Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi ska ta tak i den foreløpige litt neglisjerte innkallingstreningen med unghunden, og trenger råd til «verdens beste godbit» som han kun skal få når han kommer på innkalling. 
 

Han er ganske godt vandt allerede og får grillpølse ved passering og leverpostei og skinkeost på slikkematte. Så disse utgår, selv om grillpølse er meget populært og kanskje kan funke. 
 

Har dere tips til supergode belønnninger, helst noen som er lett tilgjengelig på matbutikk? Og som er lett å ha med seg?
 

 

Skrevet

Verdens beste godbit varierer enormt mellom individene. Har hatt en som digget alt av rene kjøttprodukter som fileter og innmat, en var superglad i grillpølser og farseprodukter og en her nå har en greie for en type billige, ihjelprosesserte, tørre godbiter fra Rema. :huh:

Så mitt tips er å prøve alt hunder kan spise. Kjøttboller, karbonader, fiskekaker, ost, diverse godbiter i kjæledyravdelingen, kyllingfilet, hjemmelaget godbit-kjøttpuddig (ligger vel oppskrift her inne) osv.

Skrevet
2 hours ago, Tyttebæra said:

og en her nå har en greie for en type billige, ihjelprosesserte, tørre godbiter fra Rema.

Haha samme her! Jeg forsøkte først med dyre kjøttrike godbiter fra dyrebutikken, pølse, karbonade, fiskeboller, men nei,

❤️ FROLIC ❤️  

?

  • Haha 2
Skrevet

Leverpostei er ufattelig enkelt å ha med seg i slike porsjonspakninger, så om hunden elsker det så hadde jeg kutta det ut fra slikkemattene og brukt på innkalling i stedet. Makrell i tomat, brisling, røkt makrell, alt som lukter mye er ofte bankers. 

Skrevet

Og ikke bruk opp mengden "godteri" (leverpostei og skinkeost" på slikkematter. Der kan du heller bruke råfor eller oppbløtet tørrfor, med litt laktosefri cottagecheese eller noe sånt, som du moser litt med gaffel, eller mye med blender, og smører utover. Det blir mye sunnere for hunden din, så kan du bruke alt mulig digg i trening i stedet :) 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...