Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå november


Tonje
 Share

Recommended Posts

8 minutter siden, 2ne skrev:

 

De er veldig fine. Nesten så fine at man ikke kan lese dem, bare sitte og bla i de litt sånn andektig :teehe: 

Jeg har lyst på dem bare for å samle, og for å kunne bla forsiktig i dem:icon_redface:

 

Våknet opp til en hund som var meget frustrert:shocked: Ene pusen hadde tatt sengen hans:ustol: Det er et stort problem for sære whippetgutter, for man kan ikke dele seng med andre enn mennesker :aww: Heldigvis ordnet alt seg når jeg måtte stå opp uansett for å slippe ut hønene :aww: Da fikk whippeten i tillegg en varm pute å ligge hodet på :aww: Han fikk tilbud om å bli med ut på do, men han skulle ikke ha noe av at noen andre tok plassen han :aww: Det er slitsomt å være sær whippet :aww:

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pappa sponser med det samme han sponsa eksen sin billett med, nå har vi kjøpt flunka ny flybillett til @Teserere og livet er straks litt lysere  . Da blir det Thailand i jula med bestevenn! Er så glad

Mobilen min ringte mens jeg satt med en pasient (hørte vibreringa så vidt) og da jeg kjente igjen nummeret hoppet hjertet over flere slag, det var fra drømmejobben! De vil ha meg på intervju! Jeg var

Hei sonen! Visste dere at...     ...at jeg har verdens søteste lille vofs?    

Posted Images

I natt var Saint på flybensin. Eller jeg trodde hun hadde kjedet seg så mye i går at hun ble helt raptus når vi gikk å la oss og vekket meg mange ganger med vandring og smatting og gjesping og generelt sånn "kjeder meg" greie. Prøvde lufte henne, men nei hun skulle ikke på do. Tilslutt la jeg henne på sengen med meg og spoonet for å prøve holde henne i ro. Klapper henne på magen og den er stein hard og bobler som bare det. Stakkars hun hadde rett og slett ordentlig mageknipe og måtte ikke bæsje heller. Så da vet vi det, om hun har vondt noen sted så går hun på flybensin.... 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

22 minutes ago, QUEST said:

Stevia er blææh! For noen år siden da stevia var så mye i media, så kom jeg over noen planter på et planteutsalg. Jeg kjøpte to og plantet de i urtebedet. Etter at de hadde vokst litt, så måtte jeg og en bekjent smake litt på disse supersukkerplantene.. Fysj og fysj! De smakte jo voldsomt sterkt av kunstig søtningstoff. :hmm: Såe, plantene fikk stå ifred etter den smaksprøven ja..:P

:lol: Stevia er jo fryktelig søtt - det er derfor man bruker minimale mengder av det :P 

 

Himla styr for å komme seg på jobb i morres. Måtte fylle diesel, men så var veien tilbake stengt, og ut på rundtur ble det. I tillegg fikk jeg rødt på omtrent alle mulige lys, og jeg tror at alle inkompetende sjåfører i Trondheim var ute på min vei :aww: Når man da legger til at jeg har sovet ekstremt lite i natt, så skjønner man at jeg ikke var så veldig imponert :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*
2 timer siden, MarieR skrev:

05.30 kom det mail fra nkk med svar på ad-bildene (0 :D ), skal tro om avleserne jobber på natta? :P

 

De jobber i hvert fall på lørdager. En venninne la ut bilde av resultater fra et kull, og der var det avlest på lørdag. Utålmodig som jeg var så begynte jeg å oppdatere og sjekke selv da, selv om hun var hos veterinæren på onsdag :P 

Jeg sitter her og fryser, og det svir og klør på alle samme steder som i går. Jeg får vel komme meg ut og skaffe melk som det viste seg at vi var tomme for i går slik at jeg får laget varm melk med honning. Det kurerer vel ikke noe, men det lindrer i hvert fall i større grad enn hva Doc halspastiller gjør. 

Dagen kommer vel til å for det meste bestå av bok, TV, og soving i dag også. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Stine skrev:

Egentlig litt kjipt å være inne på Ullared når det er så fint vær ute :teehe: Håper C er ferdig snart så han kan hente meg. Fwrdig shoppa for lengst og er sliten i hodet, etter 2 t :rolleyes:

Nå kom jeg på den her

 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Det er jo litt morsomt at smaken fra et blad på en plante blir klassert som kunstig emoji14.png

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk
 

Har du helt rett i! :D Men begge to beskrev det på samme måte, en kvalm kunstig smak, som best kan sammenlignes med kunstige søtningstoffer. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du helt rett i! [emoji3] Men begge to beskrev det på samme måte, en kvalm kunstig smak, som best kan sammenlignes med kunstige søtningstoffer. 
Ja jeg forstår hva du mener, jeg synes også den spesielle smaken ikke er appelerende på noe måte, det fikk meg bare til å tenke på at vi bruker ordet kunstig på et helt rent naturprodukt. (Jeg hadde selv også beskrevet på den måten altså [emoji16])

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

34 minutter siden, *Kat84* skrev:

Jeg sitter her og fryser, og det svir og klør på alle samme steder som i går. Jeg får vel komme meg ut og skaffe melk som det viste seg at vi var tomme for i går slik at jeg får laget varm melk med honning. Det kurerer vel ikke noe, men det lindrer i hvert fall i større grad enn hva Doc halspastiller gjør. 

