Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Forslag til hva jeg kan bruke til underlag/seng i buret til en hund som tror han er en bever? Nå har han spist opp både Canelana senga si og en sånn Cæsar Millan seng fra Europris som jeg ble tipset om :P Og Ullvang Rav genseren min :blink: 

Redselen er at han spiser innholdet i disse når han ødelegger de, men jeg troooor kanskje bare han har party med stuffingen. Ikke godt å si, han spiste jo en sokk en gang så han er truende til det meste. Derfor skulle jeg gjerne hatt noe holdbart. Tips? :D 

Endret av roxie88
Skrevet

Innholdet som er morsomt, hilsen søstra :lol: 

Nå er ikke de så veldig hardføre mot tenner, men vi har billige yoga-/gymmatter av litt tykkelse (med Vetbed eller fleecepledd over, om nødvendig) i bilen her.

  • Haha 1
Skrevet

Spiser han pledd? Jeg tenker noe ala det over, eller en annen type litt fast madrass, og med fleecepledd eller en gulvmatte av noe slag over?

Odin ødelegger også madrasser, men vi har en madrass fra biltema nå, med en slik rufsematte oppå, det går faktisk bra (men han er ikke veldig ille da).

  • Like 1
Skrevet
På 5.9.2018 at 10:21 PM, simira skrev:

Spiser han pledd? Jeg tenker noe ala det over, eller en annen type litt fast madrass, og med fleecepledd eller en gulvmatte av noe slag over?

Ja jeg tror han kommer til å rive i stykker og spise biter av pledd ja, det gjorde han med en håndduk som ved ett uhell havna i buret :blink:

Takk for alle gode tips, nå har jeg vært på Felleskjøpet og kjøpt den der matta fra Helly Hansen så får vi håpe den tåler litt :innocent:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...