Gå til innhold
Hundesonen.no

Norskprodusert fòr?


Grønn
 Share

Recommended Posts

Jeg har funnet Labb og Apetitt. Finnes det flere tørrfor som produseres i Norge med norske ingredienser?

Jeg liker å bruke norsk kjøtt til oss mennesker med tanke på dyrevelferd og (antibiotikaresistente) bakterier, og tenker at det vil jeg gjerne gjøre med hundematen også hvis det er mulig. Også liker jeg å handle så kortreist som mulig.

Endret av Grønn
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Troll er også norskt tørrfòr, med mindre jeg tar feil. Om du inkluderer våtfôr/råfôr har du endel mer annet å velge i, deriblant Vom & Hundemat, Provit, Norwegian Polar og Rawfôr. Et par av disse har frysetørkede varianter også, men der har jo riktignok en litt annen pris enn både våtfôr og vanlig tørrfòr :) 

Endret av maysofie
  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

20 hours ago, maysofie said:

Troll er også norskt tørrfòr, med mindre jeg tar feil. Om du inkluderer våtfôr/råfôr har du endel mer annet å velge i, deriblant Vom & Hundemat, Provit, Norwegian Polar og Rawfôr. Et par av disse har frysetørkede varianter også, men der har jo riktignok en litt annen pris enn både våtfôr og vanlig tørrfòr :) 

Troll lages i Sverige såvidt jeg vet, med tanke på dyrevelferd og antibiotikaresistens er det ganske like forhold der som her

Endret av Meg
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 11/6/2020 at 6:18 PM, Salka skrev:

Noen som har erfaring med dette? :)

Brukt det en stund på Maja golden, pga at søster har hatt avtale med dem for sine vorsthere (trekkhunder, både under intensiv trening (Med noe kjøtt i tillegg tror jeg ) og eldre hund) Fungerer godt for dem har jeg inntrykk av, fungerer godt for Wilma (mammas flat coated) og har fungert godt for Maja, men hun har fått litt mer hudproblem med alderen (ichtyose, kløe) så jeg er på vei over på noe mer hudvennlig. Jeg er ingen fôrekspert, men tenker det er et helt midt på treet, økonomisk fôr. Så får andre uttale seg om næringsinnhold...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
På 11/6/2020 at 6:18 PM, Salka skrev:

Noen som har erfaring med dette? :)

Ja. Dvs kjøpte en sekk som viste seg å være utgått på dato. Når jeg ville bytte så var det ikke mulig da forhandler ikke hadde forsekker med godkjent holdbarhet inne på lager. 
 

Kan tenkes foret er kurant,men sjekk i hvertfall at det jevn/stabil tilgang. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...