Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan sendes dersom kjøper betaler porto, evt. hentes/møtes i Oslo :)

  • Step in-sele str. 35-60 cm og justerbart kobbel 200 cm fra Beeztees - ubrukt - 100 kr
  • Halsbånd 20-30 cm fra Puddle Jumper Pups på Etsy - ubrukt - 50 kr
  • Non-Stop kjørestrikk + hanefot - brukt en gang - SOLGT
  • Rosa Orbiloc, 1 år gammel og 2 år igjen på garanti, eske + kvittering følger med, nytt batteri - SOLGT
  • Hurtta Ultimate Warmer dekken str. 35, lite brukt og i fin stand - 400 kr

 

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

image4.jpeg

image5.jpeg

Skrevet
Akkurat nå, tmp skrev:

Hvor langt er kjørestrikket? Egner det seg til snørekjøring/trekk, eller er strikket for tøyelig?

 Ca 2,7 m helt utstrukket mener jeg det er, laget for trekk. Hakket for lite tøyelig for min lille hund på 6 kg syns jeg, derfor veldig lite brukt :P

 

Skrevet
45 minutter siden, phlegm skrev:

 Ca 2,7 m helt utstrukket mener jeg det er, laget for trekk. Hakket for lite tøyelig for min lille hund på 6 kg syns jeg, derfor veldig lite brukt :P

 

Jeg vil gjerne ha det :-) Hvor i landet holder du til og kan du sende i fall du ikke bor i eller nærheten av Oslo?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...