Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet
2 timer siden, Tinkie skrev:

Ok, bra! Det går en del kurs så du kan lære å bli kjent med flere forskjellige typer.

En ålreit tommelfingerregel er at alle sopp med rør under (litt sånn svampete), som skrubber og steinsopp, er spiselig. Ingen av dem er dødelige. Så de kan du ta med til soppkontroll helt trygt. :)

 

Jeg har vært med mamma på sopptur siden jeg var bitteliten, og jeg har alltid visst hva kremle og steinsopp er. Kremler er gøyale, for de må man smake på for å finne ut om de er spiselige eller ikke... :lol:  Nå plukker jeg kantarell, traktkantarell, piggsopp, kremle, alle rørsopper, trompetsopp, fåresopp... Sopp er moro! :D Skaff deg en soppbok, gjør deg kjent med de vanligste artene, plukk sopp og ta med på soppkontroll! 

Eller pigger. Lyse piggsopper er ganske vanskelig å forveksle med noe. 

Akkurat nå syns jeg litt synd på alle de perfekte soppstedene mine i Bymarka i Trondheim og all kiloene med kantareller som jeg ikke få plukka. Jeg er sikker på at de savner meg. For her er det stusselig med kantareller. Det finnes, men ikke i sånne mengder. Og jeg gidder ikke lete i timesvis for noen gram. Til gjengjeld plukka jeg ca 3 kg multer i går da. Bare på en liten gåtur ut døra hjemme. Kantareller mot multer er kanskje ikke så veldig dumt, men jeg savner kantarellene. 

Nå har jeg olja sleden min før vinteren, og siden jeg alltid søler når jeg holder en malekost i hånda, lukter hendene mine snekke og sørlandssommer. Tuff, tuff, tuff sakte rundt i skjærgården. Ja, jeg har satt inn sleden med tjæreblanding :lol: 

  • Svar 2.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå er jeg skikkelig stolt av Fetter. Nå er han godkjent redninghund! Vi har til og med bestått alle prøver vi har vært oppe til på første forsøk. Dette hadde jeg ikke sett for meg da jeg for snart to

jeg fikk melding fra nav nå nettopp om at jeg får innvilget ungufør Endelig godtok de at jeg (som nå er 25år, vært syk i 9 år) oppfyller kravet om å ha blitt alvorlig syk før fylte 26 år! Fy flate det

I   my dog Stakkers Fetter som har en slik gal eier som meg.

Posted Images

Skrevet

I natt hadde jeg @Raksha og Ida på besøk, det var en annen sonis også her med et barn på samme alder, men jeg husker ikke hvem det var. Og Ida måtte sitte på fanget mitt fordi Raksha måtte sove i ei seng som var i et rom som ikke finnes her. Og hun andre lå med ungen sin i en annen seng i det rommet som ikke finnes. Ida syntes visst at jeg var veldig så hyggelig, for hun ville ikke hjem. Og det var helt i orden, for da kunne Raksha sove enda mer, så da de egentlig var reiseklar, gikk hun likegodt og lå seg igjen.

I grunnen var jeg bittelitt skuffet da jeg våknet. Det var koselig med Idabesøk.

Skrevet
Akkurat nå, Tricolor skrev:

I natt hadde jeg @Raksha og Ida på besøk, det var en annen sonis også her med et barn på samme alder, men jeg husker ikke hvem det var. Og Ida måtte sitte på fanget mitt fordi Raksha måtte sove i ei seng som var i et rom som ikke finnes her. Og hun andre lå med ungen sin i en annen seng i det rommet som ikke finnes. Ida syntes visst at jeg var veldig så hyggelig, for hun ville ikke hjem. Og det var helt i orden, for da kunne Raksha sove enda mer, så da de egentlig var reiseklar, gikk hun likegodt og lå seg igjen.

I grunnen var jeg bittelitt skuffet da jeg våknet. Det var koselig med Idabesøk.

:lol: Hørtes veldig behagelig ut å dra på besøk til deg, for da får jeg sooooooove :D:D:D

 

  • Like 2
Skrevet

I dag sto jeg opp rimelig tidlig for å forberede skrotten på jobb neste uke. Og her sitter jeg, på stua. Jeg er hjelpeløs fange i en B-menneskekropp!

 

Skrevet
8 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

I dag sto jeg opp rimelig tidlig for å forberede skrotten på jobb neste uke. Og her sitter jeg, på stua. Jeg er hjelpeløs fange i en B-menneskekropp!

