Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei sonen! Jeg har kikket litt på sånne vaskeposer for å slippe så mye hår i vaskemaskina. Er det noen som har dette her og er fornøyde? Da snakker jeg om noe sånn som dette: http://www.retreq.com/index.php?route=product/category&path=168_277 .

Blir hårene værende på teppet? Det står jo at de kan ristes ut av posen etter vask, men jeg har litt vanskelig for å skjønne hvorfor det skal holde seg i posen og ikke på teppet? Very confusing for meg dette her. Håper noen har erfaring med dette og kan si noe om hvor godt det fungerer i praktisk. Hadde vært genialt!

Skrevet
Jeg setter bare på vaskemaskina en ekstra gang etterpå. Helst på 90grader, så blir resten av maskina ren samtidig :aww:
Høres veldig lite miljøvennlig ut.

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

Skrevet
9 minutter siden, mushi skrev:

Høres veldig lite miljøvennlig ut.

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk
 

Tja, det anbefales å kjøre tom maskin på høy temperatur innimellom for å holde den ved like :)

Hadde jeg vasket hundeutstyr et par ganger i måneden, så hadde det nok fort blitt ille. Men det blir ikke gjort i nærheten av så ofte :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...