Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå- desember


Tonje
 Share

Recommended Posts

Hittil har nyttårsaften gått fint med 8 måneder gammel hund. Har vært litt urolig av de høyeste smellene, men hjelper på når vi later som ingenting. Vi har venner på besøk, og har spist middag og spiller spill. Har noe høy musikk på som demper det verste! Men når klokka nærmer seg tolv skal jeg og hunden slappe av litt på badet, mens resten går ut for å se. Siste tur ut for kvelden gjorde vi kl 22, og da fikk hunden unnagjort både tissing og bæsjing, så da skal hun vel klare å holde seg til i morgen tidlig. 

Troa på at vi skal klare å unngå en hund med frykt for nyttårsaften!

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Bringeth me thy puppies."

God jul ❤

God jul alle! 

Posted Images

Første året (av tre) hvor jeg ikke har trukket for gardinene og skrudd på musikk nyttårsaften. Har valgt en veldig konservativ tilnærming - heller for rolig enn for plutselig. Nå smeller det bra her og vi ble overrasket av et par salver når vi var ute tidligere i dag. Hun bryr seg fint lite og ligger nå og sover. Veldig glad for det. Hun er jo godt vant med smell fra startpistol og hagle under jakttrening, så noen stor overraskelse er det ikke. Var egentlig mest redd for at hun skulle kave seg opp og tro at det er noen som kaster dummyer ute og at hun ikke får være med! :D Men vi holder oss inne til det gir seg nå - da har jeg kontroll og unngår uhell grunnet uvettig oppskyting som kan ødelegge alt på noen sekunder.

Ønsker alle berørte hunder alt godt den neste timen. Krysser fingrene!

Og godt nyttår!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har det smelt i mange dager allerede, og ikke vært noen reaksjoner hos lille på 4 mnd, så tror det skal gå fint kl tolv også. Har gått i hundre i hele kveld med masse gjester og tre andre hunder, så hun har tatt et par time-outer i buret sitt ? Men det blir nok bra med første nyttårsaften med tre voksne hunder som ikke kunne brydd seg mindre :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

20 timer siden, Ingvild SF skrev:

Sånt er så kjipt! Bra at huseier har tatt tak. Ordnet det seg?

Ja vi er heldige med huseierne. De kommer alltid på flekken hvis det er noe? det var en del som måtte byttes på tanken, og godt huseier tydeligvis er handy. det gikk heldigvis på hengende håret, ble litt stress men vi rakk det i det minste?

Endret av Kaisen
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...