 

Og jeg ligger i senga og stirrer på skjermen.. I mitt neste liv, da skal jeg bli A-menneske ? I alle fall A- ?

  • Like 1
Skrevet
3 hours ago, Siri said:

Poeng :lol: 

Fordi Siri - jeg har alltid rett :aww::P 

3 hours ago, Siri said:

Jeg ville vel ikke gamblet på akkurat DE sykdommene, jeg heller gitt... Dere får finne en cocker... :aww: 

Jepp, for gemyttet på cockeren er noe å hige etter, og HD og PRA forsvinner jo ved blandingsavl, selv om det eksisterer på begge raser :aww: 

3 hours ago, Siri said:

Jepp. Jeg er ikke så glad i tomatsauser og sånt, jeg, har jeg innsett (bortsett fra Toros Tomatsuppe da :aww: - og ekte tomater). Jeg brukte creme fraiche med salt, pepper og hvitløkspulver som "tomatsaus" :D 

Veldig digg... jeg hadde ikke urter da, men det var digg like vel :D 

Må teste en gang, tror jeg :ahappy: Jeg liker tomatsaus da :P 

3 hours ago, Siri said:

Har vi vært på tidenes mest slitsomme skogstur... Vi bruker liksom å møte på sau på turene våre da, men det er gjerne konsentrert til ett sted som regel. I kveld var de pinadø over alt :o Og det er lett å merke når vi nærmer oss dem, for da er Willy riktig på alerten, trekker framover med øra og øya på stilk. Da blir han hanket inn og får gå i kortkort bånd, dvs jeg holder et godt tak i grima hans, mens Yasmine får gå foran og "øve" på å snike seg innpå dem. Det er hun faktisk veldig god på - senker kroppen og går sakte og stirrende mot dem - men det er jo ikke så lett å holde konsentrasjonen når Willy sekunderer henne med gault og bråk *sukk*. Vi kom oss heldigvis gjennom skogen på nogen lunde vis, fikk plukka litt kantareller også, og jeg pusta lettet ut da vi endelig var nede på vegen igjen. Vi hadde gått en kilometer eller så da vi møter på neste hindring: en flokk kyr som står midt i vegen. Og ikke nok med det - de stod rett før og rett etter den brua som man må over for å passere en bekk som nå etter regnet mer ligner ei stri elv... Nais. Da var det bare å ta med seg hundene inn i skauen og håpe på at man fant et sted langs elva der det var mulig å kryss uten å bli helt søkk våt på beina. Vi kom oss velberget over elva etter litt fram og tilbake, greide å kare oss opp på vegen igjen - og hadde gått et par hundre meter igjen da det stod enda flere kyr i veien. Eller - det var et par stk og de stod heldigvis litt utafor vegen, så da tok vi mot til oss og bare gikk forbi dem. Og vi overlevde *puhhh*. Selv Willy hadde vett på å holde kjeft da vi passerte de store damene der :lol: 

Var da veldig til drama på Hedmarken, ama :lol: 

3 hours ago, Siri said:

Nå spiser jeg jordbær... halvparten av dem er råtne... 

Siri.. Ikke spis råtne jordbær, du kan bli sjuk av det :o 

3 hours ago, Line said:

Hvitløk, oregano, basilikum, chilli - hva du har lyst på egentlig :) 

:D 

2 hours ago, SFX said:

Karakteren til Adam Lambert i Glee blir kalt for en glitter rock vampire. Jeg vil være glitter rock vampire.

Du kan være alt du vil! :D 

2 hours ago, SFX said:

Det kunne jo hende de kom tilbake etter å ha hentet noe i bilen, men hun sørger for at de ikke tør det, vøtt.

Det er mulig hun tenker det, hun er jo tross alt bare en hund, men når de kjører av gårdsplassen her er vel ikke det så sannsynlig :lol: 

2 hours ago, SFX said:

Jeg er glad du forstår min bekymring for henne!

Jeg skammer meg faktisk litt for at jeg ikke har tenkt på det selv. Mer vaniljesaus til terven! 

Hun fikk smake is da, det hjalp sikkert litt? 

