Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her kan vi dele resultater, vet flere soniser har gjort det bra i helgen! :)

Jeg stilte Nora i championklassen og Sanna og broren hennes i juniorklassene, og ut ifra hva dommeren ga av premieringer så kan vi ikke klage på resultatene.

I junior hannhund var det 4 som stilte og Oskar var den eneste som fikk excellent. To fikk very good og en fikk good. Han fikk også ck og til slutt det litt sure reserve certet. 

I junior tispe var det 2 som stilte. Også der var Sanna den eneste med excellent, den andre fikk sufficient. Dommeren holdt tilbake ck'en på Sanna, han syntes hun var en veldig fin junior, men trenger å utvikles litt mer. Jeg er ikke uenig i det, så er kjempefornøyd med premieringen :)

I champion tispe var det 3 som stilte. To fikk excellent og den siste fikk very good. Nora trakk det lengste strået og ble nummer en med ck. Det gikk også veien i beste tispeklasse og Nora ble beste tispe med sitt femte cacib :ahappy: Hun var flink og endte opp som BIM sånn at vi kunne reise hjem :P 

Bare 14 av 34 bernere fikk excellent, så vi er veldig fornøyde med excellent på alle tre, tre klasseseiere, to ck, ett reserve cert, ett cacib og en BIM :)

FB_IMG_1489924216982.thumb.jpg.79a40f75f14f44806cb6eadb6dc6ddc0.jpg

  • Like 13
Skrevet

 

Veldig fornøyd med resultatene i Kristiansand. 

Freke var med siden han synes utstilling er veldig moro. Han forsvarte championatet sitt bra med CK, CACIB og beste hann. Ble BIM, noe som passet utmerket så vi ikke trang å være til finalene :)

Beringia er unghund tispe på 19mnd, eneste i sin klasse av en stor gruppe på 11 tisper totalt (for min rase er det mange). Hun fikk CK og ble 3. beste tispe totalt. 

Stjerne måtte i dag klare seg med Excellent, og en flott kritikk. Hun ble nr. 3 av 5 i sin klasse. 

 

I tillegg ble Bolt, min deleide Juniorhann, stilt. Han fikk en fin kritikk og Excellent. 

 

 

17353609_10154384618057108_6695211623927

 

  • Like 10
Skrevet

Gruffalo var eneste unghund, han fikk excellent og CK. Han ble  2.beste hannhund m/ res.cert og reserve CACIB  ( var 5 hannhunder til sammen) . Så bare nesten I dag. Men veldig fornøyd :ahappy:  Hannen som ble beste hannhund var jo en voksen championat ( fransk) . Men pratet med eieren etterpå og hun sa han er allerede int champ. Så da kan vel jeg søke om den CACIB?   Jeg er ganske grønn på dette enda..  så jeg er storfornøyd med gutten min som oppførte seg ganske så bra i ringen med flott kritikk og resultat ?

 

Screenshot_2017-03-19-19-30-28.png

  • Like 13
Skrevet

Storm er ganske så nedrøyta så jeg vurderte sterkt å stå over utstillingen, men så ble det Kristiansandstur likevel.

Det var tre hanner med og Storm endte opp som 3 BHK med CK og res-CACIB.  Han var mye friere i bevegelsene i dag enn i Bø heldigvis og klarte å vise seg bra.

Kritikken:
" Korrekt bygd. Utmerker proposisjoner. Korrekt frem og bakstilling. Ønsker litt mer pels. Beveger seg utmerket. Vel høy haleføring".

  • Like 10
Skrevet

Svarte i den andre tråden, jeg. Tar det her også.

Bumir Yazzman ble BIM med cert og sitt første mulige cacib (16 mndr.)

Dommer Zidar, Miroslav

middle strong good prop and pigmentation, corr coat, typ head, strong back corr tail, good developed chest, good angulations, corr standing and moving.

 

17410411_1875329139419438_1196214975_n.jpg

  • Like 8
Skrevet

Vår første utstilling! Fikk Excellent som 4 av 9 tisper, 3 plass og denne kritikken:

lunakritikk.JPG.53e8961e4ad9b235a138c81fe88e7cd8.JPG

 

lunautstilling.JPG.0661df811f82ec464a063f1436c2a00f.JPG

 

Hunden logret hele veien i ringen, så jeg er kjempefornøyd med debuten! Tross alt impulsmeldte vi og har aldri vært på utstilling før :ahappy: Gratulerer med flotte resultater alle sammen!!!!

 

 

  • Like 8
Skrevet

Etter et års pause for Kuma var det på'an igjen da jeg plutselig innså at han snart er sju, så jeg tenkte at nå må jeg henge i om han skal rekke bli norsk champion før han blir veteran. Meldte på både han og Nuki da det var samme dommer. 

Kuma er alltid så fin og god i ringen, logrer og løper som om han aldri har gjort annet. Ender opp som 2. beste hannhund, med CERT! Så da var årets mål med Kuma nådd allerede nå! :wub: Vakreste NUCH HUCH Shibatroll's Darwin.

Sitat

Utm type. Vakkert hode. Godt utr. velpl ører. God front. God kropp. sterk o linje. ganske stor. Bra bev fra siden. Noe trang sett bakfra. Utm pels. Rød med urajiro

17308809_10211256270777777_2167635334429705103_n.thumb.jpg.98033474fddcdf3f7e9049e3572d3ef8.jpg

 

Også Tanuki da, godgutten. Tanuki oppfører seg eksemplarisk i ringen (underarmsfettet mitt får dingle i fred) og løper seg inn til BIR med CACIB. Deler vafler og chillern til gruppefinalen hvor vi for første gang ikke ryker ut med første utvelgelse, han blir faktisk med helt til det bare står fire hunder igjen der inne! Ender opp med en fin, grønn rosett med tallet 4 på. Så langt har vi aldri kommet på en utstilling før, så det var kjempegøy! 

Sitat

Utm type. Velbygd champ. Kunne gjerne vært enda kraftigere, anatomisk meget velbygget. Bra hode og utr. God kropp. kunne ønske litt mer masse. Bra benst. bra bevegelser. God pels. Tigret. Utm pels kval

17308788_10211257416126410_7430592584682080214_n.jpg.ef2628bb50b4559acbec4acf23825f36.jpg

  • Like 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...