Gå til innhold
Hundesonen.no

Overdramatisk hundemamma eller alvorlig?


Recommended Posts

Skrevet

Hei! :)

Jeg er redd for at jeg er enten er for overbeskyttende eller for at det er noe halt med valpen vår på 8 uker. 

Vi fikk hjem valpen vår på tirsdag, og nå på lørdag har jeg lagt merke til at valpen av og til får noe som ligner på sammenknytninger i magen. Han brekker seg ikke, men flere ganger om dagen får han dette uavhengig om det er lenge siden han har spist eller ikke. Det er som om det knytter seg i magen og hele valpen rører seg. Varer ikkje lengre enn ett minutt eller til at valpen har røyst seg opp  

Hva kan dette være? Noen erfaringer? 

Skrevet
Akkurat nå, Ingvildmn skrev:

Sikkert like domme svar men jeg vet ikke. Hvordan hikker en hund? Lager den lyd da?

Hikke høres veldig sannsynlig ut. En hund hikker omtrent som du beskriver i startinnlegget. Magen trekker seg sammen med noen sekunders mellomrom, og jeg har aldri hørt det komme en lyd. Frøkna mi fikk forøvrig hikke mye oftere da hun var valp enn etter at hun ble voksen. 

Skrevet
6 minutter siden, Ingvildmn skrev:

Sikkert like domme svar men jeg vet ikke. Hvordan hikker en hund? Lager den lyd da?

Min lagde litt lyd, men det kommer innenfra hvis du skjønner :)

 

Skrevet
6 timer siden, Ingvildmn skrev:

Takk for svar alle! Det er nok bare hikke :)

Synes det er nettopp dette som er så fantastisk med dette forumet, man kan spørre om absolutt alt og samtidig få seriøse svar på det. Fantastisk! 

Så bra, da er det bare å senke skuldrene og nyte det. Noe av det søteste jeg vet om er valper med hikke :wub:

Skrevet

Det kuleste jeg har lest er hvorfor valper hikker så mye. Mener Vilje skrev det en gang! Noe med lungenes utvikling og luft...

Skrevet

Valper hikker endel, og det er helt normalt :) 

Smått søtt og smått vondt i mammahjertet når de setter seg foran deg med det uskyldige ‘hjelp meg litt, da’-blikket mens kroppen rykker litt :lol: 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...