Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi henter hjem vår Lagotto-valp 16. juni, og skal derfor skaffe oss forsikring, slik at valpen er forsikret fra vi har fått den. Derfor lurer vi på hvilken forsikring vi bør ha, og hva vi trenger av forsikringssum, livsforsikring eller andre forhold i forsikringsavtalen. Vi ønsker oss en forsikring som vil dekke de store kostnadene, og som ikke har den dyreste måneds-/årskostnaden. Er defor svært interessert i å høre erfaringer andre har. Egenandelen per skadetilfelle er også en relevant faktor. 

Fra før har vi vår hovedforsikring i Tryg, med rabatterte forsikringer gjennom Utdanningsforbundet. Men når jeg undersøkte pris på Trygs Hunde- og Katteforsikring Hund Ekstra havnet den på 301kr i måneden (altså 3612) for en forsikringssum på 25 000 kr, egenandel på 2000kr og 12 000 dersom hund dør eller blir borte. 

Sjekket også ut Agria. Litt usikker på om jeg skjønte de ulike valgmulighetene, men tror det fort kan bli dyrt med Agria. 4965 kr i året med forsikringssum på 30 000, og egenandel på 1000 + 15% og uten livsforsikring. 

Har også sett at DNB har fått gode tilbakemeldinger på sin hundeforsikring, men der står det noe om at hunden ikke er forsikret de første 20 dagene etter forsikringen er kjøpt - stemmer dette? I såfall vil det jo gå noen uker mens valpen ikke er forsikret, og det vil vi ikke.

Skrevet

Valgte selv Agria, betaler 300 i mnd med forsikringssum 60k, 2k fast egenandel og bevegelig egenandel 15%. (Ønsket ikke å betale tilleggsforsikring for tilbakebetaling ved dødsfall/mistet hund.) Synes ikke prisen er så ille, og synes det er viktig med såpass høy forsikringssum. 

Skrevet (endret)

Hos Agria sparer du en del på å øke fast egenandel. Hvis man skulle få store regninger gjør det ikke så mye med høyere fast egenandel og det er bra med lav flytende egenandel. Det er mulig å justere det på nettsiden så du kan se hvor mye det utgjør på årspremien☺

Endret av Milius
Skrivefeil og ordvalg
Skrevet
3 timer siden, Sunnivamb skrev:

Har også sett at DNB har fått gode tilbakemeldinger på sin hundeforsikring, men der står det noe om at hunden ikke er forsikret de første 20 dagene etter forsikringen er kjøpt - stemmer dette? I såfall vil det jo gå noen uker mens valpen ikke er forsikret, og det vil vi ikke.

Dette gjelder som regel alle forsikringer. Er valpen forsikret hos oppdretter skal det kunne overlappe.

Jeg har DNB. Betaler veldig lite! Ca 2000 kr i året og den dekker opp til 50.000.

Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Dette gjelder som regel alle forsikringer. Er valpen forsikret hos oppdretter skal det kunne overlappe.

Jeg har DNB. Betaler veldig lite! Ca 2000 kr i året og den dekker opp til 50.000.

Det gjelder ikke ved Tryg hvertfall, der er hunden forsikret fra du tegner forsikringen. For min del er dette problematisk ettersom jeg skal hente valpen i Sverige, og den svenske forsikringen gjelder ikke i Norge - i følge oppdretter. Så vi må ha egen forsikring fra vi tar over valpen. 

Men 2000 i året, for opp til 50 000 kr hørtes jo veldig bra ut! Vi får eventuelt vurdere å bytte etter hvert :-)

Skrevet

Prisene varierer gjerne fra rase til rase, og vilkårene varierer også noe fra selskap til selskap. 
Be om pris og vilkår (tilbud) fra de selskapene du ikke får sjekka det selv. 

Jeg bruker Agria, og er veldig fornøyd med dem. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...