Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nettopp kjøpt en liten kasse, Og hivd oppi alt mulig tenkelig til førstehjelp til hund og menneske ? 

Det jeg lurer litt på, er hva har du i din kasse? Hva er din favoritt? 

Selv har jeg forskjellig utstyr, alt fra vanlig sokker til mennesker, sokker til hund, binders, plaster, barbermaskin, sakser, lim, honningsalve, kompress etc etc. ?Jeg har rett og slett litt diverse, noe vil jeg nok aldri bruke tror jeg, men bedre og være på den sikre siden ? legger inn oppdaterte bilder når jeg får somla meg til og ta nye bilder ?IMG_20191123_183220_706.thumb.jpg.3f3613531e16ec8708bb5329e279a16a.jpgIMG_20191121_145656_132.thumb.jpg.c621857d123c090e2c389075a990e801.jpgIMG_20191121_145656_149.thumb.jpg.83a9dd07b50fd341f598a05a440ebc4e.jpg

 

 

Skrevet

I bilen har jeg et lite førstehjelpsskrin fra AniCura, ganske standard innhold + at jeg har chipleser oppi der :lol: Liker veldig godt at skrinet er så lite og kompakt, så det er veldig greit å hive i sekken når man skal på langtur, samtidig som det inneholder det mest nødvendige.

skrin1.jpg

skrin2.jpg

Hjemme har jeg et helt vanlig ferdig sammensatt skrin fra Norsk Folkehjelp, men jeg må innrømme at jeg aldri har åpnet det så jeg aner ikke hva som er oppi der :lol: 

Skrevet
11 timer siden, Wilhelmina skrev:

I bilen har jeg et lite førstehjelpsskrin fra AniCura, ganske standard innhold + at jeg har chipleser oppi der :lol: Liker veldig godt at skrinet er så lite og kompakt, så det er veldig greit å hive i sekken når man skal på langtur, samtidig som det inneholder det mest nødvendige.

skrin1.jpg

skrin2.jpg

Hjemme har jeg et helt vanlig ferdig sammensatt skrin fra Norsk Folkehjelp, men jeg må innrømme at jeg aldri har åpnet det så jeg aner ikke hva som er oppi der :lol: 

Oii, får man kjøpt disse hos Anicura? Med chipleser? Hadde jo vært genialt og hatt ? Det så jo veldig greit ut og ha i f. Eks bilen, den jeg har er jo ei diger kasse... ??

Skrevet
10 hours ago, LinsorCollie said:

Oii, får man kjøpt disse hos Anicura? Med chipleser? Hadde jo vært genialt og hatt ? Det så jo veldig greit ut og ha i f. Eks bilen, den jeg har er jo ei diger kasse... ??

Chipleser følger ikke med dessverre, den har jeg bestilt fra Kina ;) 

Skrevet

Vi har et lite førstehjelpsskrin som er kjøpt på apoteket som skal inneholde det viktigste. Der er det plaster, sterile bandasjer, tupfere til å rense sår, renseservietter med klorhexidin på, engangshansker, redningsteppe i folie og en liten saks. 

I tillegg til innholdet som fulgte med der har jeg lagt til saltvann, en flaske med klorhexidin, selvklebende bandasje, medisinsk kull, potesokker, pinsett, flåttfjerner og vanlig sportstape. På sommerhalvåret har Mio to piller med prednisolon festet i halsbåndet, ikke til bruk ved hoggormbitt, men om han f.eks. skulle finne på å rote seg borti et vepsebol. 

Det tar ikke veldig stor plass til sammen, og jeg prøver å huske å ta det med på alle turer som er mer enn type en time hjemmefra. Det som er størst og tyngst er nok kanskje sportstapen, men det tør jeg ikke å gå lengre turer uten :icon_confused:

Skrevet
58 minutes ago, LinsorCollie said:

Genialt, burde hatt en sånn ? 

Ja jeg drar ingen steder uten chipleser lengre, etter en litt ubehagelig opplevelse i Sverige der vi skulle delta på et arrangement og arrangørens chipleser ikke fant chippen til frøkna :| Er så mye over diverse landegrenser med henne, så jeg vil være helt sikker på at vi ikke havner i noen ekle situasjoner fordi hun ikke kan identifiseres. Litt småparanoid kanskje, men det får nå så være :teehe:

  • 1 month later...
Skrevet
8 hours ago, Elena Weasly said:

I hvilke veterinærbutikker får man tak i førstehjelpsskrin til hund? Kan man bestille det på nett? Skal veldig snart overta en mindre hund.

Vet Royal Canin har gitt ut i sponsorpremier, men det begynner nok å bli noen år siden. Kjøp skrin til mennesker, og suppler med det som trengs ekstra til hund? Evnt kan du sette sammen ett kit selv :) 

  • 11 months later...
Skrevet (endret)

Drar opp denne igjen! Tenker å kjøpe en slik pussekasse som LinsorCollie har til å ha stående i boden hjemme med førtehjelpssaker i, hvor jeg også tenker å oppbevare eventuelle resepter på makkekur/flåttmiddel etc samt zoolac/canikur og kulltabletter.
Noen flere tips til innhold? 

Endret av Rocket

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...