2 hours ago, SFX said:

Joda, jeg ser at det er mer relevant, men likevel skulle jeg ønske at folk kunne diskutere kupering litt mer saklig. For å få hull i ørene er i grunnen ikke barnemishandling eller irreversibelt, og det er i hvert fall ikke brusk og bein i forhuden til de som blir omskjært - da får en heller sammenligne med omskjæring av jenter, men det går jo ikke, for da argumenterer man med noe som ligner som de aller fleste klarer å være helt imot. Det var også noe om at det genetiske mangfoldet ble borte og at de fikk mer sykdommer om en ikke kuperte, og den forsto jeg heller ikke. Sitter gener og sykdommer i halen? 

Saklige diskusjoner er gammeldags, og et snev av kunnskap om det man diskuterer, er overflødig :aww: 

--

Jeg er et A-menneske med alvorlig lakenskrekk. Det er slitsomt, det :aww: 

Skrevet
13 timer siden, Christine skrev:

@LØJ Setteren min er operert to ganger i munnen nå, også hatt epulis. Hos han trakk vi flere tenner begge gangene, så vet liksom ikke om det blir helt sammenlignbart? Vi hadde time sent på dagen første gangen, så han våknet i vill panikk og med enorme smerter.. Lever tidlig og hent så sent som mulig :aww: De får smertestillende der, så regner jeg med du får med både antibiotika, rimadyl og muligens tramadol for de værste smertene :) Hos min var det som sagt tanntrekk i samme slengen, så det tok litt tid før han kom seg ordentlig etter inngrepet. 

Uff, håper setter-søten har kommet seg over opplevelsen, og er i dytten nå :hug:Hørtes guffent ut...
Takk for info!!
Vi er faktisk straks på vei til veterinæren nå, har time kl.09. Skal ikke trekke tenner, iaf ikke som jeg vet på dette tidspunkt. Og epulisen er veldig liten, kan til forveksling se ut som en liten tannverksbyll.

Guest Christine
Skrevet
5 minutter siden, LØJ skrev:

Uff, håper setter-søten har kommet seg over opplevelsen, og er i dytten nå :hug:Hørtes guffent ut...
Takk for info!!
Vi er faktisk straks på vei til veterinæren nå, har time kl.09. Skal ikke trekke tenner, iaf ikke som jeg vet på dette tidspunkt. Og epulisen er veldig liten, kan til forveksling se ut som en liten tannverksbyll.

Ja, har absolutt sett forskjell på form og humør en stund etter begge tanntrekkene vs før :) Nå er han i god form igjen, og jeg håper det holder seg slik med ekstra forebygging så vi slipper å trekke de siste 14 tennene. 

Masse lykke til - det går nok fint :) Greit at den ikke er større da! Greit med tidlig levering så han kan våkne ordentlig hos veterinær!

---

Straks på tur mot flyplassen for hjemreise. Gjør meg ingenting akkurat nå, for jeg kommer hjem til stevnehelg. Et helt år siden sist settervimsen fikk konkurrere pga form, så jeg kjenner det blir gøy å gå med han også i helga. Til og med fått flere meldinger fra folk som gleder seg til å se han i aksjon igjen, fine hunden :ahappy: 

Skrevet
1 time siden, LØJ skrev:

Uff, håper setter-søten har kommet seg over opplevelsen, og er i dytten nå :hug:Hørtes guffent ut...
Takk for info!!
Vi er faktisk straks på vei til veterinæren nå, har time kl.09. Skal ikke trekke tenner, iaf ikke som jeg vet på dette tidspunkt. Og epulisen er veldig liten, kan til forveksling se ut som en liten tannverksbyll.

Lykke til! 

  • Like 1
Skrevet
10 timer siden, Raksha skrev:

:lol::lol: Jeg har et kjedelig liv skjønner jeg :lol: 

Ingenting er som litt drama i hverdagen :lol: 

8 timer siden, Snusmumrikk skrev:

Akkurat nå syns jeg litt synd på alle de perfekte soppstedene mine i Bymarka i Trondheim og all kiloene med kantareller som jeg ikke få plukka. Jeg er sikker på at de savner meg. For her er det stusselig med kantareller. Det finnes, men ikke i sånne mengder. Og jeg gidder ikke lete i timesvis for noen gram. Til gjengjeld plukka jeg ca 3 kg multer i går da. Bare på en liten gåtur ut døra hjemme. Kantareller mot multer er kanskje ikke så veldig dumt, men jeg savner kantarellene. 

