Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Velg hunderase(r) basert på hverdagen din, ikke utstilling. :) Utstilling kan klæsje uansett om du har samme eller forskjellige raser. 
Fordelen med samme rase er at du vet det er i samme ring og 2 hunder ikke går samtidig i samme ring for kvalitetsbedømmelse. Så du kan bytte hund kjapt ringside. Minuset er jo om du har hunder av samme kjønn, f.eks 2 tisper og begge får ck og dermed skal inn i beste tispe klasse. Da må du selv velge hvilken du vil stille der eventuelt ha backup handler til hund nr 2, 3, 4 osv om du har mange. Samme gjelder om du har hannhund og tispe, om begge blir beste i sine klasser og da skal i BIR/BIM samtidig. 

Ved forskjellige raser kan du ende opp med å få ringer i forskjellig ende av området, en inne i hall og en ute, du kan være uheldig og begge raser har samme oppmøte tidspunkt osv. Da må du også ha backup handler om du vil sikre deg at begge blir stilt den dagen. Om du har max flaks og flotte hunder i samme gruppe og begge ble BIR så får du samme problem i grupperingen, og igjen om du har hunder i forskjellige grupper og begge blir BIR og BIG, så får du samme problem i BIS. (Selvom akkurat det skal litt til i tallrike raser og på en stor utstilling, så er det en potensiell problemstilling)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...