Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei! Min Engelske setter på 11 måneder skal være med på en kort liten fjelltur/skogstur og ønsker at hun skal begynne med kløv. Lurte på om noen kunne hjelpe med å finne en god nybegynner kløv til ho. Vil gjerne ha en kløv som tåler litt samt mulig å feste kobbel på slik at jeg kan feste henne til magebelte mitt. 

Mange er veldig dyre og har siklet litt på seleverkstedet sin, men den er veldig dyr. Jeg vet jo ikke ennå om hun liker å gå med den eller om vi kommer til å bruke den mye.

Jeg fant denne https://hundinorge.no/butikk/trening/klov/richo-klov-str-5/?v=c2f3f489a005 Er det en grei å starte med? Kan jeg feste kobbel i den? Står ikke en pøkk om den

 

Samt, har lest på forskjellige plasser forskjellige ting om hvor gammel hunden må være osv.

Min setter er greit trent, snart 1 år. Tenkte ikke å ha noe spesielt/mye i kløven. Er en 1 dagers overnattingstur i skogen så blir litt snacks og 2 gummi skåler. Går det eller skal hun helst ha nada i kløven frem til hun er 2 år som det står noen steder

Endret av stened91
Skrevet (endret)

Ikke kjøp noe ræl. Kjøp seleverkstedet/Laika med en gang. Det er enkelt å selge på finn hvis den ikke kommer i bruk.

Kløv er noe som gjerne må læres inn. Gjør du det rett så kommer hunden til å elske det ?

Jeg starta med plastposer fra hun var rundt året og begynte å legge litt vekt i kløven fra halvannen år. Øker ikke vekt for hver tur. Det skal være gøy og fokus på å bygge selvtillit.

Det er mye hjernetrim i starten så start gjerne på brede stier/traktorvei og ikke for langt.

Endret av o1337
Skrevet
Akkurat nå, stened91 skrev:

Så alt annet enn Seleverkstedet og Laika er ræl?

Noen er visst fornøyd med non-stop sin men veldig mange som ikke liker den. Den er visst vanskelig å få av og på og fanger vann/fuktighet inn mot hunden.

Skrevet

men hva med den jeg linka? Koster bare 500kr nå på tilbud, koster egentlig 2000kr. Ruffware til 1200kr kan jeg også gå med på. Kommer ikke til å starte med 3000k+ kløv. 

 

Er det noen kløver som passer bedre på Engelsk Setter?

Skrevet
6 minutter siden, stened91 skrev:

men hva med den jeg linka? Koster bare 500kr nå på tilbud, koster egentlig 2000kr. Ruffware til 1200kr kan jeg også gå med på. Kommer ikke til å starte med 3000k+ kløv. 

 

Er det noen kløver som passer bedre på Engelsk Setter?

Hvis du vil at noen skal fortelle deg at du skal kjøpe de så kan jeg gjøre det.

Kjøp kjøp kjøp ?

Skrevet
1 minutt siden, o1337 skrev:

Hvis du vil at noen skal fortelle deg at du skal kjøpe de så kan jeg gjøre det.

Kjøp kjøp kjøp ?

?.. Da tror jeg du skal lese hele den første teksten jeg skreiv. 

Skrevet
10 minutter siden, stened91 skrev:

?.. Da tror jeg du skal lese hele den første teksten jeg skreiv. 

Svarte på dette:

"Er det en grei å starte med?"
"Går det eller skal hun helst ha nada i kløven frem til hun er 2 år som det står noen steder"

?

Om det er fester på kløven kan sikkert butikken svare deg på. Ligger også en på finn med bedre bilder.

Skrevet

Hvis hunden er snart ett år, så ville jeg iallfall ikke hatt noe tung kløv. Ville også starta med kløvtrening før eventuelt lengre turer med litt tyngre kløv. Om du ønsker å kjøpe en billigere en for å sjekke hvordan det er å bruke, så ville jeg sjekka Finn etter en brukt ? det viktigste er vel at den passer, sitter godt på, og at vekta belastet riktig på hunden. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...