Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppsummering rasene på sonen


Djervekvinnen

Recommended Posts

Ut fra de som deltok, ser man at disse rasene er det flest av her på forumet (over 5 stykker) :

- Bordercollie 13 stykker

- Blandingshunder 11 stykker

- Cavalier king ch. spaniel 8 stykker

- Løwchen 7 stykker

- Papillon 7 stykker

- Schæfer 6 stykker

- Shetland sheepdog 6 stykker

- Aktia 6 stykker

Noe som overrasker dere ut fra dette? Eller noe annet innspill å komme med?

For min del hadde jeg ikke trodd det skulle være såå mange bordercollie. Heller ikke Løwchen. Har ikke hørt så mye om denne rasen her inne, så det overrasket meg litt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den var vel egentlig ikke så overraskende. Løwchen er en skjelden rase, men så vidt jeg vet er det én person som eier alle løwchenene? Hvis det er én person som har mange hunder av en rase her, vil det fort slå ut på statistikken, uten at det egentlig er representativt.

I 2004 var border collie nr 3 på lista over de mest vanlige hundene her i landet, bare slått av schæfer og elghund. (Har ikke sett på statistikken for 2005 ennå). Sheltie og cavalier er jo også blant de 10 vanligste. Papillon og Akita ligger noe lenger ned på lista.

Ellers så ble det jo en del rot når folk her skulle si hvilken rase de hadde. Vet ikke helt om jeg stoler på resultatet her. Men det er jo ingen høytidelig eller viktig statistikk heller, så vi får vel se gjennom fingrene med det :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

noe som overasket meg er at det ikke var fler schæfere, siden man hele tiden har hørt( værtfall før) at det var så mange med schæfere på dette forumet, var nesten overfullt, av oss... hehe...

men vi var jo ganske langt nede på lista vi.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Havana: selvfølgelig er ikke dette en "vitenskapelig" statistikk for å si det sånn om raser. Hehe :D , men kun for å få et lite innblikk over rasene her på forumet. Selv om det ble litt surr og ikke alle deltar. Its no big deal.

jeg syns det interessant at det er så mange forskejllige raser her. Som Kristina sier. Positivt. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet at det mangler 3-4 aussier til i målingen og det er sikkert enda flere hunderaser hvor alle ikke har kommet med.. :D

Løwchen overasket meg, har jo nesten ikke hørt om den engang.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men er det ikke nesten tusen medlemmer? Hvis alle hadde lagt inn sin hund (eller noen hadde orket å finne ut hvilken hund alle har) så hadde kanskje statistikken vært ganske annerledes?

Selv synes jeg det er rart at det er bare tre wheaten her, siden det er verdens aller søteste hund :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trodde ikke at det var så mange Border collier. 2 av de er mine, men jeg trodde ikke det var 11 andre :D Løwchen overasket meg at det var så mange av de. Trodde også at det skulle komme flere av schæfer, men det er kanskje ikke alle som har svart :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ser ut som jeg og mine små løvevenner har tatt dere på senga ;)

var vel ingen her før jeg kom med en hel pakke :) trodde ikke vi skulle havne så høyt på lista

pass på ellers overtar vi hele forumet her :):P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

hei, vet ikke om den opptellinga gjelder enda,men jeg har ikke lagt meg inn ,der,men har ikke fått hunden min enda,men den kommer!! iså tilfelle om jeg kan regnes med,så er det ihvertfall en papillon til her inne..bare sånn at det skal stemme sånn ca. for dere som holder styr på det.... :barfy: håper jeg ikke har laget krøll for noen..?

valpehilsen fra Vilde

Lenke til kommentar
Del på andre sider

BC overrasker meg ikke i det hele tatt, virker som en veldig vanlig hund ( misforstå meg rett :barfy: ) Men den lista ble det jo bare tull med, spør du meg. Synes den ble feil ca annenhver gang. Så på det siste innlegget, og der stod det to boxere, men det er ihvertfall 7 boxere her inne ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

? er det virkelig bare 6 sheltis? Var sikker på det var 15-20 stk av de jeg...Det er vel egentlig 3 Groenendaeler her (2ne?)..kommer vi høyt opp da eller :)

Jeg har ikke svart nei, så da er det 3 groenendaeler :)

Hvis det går på antall hunder, kommer vel terven ganske høyt opp og da, Belgerpia har jo 3 bare hun, Vipsen har en og jeg har en (beklager om det er noen jeg ikke har fått med meg nå?) Da er 5 terver, ihvertfall ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...