Gå til innhold
Hundesonen.no

Sunndalsøra 2011


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror det blir Sunndalsøra på oss i år. 30 april/1 mai. Positivt: Kort å kjøre og dobbelutstilling. Negativt: Litt skeptisk til uteutstilling så tidlig på året. Nå er det jo vanligvis tidlig vår der, vi kan jo håpe på to herlige dager med sol og mild luft! Har booka plass til campingvogna på Furu camping, to kilometer fra sentrum.

Er det noen som vet hvor utstillingen pleier å være, i forhold til sentrum og Furu camping?

Dommerliste

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Etterhvor du bor, så vil du komme til campingen før du kommer til sentrum. Men det er veldig nært, skal prøve å tenke over hvor lang tid det vil ta å kjøre den strekningen når jeg kjører forbi på onsdag :)

Ved du hvor idrettsbanen på sunndal er? Ved skolen? Det er rett før sentrum :)

Bruker å være fint vær på sunndalsøra i den tida :)

Skrevet

Sunndalsøra er en heftig utstilling, jeg har vært der to år, og det er jo så stilig utstillingssted langs fjellene, dommerne a'er og o'er over utsikten og omgivelsene. Men moder natur er jo litt schizofren rundt da - det ene året jeg var der gikk det snøskred ned den øverste delen av fjellsiden! Det var ingen reell dramatikk, det "verste" en kjente var kaldt, vått gufs i ansiktet. Men etterpå fikk jeg vite at en hund til en bekjent var blitt bitt av en hoggorm som lå og stekte i sola langs gangstien bak skolen. Litt sært at det skjer på en og samme dag. Only in Sunndalsøra! :lol:

Skrevet

Åh - på Sunndalsøra fikk jeg opp min aller første champion, faktisk. (I 1984)

Husker det som en flott tur, ja - men vi kjørte på sånne ukristelige tider at jeg sov mesteparten av veien, da.

Hadde jo vært hyggelig med en sånn tur igjen...

Samme helg som Berner/Doberm.kl. på Leto, dessverre (tidl. "Stangeutstillingen", og tradisjonelt den føste campingeekenden i året).

Hmmm.. Valgets kvaler... Og ja, akkurat NÅ er jeg så reisesyk at jeg kunne tenke meg å reise hvorsomhelst og nårsomhelst!

Susanne

Skrevet

Jubi er påmeldt!

Vi skal bo i hytte på Furu Campingsenter, sikkert helt i nærheten av dere :)

Var på Sunndalsøra i fjor, hadde nyyydelig vær og flotte resultater :) Håper på samme prosedyre i år ;) Det gikk et snøras i fjor også, vår i fjellene.

Skrevet

Her er det utstillingstørke i lange tider, også er det tre utstillinger samme helg??

Går det an for utst. arrangørene å planlegge??? :getlost:

Vi drar til Leto, må nesten det da mannen er plassjef OG vi har brylllupsdag (finnes det noe bedre sted å feire enn i Leto, liksom? :whistle:. Var jo der han fridde også...)

Skrevet

Vurderer mye frem og tilbake, stille på Leto lørdag og Sundalsøra søndag kanskje :P Men gidder ikke dra så langt aleine, vil ha med meg fler GD folk dit :aww: Får se hva jeg gjør, hvis ikke blir det Leto begge dagene :)

Skrevet

Det var egentlig planen, men blir jo 3 overnattingsturer på kort tid (Bergen, Krsand og Støren) Så tror vi dropper det og stiller på leto istede.... Selv om jeg har jævelig lyst til Sunndalsøra, er ikke så langt unna liksom.

Skrevet

Det var egentlig planen, men blir jo 3 overnattingsturer på kort tid (Bergen, Krsand og Støren) Så tror vi dropper det og stiller på leto istede....

Helt enig. Det er vel bare galskap å reise helt til Sunndalsøra, når man har to tilsv. utstillinger 30 min. hjemmefra. Må jo spare noen feriedager igjen for alle de andre turene også.. :icon_cry:

Vurderer dog Finland i Juli, da. (Passe på når man vel har ferie - 1. helgen: NKK Trondheim, 2. helgen: Verdensutst. i Paris, 3. helgen: Finland... Kanskje litt vel voldsomt??) :lol:

Susanne

Skrevet

Jeg er usikker... men ser ikke at det blir utstilling i stange i år (eller er jeg blind?), så mulig vi tar turen, hvis jeg kommer meg dit på noe vis.

Stangeutstillingen (som vi har vært på de siste tre årene) er flyttet til Leto, derfor blir det Sunndalsøra istedet på oss i år.

Fannhvit, valpehandling må vi da få til, såfremt det ikke krasjer med beardisene. Gleder meg til å se isbjørnene! :)

Skrevet

Dumt med stange :( var jo så nærme. Jeg synes jeg så på en oversikt at berner sennenklubben skulle ha utstilling i stangehallen en dag, men jeg finner det ikke igjen.

Skrevet

Dumt med stange :( var jo så nærme. Jeg synes jeg så på en oversikt at berner sennenklubben skulle ha utstilling i stangehallen en dag, men jeg finner det ikke igjen.

NBSK og NDK skulle hatt dobbeltutstilling sammen i Stangehallen, som det har vært siste helga i april veldig lenge. Men siden januarutstillingen i Letohallen nå er droppet, og Letohallen ansees som en bedre utstillingshall, er "Stange" flyttet til Letohallen.

Men det sto en stund at utstillingen skulle være på Stange, det stemmer.

Skrevet

Stangeutstillingen (som vi har vært på de siste tre årene) er flyttet til Leto, derfor blir det Sunndalsøra istedet på oss i år.

Fannhvit, valpehandling må vi da få til, såfremt det ikke krasjer med beardisene. Gleder meg til å se isbjørnene! :)

Kjempebra! Da må jeg prøve å oppdra småtrollene :whistle:

Skrevet

:banana: Jeg også! Dette er startskuddet!

Treiginger!

For oss som "står på litt" blir dette årets 7. og 8. utstilling!

Susanne

Skrevet

Treiginger!

For oss som "står på litt" blir dette årets 7. og 8. utstilling!

Susanne

For dere som er splitter pine gærne mener du! :lol:

Skrevet

Dette startskuddet får vi ikke vært med på for Nada er fremdeles et par uker for ung - men vi kommer sterkere tilbake!

Ålesund 21 mai?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...