Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundevennlig arbeidsplass


Recommended Posts

Skrevet

Faste jobbe var det i tilfelle å ligge i bilen som gjalt så der har han det bedre hjemme. I vikarjobben blir han med noen ganger fordi der kan han stå ute ved bilen og koser seg stort

Skrevet

Jobber som assistent på dyrehospital et par ganger i uka. De har egen hundestall for personalhunder, så valpen er med meg på jobb. Eldstemann er igjen hjemme.

cc6e1cfb632ed57d884f1c9a75c152f5.jpg

  • Like 1
Skrevet

Hjemmekontor! :)

Ellers så tror jeg mindre, private firma er type jobb hvor jeg kjenner flest med mulighet for å ha hund med på jobb. Både kontorjobb og håndtverkere. Større offentlige etater tror jeg er verre - alltid noen som skal lage trøbbel. Og en del ganger er det jo ikke mulig uansett (pasient- eller brukerkontalt feks)

Skrevet

Jeg jobber kommunalt, med praktisk bistand og miljøarbeid. Er som regel å være med i bilen som gjelder, men har beboere som ber om å få gå tur med hunden. Inne i bolig eller på kontoret er ikke tillatt her. 

Skrevet

Jobber som selger/foreleser inn mot dyrebutikk-bransjen. Hundene er med i bil, på reiser (kjører over hele landet), inn på butikker, på hoteller og ellers er med meg på hjemmekontor. Men lar de være hjemme i hundegården på vanlige arbeidsdager.

Skrevet

Har av og til hatt med Dixie som har separasjonsangst på jobben i dyrebutikken jeg jobber deltid i.

Da har hun mest ligget bak disken, på sånn 1.5 kvadrat. Ikke optimalt da hun stresser litt når hun er der, men sover mye. Har prøvd litt å ha henne på kontoret, men det er ekstremt lite og er ikke større plass der, men mye bedre for oss for da ligger hun ikke i veien. Men må stadig se til at hun har det greit pga sep.angsten. Hun takler sånn ok å ligge der pga hun hører oss ute i butikken.

Skrevet

Jobber som psykolog på institusjon. De er alltid med, som oftest i bilen. Den ene er terapihundaspirant og den andre besøkshundaspirant - så begge har jobbet/jobber tidvis på huset :)  På dager med kun kontorarbeid er de innimellom med på kontoret - men da må jeg  støvsuge etterpå :P 

Skrevet

Jeg jobber i et bofellesskap for rus og psykiatri. Jobber natt og har hundene med på jobb om natta. Jobber dog med alenetrening slik at de på sikt skal være alene hjemme når jeg drar på jobb. Det er ikke vanlig å få lov til å ha med hund inn på jobb på steder der jeg jobber. Vi har en veldig dyrevennlig sjef, så er nok bare derfor de får være med. Noen har også med hund av og til på dag og kveldsvakter. 

Edit: Det hadde ikke fungert å ha med hund på jobb som ikke kunne være stille når det kommer brukere og vektere innom på natta, så det er ikke hvilken som helst hunder som hadde passet til å være med. Mine bjeffer ikke og maser ikke om kontakt med beboerne hvis de ikke vil hilse etc. Få av mine tidligere hunder kunne vært med på denne jobben. Den krever også at de tåler litt bråk og støy samt "merkelig" oppførsel fra folk, da brukergruppen ikke akkurat er A4 :P 

Skrevet

Jeg har jobbet i tre dyrebutikker i Oslo, de to største og en bitteliten. På to av dem fikk jeg ha med hund, men ikke der jeg jobbet først. På den ene måtte dyret sitte på en type 'terrasse' der hun heldigvis hadde utsikt over hele min avdeling. I den bittelille hundebutikken hadde hun hele bakrommet, der hun gjennom grind også hadde oversikt over hva som skjedde foran i butikken. 

  • 4 weeks later...
Skrevet

Takker for alle svar, tar gjerne imot flere dersom andre også har med eller tidligere har hatt med hunden(e) på jobb :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...