Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg pleide gi seloljen fra v&h til Rocky back in the day da den var desidert best på pris for meg. (Fikk 5 liter til innkjøpspris, og helte over på 0,5l flasker og frøs ned) men jeg finner den ikke på nett lenger? Regner med den gjerne er ute av produksjon. 

Så da lurer jeg på hva dere soniser anbefaler nå til dags. ?

Skrevet (endret)

Brukte også tidligere samme selolje, men det ble jo etterhvert slutt. Nå har ikke min leddpasient stått så lenge på laksolje, så kan ikke si noe om virkning og kvalitet, men her bruker vi Norsk Dyrehelse sin. 207kr for 1l (oppdretter) :)

image.thumb.png.5cf536ab38ef0e9ab89d74cbc3268fdd.png

Endret av maysofie
  • Like 1
Skrevet (endret)
1 hour ago, simira said:

Hm, ja, noen flere som har erfaringer med lakseolje kontra selolje? Jeg har igrunn ikke tenkt så mye over det, våre får denne fra Nutrivet:

https://www.zooplus.no/shop/hund/spesialfor_tilskudd/hudogpels_spesialfor/oljer/599608

Ok pris, 192/l, kjøper også cosequin/leddpulver der i store bokser.

Det var jo ikke dumt!!! Bestiller allerede kattemat der! Hvordan er holdbarheten synes du?

Endret av Rocket
Skrevet
9 hours ago, simira said:

Tja, jeg bestiller tre flasker i gangen, men de holder jo ikke lengre enn et par måneder her i huset. Ikke noe problem med 2-3 mnd ihvertfall.

Det er bra! Jeg kom på jeg kan jo alltids kjøpe flere i gangen og bare bytte til en vanlig bruskork istedenfor pumpa, hvis det passer, og så fryse ned eventuelt. :D 

Skrevet

Har ikke byttet pumpa på de som har blitt stående. Sist kom de også i ziplock-poser, siden de av og til har lekket litt i transport.

Edit:

De kommer nå med kork, og pumpen ved siden av, i ziplockpose.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Syns dere virkelig at oljetilskudd er nyttig? Og hva er det egentlig godt for?

Jeg har aldri gitt hundene mine noe tilskudd til vanlig mat, men så tar jeg selv heller aldri noe tilskudd (vitaminer, tran o.l)

 

Skrevet (endret)
Just now, Rufs said:

Syns dere virkelig at oljetilskudd er nyttig? Og hva er det egentlig godt for?

Jeg har aldri gitt hundene mine noe tilskudd til vanlig mat, men så tar jeg selv heller aldri noe tilskudd (vitaminer, tran o.l)

 

Min blir veldig fin i pelsen i alle fall. Og ettersom hun er en eldre hund med leddplager tenker jeg at det sikkert kan være lurt. Jeg har selv dårlige knær, og merker stor forskjell når jeg tar Omega 3. Så min konklusjon er at det kan være nyttig.

Endret av Wilhelmina
Skrevet

Min begynte å bli sær på maten hun fikk, og kunne gå et par dager uten å spise mer enn et par biter, men etter at jeg begynte å gi henne lakseolje sleiker hun skåla si hver eneste dag. Så for min del er det mest for å være sikker på at hun får i seg maten sin, pluss at det jo ikke kan skade tenker jeg ??‍♀️Tar ikke noe tilskudd selv, men føler ofte at jeg sikkert burde ha gjort det! 

Gir forresten brilliant lakseolje, fordi den er i passe stor flaske med pumpe og på tilbud for Buddy-medlemmer. 

Skrevet
On 1/8/2021 at 10:29 AM, Rufs said:

Syns dere virkelig at oljetilskudd er nyttig? Og hva er det egentlig godt for?

Jeg har aldri gitt hundene mine noe tilskudd til vanlig mat, men så tar jeg selv heller aldri noe tilskudd (vitaminer, tran o.l)

 

Absolutt!!! Pelsen ble myyyye bedre! Og det på tross av godt fôr i utgangspunktet. Han fikk også glucosamin/MSM/kondroitin etc for ledd da han hadde ryggproblemer, kombinert med BoT dekken. Merket markant forskjell med og uten tilskudd. (F.eks fra å slite med og hoppe opp i sofa og vegre seg for å hoppe ned, til å gjøre det uten problem.)

Jeg må selv ta f.eks magnesium. Får syke muskelkramper både her og der uten, men så har jeg dårlig opptak i utgangspunktet. Så her går det både i multivitamin og d vitamin også. Var lav på folat av alle ting for noen år siden av alle ting. :icon_confused: Men det kan være pga medisiner også da, og så gikk jeg på svak cellegift noen år også. Det fucker på en måte opp litt ting. :Laugh: Jeg tok også Nattlysolje eller hva de kaller det og hadde god effekt på eksem pga det, men ble dyrt i lengden. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...