Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor og pris på skifte fra plexiglass til gitter i varebil?


Recommended Posts

Skrevet

Vet det er flere tråder om løsning for å holde varmen baki varebil for hundenes del, men har ringt rundt og finner ingen sted å gjøre det utenom merkeverksted.

Det er en Peugeot partner 2015 model som kun har et lite vindu som isåfall kan byttes ut. Merkevareverksted mente bare materialet for å bytte til gitter ble 25 000...

Bare meg som syns det hørtes innmari voldsomt ut for et megalitevindu?
 

hvor har dere som har bytta gjort det og til hvilken pris? 

takk på forhånd for svar?

 

Skrevet

Det kan være mer komplisert å få det gjort solid nok med et lite vindu, enn med en hel vegg. Hør med Mekonomen eller mittanbud.no, bare for å få en pris?

Skrevet

Jeg byttet på min Caddy når jeg kjøpte den. Hele veggen måtte byttes og prisen husker jeg ikke helt, for jeg gjorde flere ting samtidig, som å isolere bak i kassa. Det hele kom på litt over 10.000 for 6 år siden.  Merkeverksted.

Skrevet
On 1/27/2021 at 11:48 AM, Grønn said:

Kan det være sånn at hele veggen byttes ut? 

Et raskt google-søk ga meg blant annet dette: https://www.yrkesbil.no/mobil/artikkel.php?aid=44093

Hvis det er sånn at hele veggen byttes ut kan slike vegger muligens kjøpes brukt.

Hmmm mulig, har tidligere hørt om folk som bare bytter vinduet men kan jo hende jeg tar feil ??

On 1/27/2021 at 12:27 PM, simira said:

Det kan være mer komplisert å få det gjort solid nok med et lite vindu, enn med en hel vegg. Hør med Mekonomen eller mittanbud.no, bare for å få en pris?

aaah skjønner, tenkte det bare var å skru opp skruene til plexivinduet etc etc og bytte det ut??‍♀️ Men da er det nok ikke så lett kanskje ? ringte de tilbake og hun dama i skranken syns og det hørtes litt mye ut, men får se hehe

Mekonomen og snapdrive osv osv gjorde ikke sånt tydeligvis lenger og ga derfor ingen pris så fikk beskjed om å ringe merkevareverksted. Får sjekke ut mittanbud.no da kanskje, takk for tips

 

On 1/27/2021 at 5:13 PM, MollyC said:

Jeg byttet på min Caddy når jeg kjøpte den. Hele veggen måtte byttes og prisen husker jeg ikke helt, for jeg gjorde flere ting samtidig, som å isolere bak i kassa. Det hele kom på litt over 10.000 for 6 år siden.  Merkeverksted.

ah oki takk ?

 

On 1/27/2021 at 9:56 PM, yurij said:

Kjør på bilopphøgging og finn en vegg fra samme bil med helgitter du kan kjøpe billig og bytt hele veggen

hmm jaa det var jo en god ide, får prøve finne noe slikt da eventuelt ?

Skrevet

Vi bytta ut hele veggen i Berlingoen vår med gitter hos Bøhm Auto her i Oslo. De hadde visst skifta en del sånne vegger i "bikkjebiler" som de kalte det. Mener det kom på 10.000 kr inkludert både gitter og jobben. Absolutt verdt det for vår del!

Skrevet
On 1/29/2021 at 2:36 PM, Thea said:

Vi bytta ut hele veggen i Berlingoen vår med gitter hos Bøhm Auto her i Oslo. De hadde visst skifta en del sånne vegger i "bikkjebiler" som de kalte det. Mener det kom på 10.000 kr inkludert både gitter og jobben. Absolutt verdt det for vår del!

Ah tusen takk for tipset! Skal få ringt de? tenker og det er verdt det for finner ingen bra varmevifte osv syns jeg

  • 1 year later...
Skrevet
On 2/2/2021 at 6:57 PM, Thefin said:

Ah tusen takk for tipset! Skal få ringt de? tenker og det er verdt det for finner ingen bra varmevifte osv syns jeg

Fant du ut av det, evt kom frem til annen løsning? Vurderer varebil selv nå, men så var det denne veggen.. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...