Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finn annonsen kommer iløpet av morradagen :) Bildene ble sånn siden jeg ikke fikk lagret de på annen måte enn med skjerm-dump :lol:

Skrevet

Det er kun 5 min å gå til treningshallen til den lokale hundeklubben og det går skiløype rett forbi som går til lysløypa til idrettsforeningen :D 15 min å kjøre til skianlegget som hadde NM på langrenn i år, der er det også klæss nytt rulleski anlegg for de som driver med slikt :lol: Uante turmuligheter i området og kort vei til Randsfjorden :D 10 min å kjøre til Gran sentrum som har alt, 15 min å gå til barnehage og man kan velge mellom 2 barneskoler som begge ligger ca 7 min med bil unna. Fint område med andre ord :lol:

Skrevet

Oh, oppi der ja. Litt langt oppi gokk for oss som begge jobber sentralt i Oslo og gjerne vil ha offkom. Men fint da. Og hundeklubben anbefales på det sterkeste, utrolig godt miljø der!

  • Like 1
Skrevet
19 minutter siden, simira skrev:

Oh, oppi der ja. Litt langt oppi gokk for oss som begge jobber sentralt i Oslo og gjerne vil ha offkom. Men fint da. Og hundeklubben anbefales på det sterkeste, utrolig godt miljø der!

Det er det virkelig, den klubben gjør utrolig mye! Det er jo bare 10 min til togstasjonen da :lol:

Skrevet
Akkurat nå, MarieR skrev:

Min første tanke var hvorfor i all verden vil dere flytte derfra?! :lol: ser ut som et flott sted i alle fall, lykke til med salget! :)

Vi vil flytte nærmere familien :) Jeg jobber annenhver helg nå og har hytte så det blir altfor liten tid til familie og venner! Ellers har vi trivdes vannvittig godt oppi her i 8,5 år :D

Takk skal du ha! :D Tror det blir solgt fort, de første har allerede vist interesse! :D

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Vi vil flytte nærmere familien :) Jeg jobber annenhver helg nå og har hytte så det blir altfor liten tid til familie og venner! Ellers har vi trivdes vannvittig godt oppi her i 8,5 år :D

Takk skal du ha! :D Tror det blir solgt fort, de første har allerede vist interesse! :D

Vil tro det er lettsolgt ja! Rimelig også, i denne regionen tror jeg prisen lett kunne blitt det dobbelte, om ikke mer... 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, MarieR skrev:

Vil tro det er lettsolgt ja! Rimelig også, i denne regionen tror jeg prisen lett kunne blitt det dobbelte, om ikke mer... 

Fortsatt ganske billig på denne kanten ja :) Hadde det liggi 30 min lenger sør så hadde det fort blitt endel dyrere!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...