Det eneste jeg synes hjalp da jeg hadde en skikkelig forkjølelseforkjølese, var faktisk disse Fribol-pastillene. De hjalp i det minste mens man spiste dem :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Ja jeg forstår hva du mener, jeg synes også den spesielle smaken ikke er appelerende på noe måte, det fikk meg bare til å tenke på at vi bruker ordet kunstig på et helt rent naturprodukt. (Jeg hadde selv også beskrevet på den måten altså emoji16.png)

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk
 

Ja, jeg syns selv det er en smule paradoksalt å bruke kunstig om et rent naturprodukt. :ahappy: Ah, så det er altså flere som reagerer negativt på smaken da.. Syns jo så mange skryter av hvor bra stevia er i stedenfor sukker.. Hjelper jo ikke hvor bra det er, når det smaker æææsj..:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*
Akkurat nå, Siri skrev:

Det eneste jeg synes hjalp da jeg hadde en skikkelig forkjølelseforkjølese, var faktisk disse Fribol-pastillene. De hjalp i det minste mens man spiste dem :lol: 

Det er vel noe slik jeg må skaffe ja! Må uansett få tak i diverse småting som melk. Og noe å spise som er lett å svelge. Men først må jeg mote meg opp til å gå tur. En kort en. Han får være fornøyd med det han får :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oj... Det er jaggu ikke ofte det skjer, men nå så jeg en berner avertert til salgs og jeg kjente at "den vil jeg ha!"

Det skal jeg selvfølgelig ikke, jeg kan uten å blunke komme på 14 ulike årsaker til at jeg ikke skal impulskjøpe bernere denne mandagen. Men det knøt seg i magen, fordi jeg umiddelbart visste at den vil jeg ha og den kan jeg ikke få. Jeg sendte en melding til noen andre i håp om at de vil og kan, og jeg håper jeg finner ut hvor den havner for senere.

Veldig merkelig, det selges i grunnen en god del bernere hver dag uten at jeg bryr meg en tøddel...

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg følger med på diverse amerikanske DIY-blogger, og nå hadde en laget et fint prosjekt med bjørkekvister.

Også spør lesere "where can I buy birch branches?"

Og det er da jeg skjønner at vi har et annet forhold til skogen her. Hvis jeg vil lage et prosjekt med kongler, bjørkekvister eller mose, så går jeg ikke på shopping, altså.