Jeg savner også mine soppsteder på Romerike... tror nesten jeg må ta meg en tur i helga og kikke om det er noe sopp igjen på stedene "mine" :D Misunner deg de multemyrene altså... skjønt - vi har visst bra multemyrer her også, jeg har bare ikke fått ut fingeren og dratt dit (og jeg vedder på at det er 20 000 andre som HAR fått ut den fingeren og allerede har plukket den molta som er... ). 

6 timer siden, 2ne skrev:

Fordi Siri - jeg har alltid rett :aww::P 

*UMPF*.... 

6 timer siden, 2ne skrev:

Jepp, for gemyttet på cockeren er noe å hige etter, og HD og PRA forsvinner jo ved blandingsavl, selv om det eksisterer på begge raser :aww: 

Får ta en amerikansk cocker da vøtt :D Og selvsagt forsvinner alle slike sykdommer når man blander... vel - av og til gjør de jo det siden sykdomsgenene kan sitte på ulike alleler på ulike raser :D 

6 timer siden, 2ne skrev:

Må teste en gang, tror jeg :ahappy: Jeg liker tomatsaus da :P 

Klart du må teste :D 

6 timer siden, 2ne skrev:

Var da veldig til drama på Hedmarken, ama :lol: 

Jepp - men det har jo vært lite drama i det siste, så endelig skjedde det NOE liksom :lol: 

6 timer siden, 2ne skrev:

Siri.. Ikke spis råtne jordbær, du kan bli sjuk av det :o 

:P OK - jeg innser at det var en særdeles dårlig formulering :lol: 

1 time siden, LØJ skrev:

Vi er faktisk straks på vei til veterinæren nå, har time kl.09. Skal ikke trekke tenner, iaf ikke som jeg vet på dette tidspunkt. Og epulisen er veldig liten, kan til forveksling se ut som en liten tannverksbyll.

Lykke til i dag! 

  • Like 1
Skrevet

Jeg tenker på den kjempefine juleløperen som min mor quiltet til meg i fjor. jeg turte ikke å ha den på bordet i det heletatt av redsel for at kattene eller mennene skulle ødelegge den. I år så trenger jeg ikke tenke på kattene, de har sluttet med sånt tull :aww:

Mennene i familien til gubben derimot, griser med maten hver bidige gang det blir servert mat som kan grises med. Tror noen bare er genetisk annlagt for å grise under middagen :aww:

Hva gjør folk når de vil ha på fine duker, men har andre i familien som ikke klarer å spise uten å søle? For jeg har veldig lyst å bruke duken, den er kjempe fin og mamma har lagd den til meg, men jeg vil ikke ødelegge den heller.

Skrevet
9 hours ago, Snusmumrikk said:

Eller pigger. Lyse piggsopper er ganske vanskelig å forveksle med noe. 

Akkurat nå syns jeg litt synd på alle de perfekte soppstedene mine i Bymarka i Trondheim og all kiloene med kantareller som jeg ikke få plukka. Jeg er sikker på at de savner meg. For her er det stusselig med kantareller. Det finnes, men ikke i sånne mengder. Og jeg gidder ikke lete i timesvis for noen gram. Til gjengjeld plukka jeg ca 3 kg multer i går da. Bare på en liten gåtur ut døra hjemme. Kantareller mot multer er kanskje ikke så veldig dumt, men jeg savner kantarellene. 

Nå har jeg olja sleden min før vinteren, og siden jeg alltid søler når jeg holder en malekost i hånda, lukter hendene mine snekke og sørlandssommer. Tuff, tuff, tuff sakte rundt i skjærgården. Ja, jeg har satt inn sleden med tjæreblanding :lol: 

Pigger er også lette å se, ja! Men da vil jeg helst ha en fysisk en for å vise hvordan de ser ut, ikke bare beskrive over nett :P Det har blitt litt slitsomt å dra på soppturer med mamma, for plutselig vil hun stoppe ved all soppen! "Se, dette er en blåbukkehornsopp, den er giftig, så den trenger vi ikke ta. Se, dette er en slørsopp jeg ikke engang vet hva heter, den tar vi ikke med. Åh, hva var det du gikk forbi der? Åh, det er en spiss giftslørsopp, DEN er farlig, den! La den stå!" Mamma, jeg vil gjerne få lov til å bare gå forbi soppen jeg ikke skal plukke :rolleyes: 

Jeg fant ett herlig felt rett innenfor her, med ca 200 gram i ring. Får ta en skikkelig sopptur i skogen her og se om det dukker opp mer, for nå har den begynt.

