Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan anbefale hundepasser til reaktiv og usikker hund i Oslo/Akershus?


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei alle!

Jeg leter etter fremtidig pass for vår 2 år gamle terriermikshanhund i Oslo- Akershus-området. Vi har en skikkelig god hund når vi bare er oss, men han har noen utfordringer ved at han fort kan gå opp i stress ute, og er usikker og reaktiv når det kommer til hunder og barn. Vi trener mye på dette, men fordi han har disse utfordringene, har vi ikke turt å la noen passe han da vi er redd for at treningen da vil opphøre, eller at at han plutselig kan havne i en situasjon eventuelle passere ikke klarer å håndtere. Er det noen her som kjenner til noen gode, snille folk som tilbyr pass, respekterer utfordringene til hunden og som også kan opprettholde treningen under oppholdet?

Tusen takk <3

Endret av Ellipi
Skrevet

Jeg kjenner meg igjen i problemstillingen ifht pass av "pelsbarn med problemer" :) De eneste som enn så lenge står på min liste over potensielle profesjonelle hundepassere er Kjersti på DogAcademy og Stina som har Oslo hundetrener.

Begge er flinke til å lese hund, jobber positivt og har erfaring med hunder som har "bagasje". Kjersti har passet gutta mine før, Stina har jeg ikke brukt selv ennå, men ville glatt gjort det ved behov :)

Skrevet
52 minutes ago, Ellipi said:

Hei alle!

Jeg leter etter fremtidig pass for vår 2 år gamle terriermikshanhund i Oslo- Akershus-området. Vi har en skikkelig god hund når vi bare er oss, men han har noen utfordringer ved at han fort kan gå opp i stress ute, og er usikker og reaktiv når det kommer til hunder og barn. Vi trener mye på dette, men fordi han har disse utfordringene, har vi ikke turt å la noen passe han da vi er redd for at treningen da vil opphøre, eller at at han plutselig kan havne i en situasjon eventuelle passere ikke klarer å håndtere. Er det noen her som kjenner til noen gode, snille folk som tilbyr pass, respekterer utfordringene til hunden og som også kan opprettholde treningen under oppholdet?

Tusen takk <3

har selv hatt lignende utfordringer og firetrekker kennel til slike hunder,  forutdatt at de takler miljøet der og at man har en kennel med flinke folk selvsagt.  Tenker det nesten er mindre som kan gå galt der siden det er ganske kontrollerte omgivelser. Både ifht hund og ihfht omgivelsene.  Vet ikke om det er det du tenker da elle rom du tenker privat pass,  men om kennel kan vøre aktuelt så sjekk ut leontins hund ? flinke folk som tilpasder srg hunden  og de fyller ikke kennelen til randen så de har god tid til hundene  og tilbyr både fysisk  fostring og annen trening ?

  • Like 1
Skrevet

Jeg er veldig skeptisk til kvaliteten på slike som Dogbuddy, men vet at Anne Marit Stakkestad på Raptushund kurser hundepasserene til doogy.no, så de kan jeg anbefale.

Kjersti har vi hatt mye hjelp fra som instruktør og hun har passet hunden vår litt. Kompetent menneske som jeg definitivt vil overlate hunden min til!

Hadeland hundesenter og Binas på Eidsvoll har jeg hørt mye bra om og har folk med mye erfaring og som bruker positive metoder.

  • Like 2
Skrevet

Tusen, tusen takk for veldig gode tips! Jeg har kontaktet Kjersti nå, og skal faktisk på kurs hos Stina snart, så da kan jeg ta en prat med henne også. Blir så trygg av å vite at dere har hatt gode erfaringer med disse og deler dem, det betyr mye. Merker jo at jeg har fått litt separasjonsangst selv fra den lille firbeinte, vil passe på at han hele tiden har det bra, så da er det godt å finne noen han er i trygge hender hos :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...