Gå til innhold
Hundesonen.no

Vestfold treff


Toya

Recommended Posts

Skrevet

noen som er med på ett treff i tbg eller noe?

hadde vært koselig å fått til dette en gang i nærmeste framtid :)

  • Svar 292
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ja, jeg blir med, men det hadde vært koselig å gjort det en gang det ble bedre vær. Vente til mer av den hersens snøen er borte :)

Skrevet

Hadde vært gøy.

Misty trenger sosialisering... Har sikkert tid i påske ferien..

Vi får se

ja den bikkja di er jo redd alt og alle , så der er jeg faktisk enig med deg ;)

Skrevet

Det synes jeg er unødvendig kommentar altså.

Noen som har tid i påska da? Får besøk av Guro, Benedicte, Birte og Kristine så kunne sikkert dratt dem med på et hundetreff.

Skrevet
ja den bikkja di er jo redd alt og alle , så der er jeg faktisk enig med deg :D

Veldig unødvendig å si! Er kanskje ike så rart at hu var redd fot Toya, sånn som Toya oppførte seg mot henne. Ikke mange hunder som bjeffer og knurrer på valper. :wub:

Men, tilbake til tema. Jeg har tid. Passer aller best søndag 9 april. For på lørdan, ska jeg ute med noen venner..

Og om det blir i hverdagen, eller en ikke "rød" kalender dag, kan ikke jeg. For da jobber pappa, og da kommer ikke jeg meg til tønsberg uten å bli kjørt. Kan jo Alltids ta bussen, men da kan jeg ikke ha med Geisha (hu spyr i buss).

Mulig jeg kan neste helg da, men er ikke sikker..Da vi muligenst ska opp te hytta..

Skrevet

Veldig unødvendig å si! Er kanskje ike så rart at hu var redd fot Toya, sånn som Toya oppførte seg mot henne. Ikke mange hunder som bjeffer og knurrer på valper. :wub:

Men, tilbake til tema. Jeg har tid. Passer aller best søndag 9 april. For på lørdan, ska jeg ute med noen venner..

Og om det blir i hverdagen, eller en ikke "rød" kalender dag, kan ikke jeg. For da jobber pappa, og da kommer ikke jeg meg til tønsberg uten å bli kjørt. Kan jo Alltids ta bussen, men da kan jeg ikke ha med Geisha (hu spyr i buss).

Mulig jeg kan neste helg da, men er ikke sikker..Da vi muligenst ska opp te hytta..

toya knurra ikke på valpen din, hu sa i fra, så slapp av

Skrevet

DERE TO! PM!

Jeg kan alle dagene uten om søndags kveld må jobbe da! Camilla.. Sender du meg en melding om når det blir hvis det blir noe? Har ikke mer internett snart;)

Skrevet

Mye mulig vi også tar turen, om det dukker opp noe konkret tidspunkt og sted...

Hvis det er greit å ha med telemarkinger på tur da? :D

Skrevet

Mye mulig vi også tar turen, om det dukker opp noe konkret tidspunkt og sted...

Hvis det er greit å ha med telemarkinger på tur da? :D

seff er alle velkomne :P kan godt komme fra alle kanter av landet :P alle er hjertelige velkomne på tur :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...