Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er jo vanlig at valper får diare, men hvor ofte er vanlig/uvanlig.

Jeg har en Golden/Toller valp på 6 mnd som ofte har diare, og han får det som regel uten grunn. Prøver å unngå at han spiser på ting ute, får lite utenom sitt vanlige for. Han får diare så  og si ukentlig og det varer alt fra 1-4 dager vil jeg si. Er det normalt så ofte?

Formen hans virker ikke påvirket av dette. Han drikker godt med vann og er like hyper som alltid.

 

 

307766376_1536258340145175_6564282942481152697_n.jpg

Skrevet

Det er vel dessverre ikke helt uvanlig med ømfintlig mage på disse, så jeg ville prøvd et mer skånsomt fôr, hvis dere fôrer på "vanlig" tørrfôr nå.

  • Like 1
Skrevet

Mage og tarm kan jo bli litt sår og ømfintlig når den blir dårlig flere ganger, så tenk mer skånsom mat over lang tid, ikke en uke eller to, men måneder. Også ville jeg tatt en tur til veterinæren for å sjekke, og utelukke evt giardia. 

  • Like 2
  • 3 months later...
Skrevet

Låner denne tråden. Har en blandingshund (mest Golden) på 11 uker som har svært bløt avføring om natta. Hun er ca 7 kg og spiser som anvist på pakken og får mat rundt kl 0800, 1500 og kl 2030. Har ikke spesielt god apatitt, men spiser opp hver dag. Har hatt samme for hele tiden.
Hver natt ca 0100 må hun bæsje og det skjer gjerne kl 0200, 0300 og 0400 også. Siste gang er det svært bløtt og lite. Etter frokost kl 0800 bæsjer hun ikke før langt på dag...

Hva gjør vi galt? Bør hun få siste måltid senere? 

Skrevet

Jeg ville hatt andre og tredje måltid tidligere, om mulig. Ihvertfall siste.

Hvor mye godbiter får hun i løpet av dagen, og hva? Jeg ville også passet på at måltidene justeres i forhold til mengde godbiter, og passe på at godbitene er av ok kvalitet. "Plastgodbiter" fra Biltema, Europris o.l. er ikke alltid like bra for magen. Rent kjøtt/ost, eller tilogmed tørrfôr hvis hun jobber for det, kan være fint.

Erfaringsmessig er også anvisningen på pakken i overkant heller enn underkant. Hvordan er hunden i hold? Om hun er i godt hold ville jeg prøvd å redusere mengden litt, faktisk.

Eventuelt kan dere prøve å bevege dere over på to måltider daglig etterhvert. Det er tidlig, men kan være bedre for denne hunden.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...