Just now, Snoffe said:

Jeg tenker på den kjempefine juleløperen som min mor quiltet til meg i fjor. jeg turte ikke å ha den på bordet i det heletatt av redsel for at kattene eller mennene skulle ødelegge den. I år så trenger jeg ikke tenke på kattene, de har sluttet med sånt tull :aww:

Mennene i familien til gubben derimot, griser med maten hver bidige gang det blir servert mat som kan grises med. Tror noen bare er genetisk annlagt for å grise under middagen :aww:

Hva gjør folk når de vil ha på fine duker, men har andre i familien som ikke klarer å spise uten å søle? For jeg har veldig lyst å bruke duken, den er kjempe fin og mamma har lagd den til meg, men jeg vil ikke ødelegge den heller.

Løpere, for eksempel, tar man av! Mamma hadde alltid en løper på bordet vi spiste på som ble rullet bort mens vi spiste, og så lagt tilbake når vi hadde tørket av bordet.

  • Like 1
Skrevet
3 minutter siden, Snoffe skrev:

Hva gjør folk når de vil ha på fine duker, men har andre i familien som ikke klarer å spise uten å søle? For jeg har veldig lyst å bruke duken, den er kjempe fin og mamma har lagd den til meg, men jeg vil ikke ødelegge den heller.

Legg på duken, og legg en sånn gjennomsiktig plastduk over :D Kanskje tar de hintet også? :lol: 

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Tinkie skrev:

Pigger er også lette å se, ja! Men da vil jeg helst ha en fysisk en for å vise hvordan de ser ut, ikke bare beskrive over nett :P Det har blitt litt slitsomt å dra på soppturer med mamma, for plutselig vil hun stoppe ved all soppen! "Se, dette er en blåbukkehornsopp, den er giftig, så den trenger vi ikke ta. Se, dette er en slørsopp jeg ikke engang vet hva heter, den tar vi ikke med. Åh, hva var det du gikk forbi der? Åh, det er en spiss giftslørsopp, DEN er farlig, den! La den stå!" Mamma, jeg vil gjerne få lov til å bare gå forbi soppen jeg ikke skal plukke :rolleyes: 

Det minner meg om damen jeg møtte på tur i fjor... Hun var åpenbart på sopptur og hadde kurven full av sopp, men i motsetning til din mor, så hadde hun åpenbart INGEN ANELSE om hva som var spiselig sopp og ikke... Jeg ble alvorlig bekymret da jeg så utvalget av sopp i kurven (det var hummer og kanari, for å si det sånn), og da jeg nevnte at det vokste mengder av risker langs vegen et stykke borte, så ante hun ikke hva det var... og hun lurte på om jeg visste hvilken sopp "dette" var, og tok fram en falsk kantarell... Hun var kanskje mer på BÆRTUR enn sopptur :lol: Jeg anbefalte henne å ta en tur til soppkontrollen før hun spiste de soppene hun hadde plukket :aww: 

Skrevet
13 minutes ago, Snoffe said:

Jeg tenker på den kjempefine juleløperen som min mor quiltet til meg i fjor. jeg turte ikke å ha den på bordet i det heletatt av redsel for at kattene eller mennene skulle ødelegge den. I år så trenger jeg ikke tenke på kattene, de har sluttet med sånt tull :aww:

Mennene i familien til gubben derimot, griser med maten hver bidige gang det blir servert mat som kan grises med. Tror noen bare er genetisk annlagt for å grise under middagen :aww:

Hva gjør folk når de vil ha på fine duker, men har andre i familien som ikke klarer å spise uten å søle? For jeg har veldig lyst å bruke duken, den er kjempe fin og mamma har lagd den til meg, men jeg vil ikke ødelegge den heller.

