Gå til innhold
Hundesonen.no

Overdramatisk hundemamma eller alvorlig?


Recommended Posts

Skrevet

Hei! :)

Jeg er redd for at jeg er enten er for overbeskyttende eller for at det er noe halt med valpen vår på 8 uker. 

Vi fikk hjem valpen vår på tirsdag, og nå på lørdag har jeg lagt merke til at valpen av og til får noe som ligner på sammenknytninger i magen. Han brekker seg ikke, men flere ganger om dagen får han dette uavhengig om det er lenge siden han har spist eller ikke. Det er som om det knytter seg i magen og hele valpen rører seg. Varer ikkje lengre enn ett minutt eller til at valpen har røyst seg opp  

Hva kan dette være? Noen erfaringer? 

Skrevet
Akkurat nå, Ingvildmn skrev:

Sikkert like domme svar men jeg vet ikke. Hvordan hikker en hund? Lager den lyd da?

Hikke høres veldig sannsynlig ut. En hund hikker omtrent som du beskriver i startinnlegget. Magen trekker seg sammen med noen sekunders mellomrom, og jeg har aldri hørt det komme en lyd. Frøkna mi fikk forøvrig hikke mye oftere da hun var valp enn etter at hun ble voksen. 

Skrevet
6 minutter siden, Ingvildmn skrev:

Sikkert like domme svar men jeg vet ikke. Hvordan hikker en hund? Lager den lyd da?

Min lagde litt lyd, men det kommer innenfra hvis du skjønner :)

 

Skrevet
6 timer siden, Ingvildmn skrev:

Takk for svar alle! Det er nok bare hikke :)

Synes det er nettopp dette som er så fantastisk med dette forumet, man kan spørre om absolutt alt og samtidig få seriøse svar på det. Fantastisk! 

Så bra, da er det bare å senke skuldrene og nyte det. Noe av det søteste jeg vet om er valper med hikke :wub:

Skrevet

Det kuleste jeg har lest er hvorfor valper hikker så mye. Mener Vilje skrev det en gang! Noe med lungenes utvikling og luft...

Skrevet

Valper hikker endel, og det er helt normalt :) 

Smått søtt og smått vondt i mammahjertet når de setter seg foran deg med det uskyldige ‘hjelp meg litt, da’-blikket mens kroppen rykker litt :lol: 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...