Gå til innhold
Hundesonen.no

Balansepute - tråden


Carro92
 Share

Recommended Posts

Tenkte vi kunne ha en tråd for trening med balanseputer/fitpaws :)

Hadde vært kjekt å se hvilke øvelser folk gjør på disse forskjellige putene

Jeg kan starte med å legge ved en liten snutt av en av våre treninger med slike puter. Jeg bruker en fitbone og en peanut fra ebay her :) 

 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det å stå på enkle puter syns mine er for lett, så vi bygger ? fordelen med korthåra hunder er atter jeg ser tydelig hvilke muskler som blir brukt ?

Tenkte vi kunne ha en tråd for trening med balanseputer/fitpaws Hadde vært kjekt å se hvilke øvelser folk gjør på disse forskjellige putene Jeg kan starte med å legge ved en liten snutt av e

Posted Images

1 time siden, Monikawt skrev:

@Carro92 hvor på ebay har du kjøpt? Gjerne send link til selger :) 

 

Vi har k9fitbone, balansepute, fitpaws paw pods, luftmadrass og yogaball fra rusta :) Var på kurs i styrke, balanse og koordinasjon i helga, så har fått masse ny inspirasjon :D 

Denne har jeg :)https://www.ebay.com/itm/273175720096?ViewItem=&item=273175720096

Morro! Håper du legger ut noen filmer med øvelser etterhvert :D Så får jeg gå å kjøpe yogaball, har ikke tenkt over atter den kan brukes også :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syntes denne var fin for inspirasjon:

Holder på å lære shibaen å sitte bamse på puta, men må nok få litt bedre balanse først, han synes det er veldig vanskelig. Akitaen begynner å ane at han har bakbein og at de kan plasseres på puten.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Drar opp denne, siden balanse- og styrkeøvelser er vårt nye prosjekt ?

Vi jobber nå hovedsakelig med peanut fra Fitpaws, og balansepute fra Biltema. Ønsker meg Fitbone, men det er så sinnsykt dyrt. Finnes det en billigere kopi eller noe slikt noe sted?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 hours ago, tonjek said:

Drar opp denne, siden balanse- og styrkeøvelser er vårt nye prosjekt ?

Vi jobber nå hovedsakelig med peanut fra Fitpaws, og balansepute fra Biltema. Ønsker meg Fitbone, men det er så sinnsykt dyrt. Finnes det en billigere kopi eller noe slikt noe sted?

Vet det er en del som kjøper yoga"baller" (av mangel på bedre ord...) Finnes kanskje noe der som kan brukes? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Ingidano skrev:

Vet det er en del som kjøper yoga"baller" (av mangel på bedre ord...) Finnes kanskje noe der som kan brukes? 

Yogaball har jeg, men den er ikke egnet til samme øvelser som på Fitbone. Jeg ønsker et slikt bein av samme utforming og størrelse som Fitbone ☺️ Hvis ikke det finnes, må jeg bare kjøpe Fitbone, men det er bare så sinnsykt dyrt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, tonjek said:

Yogaball har jeg, men den er ikke egnet til samme øvelser som på Fitbone. Jeg ønsker et slikt bein av samme utforming og størrelse som Fitbone ☺️ Hvis ikke det finnes, må jeg bare kjøpe Fitbone, men det er bare så sinnsykt dyrt.

Litt dårlig på å forklare ser eg :)  Om du søker på yoga equipment på ebay f eks, så finnes det i mange størrelser og typer, ikke bare ballformet. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi trener ikke nå, men har gjort litt før, og skal være flink til vinteren, men savner ett konkret treningsopplegg med det utstyret vi har. Må ha noe å følge ellers blir det bare tull. 
Vi har ikke noe fancy greier- da de er- som nevnt sinnssykt dyre. Men vi har en peanøttball, 2 flate biltema puter, 4 halvballer (litt større enn pitpaw sine- kjøpt på ebay) ett rundt balansebrett fra biltema og ett hjemmelaget vippebrett. (begge kledd med gummimatte) Ett par biltema manualer for nakke trening (1kg) +
En tredemølle og ett lite rom som alt står i, så vi mangler bare planen, så burde kjernemuskulaturen bii supersprek ;)
Vurderer å betale noen for å lage ett skreddersydd program til oss, men det var de penga da...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

21 hours ago, Anette said:

Raptus har onlinekurs i styrketrening for sportshund og familiehund! :) http://raptushund.no/hundekurs/

 

 

Holdt på å melde meg på da det var rabatt på kurset, men glemte helt av det- ellers er det for dyrt for meg :/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

58 minutter siden, AussieAllTheWay skrev:

Holdt på å melde meg på da det var rabatt på kurset, men glemte helt av det- ellers er det for dyrt for meg :/

Du kan melde deg på som observatør, får veldig mye ut av det og :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...