Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lang tid før deres hund ble registrert på dere dyreid/NKK


Recommended Posts

Skrevet

Noen oppdretter ordner dette på dagen de mottar betaling, andre samler opp endringer på alle solgte valper. Noen bruker lengre tid en andre, av og til bruker NKK tid på å godkjenne eierskiftet. Om den ikke er overført på deg etter en måned ville jeg absolutt purret :)

  • Thanks 1
Skrevet

Når jeg har solgt valper, foretar jeg gjerne eierskiftet før valpekjøper reiser herfra. Da tar det gjerne en til to uker til de har fått eierbeviset. Enkelte ganger har det tatt litt lengre tid pga postgangen. Har du ikke fått eierbeviset etter 3 - 4 uker ville jeg tatt kontakt med oppdretter.

  • Thanks 1
  • 2 months later...
Skrevet

Når man har fått stamtavlen og eierbevis - skal hunden dukke opp under mine hunder på NKK da, eller er det noe man må gjøre selv? Klarer ikke å finne noe sted å legge til hunden liksom? Tar det evt lang tid bare? Har fått han opp i dyreID. Noen som har litt greie på detta og kan opplyse en noob? ?

Skrevet

Når du har fått eierbeviset fra NKK, bør du få den opp under mine hunder på Min side, hvis det har gått noen tid, ville jeg kontaktet NKK.

Skrevet
5 timer siden, Tinkel skrev:

Når man har fått stamtavlen og eierbevis - skal hunden dukke opp under mine hunder på NKK da, eller er det noe man må gjøre selv? Klarer ikke å finne noe sted å legge til hunden liksom? Tar det evt lang tid bare? Har fått han opp i dyreID. Noen som har litt greie på detta og kan opplyse en noob? ?

Har du registrert e-post på NKK, og stemmer den overens med den oppdretter har lagt til på deg? :)

Det kan ta en liten stund før de registreres på deg, men bruker kun ta et par dager, etter min erfaring. 

Skrevet
2 hours ago, maysofie said:

Har du registrert e-post på NKK, og stemmer den overens med den oppdretter har lagt til på deg? :)

Det kan ta en liten stund før de registreres på deg, men bruker kun ta et par dager, etter min erfaring. 

Jeg er usikker på om oppdretter har registrert noe som helst annet enn navnet mitt, mistenker at hun har sendt det inn på papir. Ga henne all info og medlemsnummeret mitt, men mistenker at det blei noe rør med all infoen. Må kanskje bare ta motet til meg og ringe medlemsservice til uka hvis det ikke ordner seg da.

Skrevet

Tinkel   Du skriver jo at du har fått stamtavlen og eierbevis og at den er inne på DyreID, da har jo oppdretter registrert de opplysninger som skal til. Da er det bare å høre med NKK hvorfor den ikke er dukket opp på Min Side på Dogweb.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...