Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!
Noen her inne som har erfaring med foret fra Bozita Robur? Forer 50/50 med v&h og canagan scottish salmon nå, men vurderer å bytte tørrfor til Bozita Robur, delvis fordi det er rimeligere og fordi Canagan ikke er å få tak i i fysisk butikk her, så må bestille på nett. Hunden elsker tørrforet fra canagan, og jeg synes han fungerer godt på det, så sånn sett skulle jeg kanskje ikke ha byttet, men.. 

 

 

Skrevet

Det er ikke noe problem å bytte eller variere på fôr.

Det er mange fôrtråder her inne, og jeg anbefaler Robur i de fleste. Vi har brukt det i en del år nå, i ulike varianter (light, senior, sensitive...) og jeg synesh undene går bra på det. Vi halvfôrer med VOM.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Det er ikke noe problem å bytte eller variere på fôr.

Det er mange fôrtråder her inne, og jeg anbefaler Robur i de fleste. Vi har brukt det i en del år nå, i ulike varianter (light, senior, sensitive...) og jeg synesh undene går bra på det. Vi halvfôrer med VOM.

Takk for svar!

Forhandleren har bare sensitive-variantene i tillegg til active og senior. Kunne kanskje ha brukt active under jakta, men er usikker på om det er for høyt energiinnhold til å bruke det året rundt..? Men er vel uansett ikke noe i veien for å bruke en av sensitive-variantene selv om hunden egentlig ikke har behov for sensitive-for?

Skrevet

Får ikke hunden ekstra tillegg i jakta? Jeg tenker at om du holder hunden noenlunde jevnt i form så er det ikke noe problem å bruke active hele året. Du vil jo merke det etterhvert om det ikke går, men jeg tenker det bør gå bra. Og så kanskje øke mengde litt under jakta + energitilskudd. Jeg tror ikke dette er noe høyenergifôr som sådan.

 

Skrevet
42 minutter siden, simira skrev:

Får ikke hunden ekstra tillegg i jakta? Jeg tenker at om du holder hunden noenlunde jevnt i form så er det ikke noe problem å bruke active hele året. Du vil jo merke det etterhvert om det ikke går, men jeg tenker det bør gå bra. Og så kanskje øke mengde litt under jakta + energitilskudd. Jeg tror ikke dette er noe høyenergifôr som sådan.

 

Jo, får ekstra under jakta, men ikke gjennom hele året. Hvis active-varianten ikke er typisk høyenergifor tror jeg vi prøver det, så får vi heller bytte igjen hvis det ikke skulle gå. Takk for innspill! ?

  • 6 months later...
Skrevet

Gammel tråd, men svarer likevel. Jeg er veldig fornøyd med Robur, brukt det i flere år. Prøvd litt annet innimellom, men kommer alltid tilbake til Robur. Bruker det + kjøttfor (vom eller mush) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...