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvorfor vil du bytte hvis hunden fungerer på Vom? Hvis hunden fortsatt har løs avføring etter en uke ville jeg nok droppet det fôret ja.
    • Hei hundesonen! Jeg har en valp på 3-4 mnd som jeg holder på å bytte for på. Jeg bytter gradvis, startet med 4 dager hvor jeg ga 3/4 gammelt for (V&H), 1/4 nytt for, deretter 4 dager med 50/50, og så 3/4 nytt for en dag eller to, før jeg gikk tilbake til 50/50 fordi; Valpen har litt løs avføring. Typisk at det først kommer litt i normal konsistens, og så etterhvert blir det bløtere og bløtere. På ingen måte flytende/diare, men slik at det blir rester igjen i gresset der jeg plukker opp. Noen ganger går valpen to ganger på rad, først en med bra konsistens og så løsere i en tynnere strimle rett etterpå. Ofte er det og små halvfordøyde pinnebiter, små biter av stoff, grus og annet hun har fått i seg i dette løse. (Dette er små biter, prøver så godt jeg kan å forhindre dette men valpen spiser mye rart). Syns det begynner å lukte metallisk fra analen nå, mulig kjertlene ikke får tømt seg når det er litt bløt avføring? Høres dette normalt ut i en overgang til nytt for for en valp, eller bør jeg gi opp det nye foret og finne noe annet?
    • Haff, jeg sliter med de luksusproblemene vi har med casual turgåing. Altså, de er luksusproblemer ifht hvordan den gjennomsnittlige hunden i gata oppfører seg på casual tur - men ikke i gata vår. Våre nærmeste naboer er Midt-Norsk kompetansesenter for hund, så vi har en litt annen standard å måle oss etter, hence min følelse av å slite med hva folk flest synes er luksusproblemer, gitt den gjennomsnittlige hunden i andre sine gater. Med unntak av ved veldig spennende lukter så trekker ikke Ede i det hele tatt. Aldri vært hans greie. Han stopper og snur seg og venter på meg om båndet blir stramt. Foretrekker selv å ha det slakt. Han hører på meg når jeg ber han om noe og er ivrig på vakt etter oppgaver. Går omtrent halvparten av tiden pent ved min side som frivillig adferd. Har noen byks etter løv i vinden og drar LITT etter interessante lukter innimellom, og mister fokus og blir vimsete og tenderer mot raptus mot slutten om vi går for langt, men som energisk 6 mnd gammel (i dag, gratulerer med dagen, Edeward 🐾) er jeg ikke veldig bekymret for at sånt vil vedvare som problem i voksen alder. Han er stort sett flink gutt, MEN han er langt fra så veloppdragen som jeg helst vil ha ham. Han ploger og han går foran meg, han vimser til siden og han krysser foran meg. Det er irritasjonsmomenter. Vil gjerne ha en sånn robothund som bare går pent ved min side og følger med på hver minste bevegelse jeg foretar meg, altså.  Har på råd fra de langt mer kompetente naboene begynt å fase ut godbiter for å få bedre kontakt og kontroll. Belønner nå med lek og godsnakk og tempovekslinger istedenfor godis. Bygge relasjon. Han skal fokusere på meg, ikke på hva jeg har i hendene og lommene. Det er en omstillingsprosess. Gamle damer kan lære nye triks, men det tar tid. Fant ut det å belønne en fin turfot med hurtig gange og jogging fungerer som bare det. Ingen problemer å veksle tempo heller. Ede synes det var spennende med vekslinger mellom jogge, løpe og gå fort eller sakte. Spennende i seg selv, så lenge det er nytt, antakelig. Han er typen som liker variasjon og alt nytt er mer gøy enn det vi har gjort før. Med unntak av å sitte, ligge eller stå for å få kastet en apportleke, så surner han og protesterer om jeg ber om for mange repetisjoner av det samme. Temmelig nøyaktig fire rep av noe synes han er nok og nekter gjerne på den femte fordi han heller vil gjøre noe annet. Ikke Border Collie, m.a.o. Trenger mer variasjon i trening på øvelser.  Vi faser ikke fullstendig ut godisen enda. Mamsen er som en gammel hund med innarbeidede vaner og trenger tid på å finne tillit til at det skal gå an å få til. Har sluttet belønne fin turfot med godis, nå får han godprat, flere øvelser underveis og belønnes med lek for de istedenfor. Øvelsene blir da en sekundær forsterker. ..eller tertiær, for jeg tør ikke la være belønne gode 'slipp' med godis iblant. Han liker IKKE å slippe kampelekene sine  Akkurat på det punktet der har jeg svært lav tillit til fullstendig godisfrie metoder ennå. Vi får se.  Inntil videre lønnes også passeringer med godis. Dette fordi han har sterk byttedrift, spesielt på syklister som kommer bakfra og farer fra oss - de som kommer andre veien er han mer nonchalant om, da de innbyr ikke til jakt fordi de skal feil vei – helt motsatt av border collie, altså – og han har så sterke impulser til å hilse på forbipasserende mennesker, sladretrening med godis av høy verdi må vi bare fortsette med, fordi det fungerer.  I likhet med BC-blandingen jeg hadde, så trigger han her også frykt for å miste ham i en påkjørsel. Han har forstått at det sitter mennesker inni bilene, som han gjerne vil hilse på, og han har ikke NOEN konseptforståelse av mekanisk fysikk. Masse og fart i forbindelse med trafikk er ikke noe det går an å lære ham kløktig på den harde måten, så sladretrening på passerende biler er helt nødvendig med han her.  Strømgjerder derimot, det kan han lære på den vanskelige måten, så minner meg selv på å få det gjort. Trenger få narret ham borti gjerdet på en tom luftegård snarest, fordi en hest ville hilse på ham her om dagen. En vi har vært på nikk med ved passeringer en stund, han kom ivrig løpende til gjerdet for å si hei til oss, og Ede ble henrykt og ville borti for å hilse snute mot mule, som hesten innbød til. Ble en kjip opplevelse, fordi Ede har ingen anelse om hva strømgjerde er, og forstod ikke hvorfor jeg var så teit og holdt ham tilbake fra den nye kompisen sin. Han trenger finne ut hvorfor. Spørsmålet er hvordan narre han borti gjerdet på sitt eget initiativ når det ikke står en hest der. Vil jo ikke at han skal bæde på hester, for det kryr av dem her. Det er viktig å gi ham forståelsen av at det er gjerdet som er farlig og gjør vondt, ikke hestene. Fører opp på listen over to dos. 
    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...