Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! 

Jeg var et aktivt medlem her på hundesonen en gang for 10 år siden. 

Nå er jeg tilbake for å spørre om noen har noen erfaringer å komme med. 

Min sheltie gutt på 11 år var så uheldig og gled på stuegulvet forrige søndag. Han skrek intens av smerte og tisset på seg?.

For å gjøre en lang historie kort så ble han operert for hofteleddsluksasjon (hoftekula ute av ledd) sist onsdag. 

Han klarer fortsatt overhode ikke stå på denne foten, han legger ingen vekt på den, den bare henger der. Når foten kommer ned i bakken så står han ofte på knoken sin. 
Han har også endel ødem i hasen. 

Jeg har snakket med veterinær og kirurg nesten hver dag. De sa noe om at nerven kan ha fått seg en trøkk under operasjon.  

Noen mer erfaring fra denne operasjonen? 

Skrevet

Det høres litt skummelt ut synes jeg. Sier de ingenting om dette er noe som går over av seg selv, eller bør gjøres noe med?

(Velkommen tilbake!)

Skrevet
1 minutt siden, simira skrev:

Det høres litt skummelt ut synes jeg. Sier de ingenting om dette er noe som går over av seg selv, eller bør gjøres noe med?

(Velkommen tilbake!)

kirurgen sa at det kunne være en skadet nerve. Og at det forhåpentligvis gikk over av seg selv.

Jeg synes det er så sykt skummelt. Benet bare henger der, han sleper det nesten etter seg. ?Det er absolutt ingen forbedring fra før operasjon

Skrevet

Uff, det høres fælt ut. Jeg tror jeg ville dratt til en annen veterinær for en sjekk og second opionion, og spørre om noe kan gjøres. Lykke til!

Skrevet (endret)

Har ingen erfaring med dette så jeg tenker bare høyt nå, men hva med å få en fysioterapeut til å se på det? Kanskje det finnes noen øvelser eller behandlinger som kan hjelpe til med å få førligheten tilbake. Laser kanskje? Svømming?

Endret av Wilhelmina
Skrevet
10 timer siden, simira skrev:

Uff, det høres fælt ut. Jeg tror jeg ville dratt til en annen veterinær for en sjekk og second opionion, og spørre om noe kan gjøres. Lykke til!

Takk

nå har han sluttet å spise og bare ligger der. Skal til veterinæren igjen i dag :( 

Dette går så sykt dårlig...

  • Sad 2
Skrevet
1 hour ago, Tulipan said:

Takk

nå har han sluttet å spise og bare ligger der. Skal til veterinæren igjen i dag :( 

Dette går så sykt dårlig...

Lykke til ❤️ 

  • Thanks 1
Skrevet

Nå har vi vært hos veterinæren igjen..

Tok ultralyd, røngen og blodprøver. Han har en kraftig infeksjon. Så nå får han antibiotika og håper at det vil hjelpe. 

Ang benet så viste røngen at hofta ligger fint på plass. Han hadde ikke npe svar på hvorfor ikke han har følelse i benet enda. 

Skrevet
27 minutter siden, Tulipan skrev:

Nå har vi vært hos veterinæren igjen..

Tok ultralyd, røngen og blodprøver. Han har en kraftig infeksjon. Så nå får han antibiotika og håper at det vil hjelpe. 

Ang benet så viste røngen at hofta ligger fint på plass. Han hadde ikke npe svar på hvorfor ikke han har følelse i benet enda. 

Håper det går bra med hunden fremover ❤️

  • Thanks 1
Skrevet

Nå går det veldig dårlig igjen... Han er nærmest livløs. Vi har kjørt han til vet og han er innlagt igjen, antibiotika fungerer tydligvis ikke som det skal. 

Jeg lurer på hvor mye lidelse jeg skal la min bestevenn gjennom 11 år gå igjennom... Skal hans siste dager bestå av så mye smerte, redsel og ubehag? 

 

Skrevet
5 minutes ago, Tulipan said:

Innlagt på tredje klinikk på under 48 timer. 

ligger til observasjon hele døgnet nå med væske og antibiotika.. I morgen er det blodprøver og ultralyd

 

Huff, det er så trist. 

  • Thanks 1
Skrevet
27 minutter siden, Pingeling skrev:

Huff, det er så trist. 

ja, tenk å være så uheldig... en frisk og fin hund glir på parketten... og 1.5 uke senere svever han mellom liv og død.. 

Livet altså! 

  • Sad 3
Skrevet

Hvil i fred vår elskede skatt! 

alt som kunne gå galt gikk galt... til slutt sviktet organene og bulspyttkjerter sprakk. Vi gjorde alt vi kunne og han kjempet så hard. Men til slutt var det ingen vei tilbake. 

Nesten 11 år fikk vi sammen. Vi var sammen døgnet rundt og han var min sjelevenn. Min klippe i livet

Nå spiser sorgen meg opp innvendig! 

Hvordan komme seg igjennom dette...

4537117B-EBB9-4915-8B2A-F627BEA11B8D.jpeg

  • Like 4
  • Sad 8
Skrevet
9 timer siden, simira skrev:

Så trist! Håper du greier å fokusere på de gode minnene og at du gjorde alt du kunne!

Vi gjorde alt vi kunne!! heldigvis! ellers hadde det plaget meg noe voldsomt nå i ettertid. 

Men jeg klarer ikke fokusere på gode minner enda, jeg er bare fylt av sorg, sinne og et stort savn. 

Hvordan skal jeg verden gå videre uten han i mitt liv.. 

Jeg har to små barn og full jobb, men han var det eneste som GA meg energi, alt annet tar energi! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...