Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finst det gode selar som er meir utbrytsikre enn andre?

 

Hera har Nonstop sin sporsele, som har funka veldig fint på tur og slik, fram til no. I løpet av dei siste tre dagane, har ho komt seg ut av selen ved eit par anledningar.

 

Evt. må vi til med heilstrup som blir festa til selen på eit vis. Tips til korleis/kva vi kan bruke for å feste halsbånd og sele saman?

 

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

 

 

Skrevet
24 minutter siden, Pixie skrev:

Hurtta har også kommet med en Trail-sele som ligner Ruffwear webmaster, den funker sikkert like bra

Ja, har den til min whippet, den fungerer veldig fint :) Samme konsept som webmaster, bare mye mykere stoff og mindre klumpete synes jeg selv.

__________________________________________

Ellers ville jeg sett på Y-selene de selger hos House of dogs, de er også utbrytersikre. 

Bakerste reima ligger bak på brystkassen, slik at det ikke er mulig å komme seg ut av den: 
18320820_10212863342960891_6098828764899

Hurtta trail harness, den bakerste reima ligger også bak på brystkassen og gir samme effekt:
20476169_10213770028067452_5422664249820

Skrevet

Får sjekke ut hurtta og ruffwear sine, sjølv om eg alltid syns at webmasterselen ser så stor og klumpete ut [emoji14]
Har dei house of dogs sin sele i butikkar også? Den såg jo veldig grei ut!

Er det til elghund eller etnahunden?
Er nok den galne grå... Hadde ho berre vert som Etnaen, då kunne ho gått med alt av seletøy utan problem [emoji57][emoji28]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet
Får sjekke ut hurtta og ruffwear sine, sjølv om eg alltid syns at webmasterselen ser så stor og klumpete ut [emoji14]
Har dei house of dogs sin sele i butikkar også? Den såg jo veldig grei ut!

Er nok den galne grå... Hadde ho berre vert som Etnaen, då kunne ho gått med alt av seletøy utan problem [emoji57][emoji28]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk


Selges kun på nett, er ingen fysiske butikker selv om det er mulig å komme og prøve og kjøpe. Dog så tror jeg det blir en litt lang kjøretur for deg.

Det du evt kan gjøre er å bestille f.eks to størrelser og returnere den som ikke passer. Det er utplukket på størrelser akkurat nå men det er en stor ladning på vei som bør være her i dag eller på fredag [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

Selges kun på nett, er ingen fysiske butikker selv om det er mulig å komme og prøve og kjøpe. Dog så tror jeg det blir en litt lang kjøretur for deg.

Det du evt kan gjøre er å bestille f.eks to størrelser og returnere den som ikke passer. Det er utplukket på størrelser akkurat nå men det er en stor ladning på vei som bør være her i dag eller på fredag [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kvar kan ein prøve selen? [emoji5]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet

Den Hurtta Trail Harness er vel en blåkopi av webmasteren, som jeg vet flere har vært fornøyde med. Men synes zero dc også sitter bedre enn mange av de andre.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tenker at alle seler som har en bukreim er ganske så utbrytersikre, ettersom den må forbi brystkassen før hunden får seg ut av den. Tenker type WebMaster (Hurtta har vel laget en liknende nå), myndeseler etc. 

  • Like 1
Skrevet

Hera fikk prøve Catania sin andre H-sele og festa den som på bildet, stramt. Kom seg ut av den også, lett som ein plett. Så får sjå om vi finner ein dugandes sele til udyret i Elverum/Hamar området til veka :) 
Er det nokon der som selger Hurtta eller Webmaster? 

5985d4ff9ca8e_Skjermbilde2017-08-05kl_16_11_52.png.b7feb40d68c225d0305046b663e51117.png

Skrevet

Hurtta trail er såpass ny på markedet at jeg vet ikke om så mange dyrebutikker har fått den inn enda, ikke nettbutikker heller for den saks skyld.

Ser for meg at en elghund er litt vanskelig, som har såpass mye pels. Du må ha en sele med en stropp som går bak brystkassen hennes.

Skrevet
Jecka sin DT sele http://jeckadesign.weebly.com/selar.html lages på mål og skal være ganske rømningssikker
Den såg jo veldig grei ut! Blir vel samme som Haqihana. For ein jungel det her er! Men heller litt på at denne sorten kanskje blir det beste.
Webmaster er eg redd blir for varm, sidan den dekker store deler av ryggen.

Har sydd på ei bukreim på Nonstop selen no, så ho i vert fall har ein sele å bruke på tur så lenge [emoji4]16105cbd464e792a08aa21004050dce6.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Bellare skrev:

Den såg jo veldig grei ut! Blir vel samme som Haqihana. For ein jungel det her er! Men heller litt på at denne sorten kanskje blir det beste.
Webmaster er eg redd blir for varm, sidan den dekker store deler av ryggen.

Har sydd på ei bukreim på Nonstop selen no, så ho i vert fall har ein sele å bruke på tur så lenge emoji4.png16105cbd464e792a08aa21004050dce6.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk
 

Ja, blir samme type. Vet veldig mange som liker haqihanaselene kjempegodt, men jeg er ikke en av dem, synes de utvider seg når de blir våte og det er den eneste selen jeg har hatt som slet på pelsen til tolleren min. Man kunne se slitemerker etter der selen hadde ligget (jeg har ikke hørt om noen andre som har opplevd det med pelsslitasje). Men det kan jo være lettere og billigere å få tak i den selen enn den svenske som er sydd på mål, så bare å teste seg frem :) 

Skrevet
Ja, blir samme type. Vet veldig mange som liker haqihanaselene kjempegodt, men jeg er ikke en av dem, synes de utvider seg når de blir våte og det er den eneste selen jeg har hatt som slet på pelsen til tolleren min. Man kunne se slitemerker etter der selen hadde ligget (jeg har ikke hørt om noen andre som har opplevd det med pelsslitasje). Men det kan jo være lettere og billigere å få tak i den selen enn den svenske som er sydd på mål, så bare å teste seg frem [emoji4] 
Var redd for det. Syns den svenske såg mykje bedre ut i materialet som er brukt. Får sende ein mail og høre litt [emoji4]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...