Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor og pris på skifte fra plexiglass til gitter i varebil?


Recommended Posts

Skrevet

Vet det er flere tråder om løsning for å holde varmen baki varebil for hundenes del, men har ringt rundt og finner ingen sted å gjøre det utenom merkeverksted.

Det er en Peugeot partner 2015 model som kun har et lite vindu som isåfall kan byttes ut. Merkevareverksted mente bare materialet for å bytte til gitter ble 25 000...

Bare meg som syns det hørtes innmari voldsomt ut for et megalitevindu?
 

hvor har dere som har bytta gjort det og til hvilken pris? 

takk på forhånd for svar?

 

Skrevet

Det kan være mer komplisert å få det gjort solid nok med et lite vindu, enn med en hel vegg. Hør med Mekonomen eller mittanbud.no, bare for å få en pris?

Skrevet

Jeg byttet på min Caddy når jeg kjøpte den. Hele veggen måtte byttes og prisen husker jeg ikke helt, for jeg gjorde flere ting samtidig, som å isolere bak i kassa. Det hele kom på litt over 10.000 for 6 år siden.  Merkeverksted.

Skrevet
On 1/27/2021 at 11:48 AM, Grønn said:

Kan det være sånn at hele veggen byttes ut? 

Et raskt google-søk ga meg blant annet dette: https://www.yrkesbil.no/mobil/artikkel.php?aid=44093

Hvis det er sånn at hele veggen byttes ut kan slike vegger muligens kjøpes brukt.

Hmmm mulig, har tidligere hørt om folk som bare bytter vinduet men kan jo hende jeg tar feil ??

On 1/27/2021 at 12:27 PM, simira said:

Det kan være mer komplisert å få det gjort solid nok med et lite vindu, enn med en hel vegg. Hør med Mekonomen eller mittanbud.no, bare for å få en pris?

aaah skjønner, tenkte det bare var å skru opp skruene til plexivinduet etc etc og bytte det ut??‍♀️ Men da er det nok ikke så lett kanskje ? ringte de tilbake og hun dama i skranken syns og det hørtes litt mye ut, men får se hehe

Mekonomen og snapdrive osv osv gjorde ikke sånt tydeligvis lenger og ga derfor ingen pris så fikk beskjed om å ringe merkevareverksted. Får sjekke ut mittanbud.no da kanskje, takk for tips

 

On 1/27/2021 at 5:13 PM, MollyC said:

Jeg byttet på min Caddy når jeg kjøpte den. Hele veggen måtte byttes og prisen husker jeg ikke helt, for jeg gjorde flere ting samtidig, som å isolere bak i kassa. Det hele kom på litt over 10.000 for 6 år siden.  Merkeverksted.

ah oki takk ?

 

On 1/27/2021 at 9:56 PM, yurij said:

Kjør på bilopphøgging og finn en vegg fra samme bil med helgitter du kan kjøpe billig og bytt hele veggen

hmm jaa det var jo en god ide, får prøve finne noe slikt da eventuelt ?

Skrevet

Vi bytta ut hele veggen i Berlingoen vår med gitter hos Bøhm Auto her i Oslo. De hadde visst skifta en del sånne vegger i "bikkjebiler" som de kalte det. Mener det kom på 10.000 kr inkludert både gitter og jobben. Absolutt verdt det for vår del!

Skrevet
On 1/29/2021 at 2:36 PM, Thea said:

Vi bytta ut hele veggen i Berlingoen vår med gitter hos Bøhm Auto her i Oslo. De hadde visst skifta en del sånne vegger i "bikkjebiler" som de kalte det. Mener det kom på 10.000 kr inkludert både gitter og jobben. Absolutt verdt det for vår del!

Ah tusen takk for tipset! Skal få ringt de? tenker og det er verdt det for finner ingen bra varmevifte osv syns jeg

  • 1 year later...
Skrevet
On 2/2/2021 at 6:57 PM, Thefin said:

Ah tusen takk for tipset! Skal få ringt de? tenker og det er verdt det for finner ingen bra varmevifte osv syns jeg

Fant du ut av det, evt kom frem til annen løsning? Vurderer varebil selv nå, men så var det denne veggen.. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...