Gå til innhold
Hundesonen.no

Løpebelte. Non-Stop canix?


Dufus
 Share

Recommended Posts

Hei!

Er på utkikk etter et nytt løpebelte, og har sett litt på non-stop canix. Liker at det festes med spenne (har non-stop ferd fra før, og synes festeanordningen er litt knotete), at det ser ut til å sitte mer over hoftene, og at karabinkroken som kobbelet er festet i kan beveges sideveis hvis hunden ikke løper rett foran deg. Noen som har erfaring med beltet? Evt forslag til andre belter som er egnet til jogging?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, maysofie skrev:

Jeg riktignok ikke, men har brukt et nokså lignende belte med bevegelighet foran de siste 10 årene. Det fra Sundpro, brukt til alt fra ski og sykkel til turgåing og rattkjelke. Jeg elsker det, og panikkroken! 

568A8BB3-D6EA-4D83-9682-EB66337266A1.jpeg.56e53a875a7ccf5f0cea1f4e0e746315.jpeg

Takk for svar, det skal absolutt sjekkes ut! Hadde baggen før, og en av tingene jeg likte med det var at det hadde hurtigutløser. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, LØJ skrev:

Jeg har caniX beltet til non-stop, har ikke brukte det veldig mye men liker det! Sitter godt og er smidigere på en sånne brede belter, på min kropp. 

Ja, det er det jeg har sett på - det ser liksom litt mer føyelig ut enn de brede beltene, slik at man har bedre bevegelsesfrihet. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Grønn skrev:

Hvilket belte er dette? Har du en link?

Hvis du søker opp Sundpro Tolkbälte får du opp noen flere nettbutikker med det. Jeg har kjøpt direkte fra produsent hjemme hos dem i Åre. De er ikke av de rimeligste, men mitt ser knapt brukt ut nå 10 år senere, så vell verdt det :)

https://www.sundpro.se/shop/product/tolkbalte-med-panikkrok?tm=webbshop

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 minutter siden, yurij skrev:

Om du får tak i gammel modell Non Stop løpebelte er det kjempebra. Lett, kjennes ikke at man har det på og liten løpende ring til kobbel. Helt supert, blir ikke varmt om sommeren og solid nok. Fant det https://www.fjellsport.no/non-stop-dogwear-running-belt-black.html

Takk for tips! Heller dette enn canix, tror du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Dufus skrev:

Takk for tips! Heller dette enn canix, tror du?

Kommer vel litt an på hva som er viktig . Jeg vil gjerne ha lite materiale og krok på hvert kobbel så jeg kan løsne båndkrøll uten å måtte stoppe feks. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 timer siden, Debbie skrev:

Noen som har vært borti magebelte fra Hurrta/hurtta og har noen erfaringer??

Om du tenker på det Outdoor Action-beltet, så har jeg sett det men ikke brukt det. Ser ikke like solid ut som non-stop sitt, ville ikke festet mange kg hund i det. Har heller ingen beinstropper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, LØJ skrev:

Om du tenker på det Outdoor Action-beltet, så har jeg sett det men ikke brukt det. Ser ikke like solid ut som non-stop sitt, ville ikke festet mange kg hund i det. Har heller ingen beinstropper.

Trodde det beltet var mer sånn rumpetaske-belte, jeg, og ikke belte for å ha hund i? Altså for å få med seg ting og tang..?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

12 timer siden, Dufus skrev:

Trodde det beltet var mer sånn rumpetaske-belte, jeg, og ikke belte for å ha hund i? Altså for å få med seg ting og tang..?

Ja, det ser mer ut som det. Så du tenker nok rett?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Personlig bare som trekkbelte- jeg jogger ikke. Så sverger jeg til BAGGEN sitt. Synes ikke Nonstop sitt når opp. og jeg synes låsingen av beltet er tungvinn.  Det nye Hurrta jeg så på, slik som dette:

https://www.divinedog.se/hundutrustning/hurtta-outdoors-hiker-belt

 

Ser ikke så verst ut synes jeg.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...