Gå til innhold
Hundesonen.no

Godbiter


Kaisen
 Share

Recommended Posts

Jeg trenger tips til godbiter! Nå har det seg sånn at frøken er på slankekur...tidligere brukte jeg et valpefor som godbiter, men tror kanskje ikke det er så bra nå når hun skal ned i vekt? hun har allergi og det eneste hun tåler er fisk (alle typer) og kanin... så utvalget er jo ikke det beste. Og ikke har jeg peilig på hva som er bra å bruke nå når hun skal ned i vekt. Vi har kuttet mengden godbiter betraktelig, men noen må vi altså ha. Foret hennes er ikke godt nok som godbit. Jeg tenkte på gulrot og sånn...kan det brukes?? eventuelt fiskepudding? Er det «sunt»??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, simira skrev:

Hvis du brukte tørrfôr før så kan du vel det nå også, bare den typen du bruker ellers?

Hva slags allergi har hun? Tåler hun ikke rent kjøtt? Gulrøt er helt utmerket, vi bruker også fiskekaker og andre fiskematrester.

Som jeg skrev så er desverre ikke foret hennes bra nok som godbiter..hun er ikke særlig glad tørrfor generelt, utenom dette valpeforet jeg tilfeldigvis fikk av en venn fordi hennes hund ikke likte det. Tørrfor gjør ikke susen for henne når vi havner i krevende situasjoner som feks passering av andre hunder. Hun har forallergi og tåler absolutt ingen type kjøtt unntatt fisk og kanin. Mulig det også er noe annet hun reagerer på som vi ikke har funnet ut av, fordi det tok over 1 år å finne et for hun ikke begynte å klø av. Selvom vi utelukkende bare prøvde for med fisk.

fiskekaker ja. Det har jeg ikke tenkt på?

3 timer siden, Wilhelmina skrev:

Jeg bruker kanin fra Dr. Clauder. Kjøper filet og klipper i små biter.

Hvor kjøper du den? Jeg mener at jeg har sjekka ut dr.clauder men at det inneholdt andre animalske biprodukter? mulig jeg husker feil, eller kanskje jeg bare har oversett akkurat denne?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fish4dogs var et godt forslag, bruker faktisk tørrforet derifra som godbiter på frøkna her. Bruker de som er small bites, perfekt godbitstørrelse. Ellers brukte jeg en del fiskepudding på den gamle, kjøpte sånne pølser og delte i småbiter. En del dyrebutikker har sånne tuber med "leverpostei" på, og jeg vet det finnes minst en variant med laks.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 hours ago, Kaisen said:

Hvor kjøper du den? Jeg mener at jeg har sjekka ut dr.clauder men at det inneholdt andre animalske biprodukter? mulig jeg husker feil, eller kanskje jeg bare har oversett akkurat denne?

Mener jeg kjøpte den på Evidensia. Var en dyreklinikk i alle fall. Mulig det finnes ulike varianter, den jeg bruker er i alle fall oppgitt til å være 100% kanin :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

8 timer siden, Ingidano skrev:

Har du sett på Fish4dogs sine godbiter?

Ikke sånn ordentlig, har bare sett på sånne små hele fisker som jeg fant ut ble for store som godbiter, men skal sjekke nettsiden deres, takk?

8 timer siden, Luma skrev:

Oi, her var mange gode forslag, takk!?

24 minutter siden, JTT skrev:

Kan laksepatéen fra Qualipet funke? Innholdsfortegnelse litt ned på siden ? De har en variant med torsk også, men laksen er en større favoritt her hjemme. Begge disse er lette å klemme ut av tuben.

Laksepaté har jeg faktisk, bare jeg fant en billigere til 29 kr tuben? den er ikke «bra nok» i krevende situasjoner, men funker gull på inkalling og sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Lunatic skrev:

KKan det gå an å kjøpe fisk, dele i biter for så å tørke i ovnen?

Det kan gå an det. Problemet er vel heller at jeg er litt lat, og går for enklest mulig løsning; kjøpe i butikken? jeg tørka fiskepudding en gang fordi jeg syns det ble så mye kliss, men jeg endte opp med å ikke bruke halvparten en gang før det var blitt dårlig? egner all type fisk seg til tørking i ovn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 hour ago, Kaisen said:

Det kan gå an det. Problemet er vel heller at jeg er litt lat, og går for enklest mulig løsning; kjøpe i butikken? jeg tørka fiskepudding en gang fordi jeg syns det ble så mye kliss, men jeg endte opp med å ikke bruke halvparten en gang før det var blitt dårlig? egner all type fisk seg til tørking i ovn?

Skjønner den :P jeg er også notorisk lat på sånne ting.

tenker at de fleste godbiter kan fryses? Usikker på den, men det burde jo gå an. Det siste aner jeg ikke men kanskje det finnes en oppskrift et sted på internettet? ?

Edit: kjenner jeg var veldig til hjelp altså :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...