Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ttps://www.nkk.no/aktuelt/nkks-representantskapsmote-2020-article184576-985.html

 

Sakset fra NKKs artikkel:

Lørdag 20. mars ble NKKs utsatte Representantskapsmøte for 2020 avholdt digitalt via Teams. Under møtet valgte nesten hele NKKs Hovedstyre å trekke seg med umiddelbar virkning. Det ble også vedtatt å kalle inn til ekstraordinært RS så snart som mulig for å få gjennomført valget, som ble utsatt.

  • 2 weeks later...
Skrevet
4 hours ago, jma said:

Leste ikke hele stykket så nøye, men hvorfor valgte så mange å trekke seg? ?

Forslaget om økt kontigent ble nedstemt. NKK sier de ikke har penger til å drive lenger enn til september med mindre det blir innført.

  • Like 1
Skrevet
11 timer siden, Ekko skrev:

 

10 timer siden, maysofie skrev:

Screenshot_20210404_235414_com.android.chrome.thumb.jpg.cf1dce3f0e3866086af251a635956aa8.jpg

Ekko og maysofie; takk :) 

Det kunne vært interessant å vite hvor mange medlemmer det er i NKK direkte eller indirekte( medlem gjennom lokal/raseklubb) som er aktive ( utstilling, oppdrett, lydighet, diverse prøver o.s.v) og hvor mange inaktive medlemmer ( som ‘bare’ har hund uten å delta på arrangementer som krever medlemskap) det er? 
 

Med tanke på hva det koster pr.deltagelse , enten det dreier seg om utstilling eller andre aktiviteter, tenker jeg at 700;- pr.år utgjør ganske lite i den store potten. 
 

Noen som vet hvorfor forslaget om forhøyet kontigent ble nedstemt? Fryktet man at økningen ville gi færre medlemmer hos lokale/raseklubber eller var det andre årsaker? 

Skrevet
3 timer siden, QUEST skrev:

 

 

Noen som vet hvorfor forslaget om forhøyet kontigent ble nedstemt? Fryktet man at økningen ville gi færre medlemmer hos lokale/raseklubber eller var det andre årsaker? 

Der er en del interne konflikter, personlige, inad i NKK. I de store og sterke organisasjonene underlagt NKK. Og dette er del av årsaken. Men ingen vil ha det opp på bordet eller vedkjenne seg hvor problemene egentlig ligger. 
 

Helt nye kluter bør inn. Noen som ikke har del av "gammel historie", eller har personlige agendaer. Som så altfor mange har i dette systemet. 

Skrevet
12 minutter siden, Ekko skrev:

Der er en del interne konflikter, personlige, inad i NKK. I de store og sterke organisasjonene underlagt NKK. Og dette er del av årsaken. Men ingen vil ha det opp på bordet eller vedkjenne seg hvor problemene egentlig ligger. 
 

Helt nye kluter bør inn. Noen som ikke har del av "gammel historie", eller har personlige agendaer. Som så altfor mange har i dette systemet. 

Takk :) 

Intet nytt under solen med andre ord.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...