikke skal være lige nu. =D>

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, hverdags gjeting kan man lære en hvilken som helst hund. Husker det var en rotweiler som gjetet kveg... fantastisk syn  :lol:

Trenger ikke lære henne det i alle fall. Hun gjeter helt av seg selv hun, akkurat som en bc :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

det burde du :lol: Morsom opplevelse får du hvertfall! Det er fantastisk å de hunden jobbe skikkelig med sau... må prøves! Kunne ikke tenke meg noe annet enn en gjeterhund, selv om aussien ikke egner seg til konkuransegjeting...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke sikker jeg Taz, får ta noen små sauer da vettu :lol: Hun kan jo gjete, og hun er lynkjapp, så tror egentlig ikke det blir noe problem. I alle fall ikke hvis sauene er vant til å bli gjetet, sauer pleier jo ikke akkurat å angripe uansett da. Må jo selvfølgelig vente til hun blir voksen da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

tror man kan gjete med alle raser bare man gjør det på riktig måte :lol: sæuetest hunden din, så kan du ta kontakt med nærmeste gjeter forening :) går ann å gjete med alle raser :D må legge ut bilder hvis du prøver!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...