Du får kjøpt voksduk som er gjennomsiktig, ville ha lagt det oppå. Stoff og stil har :) 

  • Like 1
Skrevet
Just now, Siri said:

Det minner meg om damen jeg møtte på tur i fjor... Hun var åpenbart på sopptur og hadde kurven full av sopp, men i motsetning til din mor, så hadde hun åpenbart INGEN ANELSE om hva som var spiselig sopp og ikke... Jeg ble alvorlig bekymret da jeg så utvalget av sopp i kurven (det var hummer og kanari, for å si det sånn), og da jeg nevnte at det vokste mengder av risker langs vegen et stykke borte, så ante hun ikke hva det var... og hun lurte på om jeg visste hvilken sopp "dette" var, og tok fram en falsk kantarell... Hun var kanskje mer på BÆRTUR enn sopptur :lol: Jeg anbefalte henne å ta en tur til soppkontrollen før hun spiste de soppene hun hadde plukket :aww: 

Å gud nei :o 

Sopp kan være skummelt... Det var jo en gjeng asiatere som hadde plukket en hel haug giftig sopp og blitt kjempesyke, fordi den soppen var prikk lik en god matsopp som vokste i deres hjemland. 

Skrevet
26 minutes ago, Siri said:

*UMPF*.... 

:teehe: 

26 minutes ago, Siri said:

Får ta en amerikansk cocker da vøtt :D Og selvsagt forsvinner alle slike sykdommer når man blander... vel - av og til gjør de jo det siden sykdomsgenene kan sitte på ulike alleler på ulike raser :D 

Jeg tror ikke HD sitter på forskjellie alleler på ulike raser, og siden vi har to typer PRA på puddel, er jeg litt usikker på om jeg satser på at ingen av de finnes hos cocker, enten den er engelsk eller amerikansk :P 

26 minutes ago, Siri said:

Klart du må teste :D 

Til helga, kanskje :teehe: 

26 minutes ago, Siri said:

Jepp - men det har jo vært lite drama i det siste, så endelig skjedde det NOE liksom :lol: 

:lol: Så da var det like greit å gå på en flokk med kuer :D 

26 minutes ago, Siri said:

:P OK - jeg innser at det var en særdeles dårlig formulering :lol: 

:teehe: 

Lykke til i dag, @LØJ :) 

Skrevet
Akkurat nå, Tinkie skrev:

Å gud nei :o 

Sopp kan være skummelt... Det var jo en gjeng asiatere som hadde plukket en hel haug giftig sopp og blitt kjempesyke, fordi den soppen var prikk lik en god matsopp som vokste i deres hjemland. 

Ja, det kan jo være dritskummelt! Jeg husker den historien med asiatene - de er jo også veldig flinke til å være ute og plukke sopp, men det er skummelt om de ikke kan de norske soppene ja :o Jeg håper jo for guds skyld at damen jeg møtte tok med seg soppene og fikk dem kontrollert... 

Akkurat nå, 2ne skrev:

:teehe: 

:fish:

Akkurat nå, 2ne skrev:

Jeg tror ikke HD sitter på forskjellie alleler på ulike raser, og siden vi har to typer PRA på puddel, er jeg litt usikker på om jeg satser på at ingen av de finnes hos cocker, enten den er engelsk eller amerikansk :P 

HD var kanskje ikke det jeg tenkte mest på - den er jo uansett veldig ukontrollerbar liksom :P 

Akkurat nå, 2ne skrev:

Til helga, kanskje :teehe: 

Høres perfekt ut :D 

Akkurat nå, 2ne skrev:

:lol: Så da var det like greit å gå på en flokk med kuer :D 

Jahhhhh... de var søte da, de skal ha for det. De hadde sikkert ikke drept oss om jeg hadde forsøkt å gå forbi dem  heller, men man veit jo aldri... Jeg hadde ikke lyst til å teste det ut :D 

Skrevet
Just now, Siri said:

Ja, det kan jo være dritskummelt! Jeg husker den historien med asiatene - de er jo også veldig flinke til å være ute og plukke sopp, men det er skummelt om de ikke kan de norske soppene ja :o Jeg håper jo for guds skyld at damen jeg møtte tok med seg soppene og fikk dem kontrollert... 

 

Ingen andre jeg kjenner, har engang hørt om den historien, så jeg blir alltid overrasket når jeg møter på folk som husker det :P Det har nok en del å gjøre med at ingen av vennene mine er fullt så interessert i sopp som meg... :lol: 

  • Like 1
Skrevet
10 hours ago, Raksha said:

@enna Verden er ikke stor, viser seg at jeg kjenner sjåføren av lastebilen som kom i motgående kjørefelt og nesten fikk han idioten fra bring i fanget, som du la ut film av. Han er ikke spesielt imponert over idioten han heller, gitt.

 

Ble i dag kontakta av ledelsen i Bring. Dette blir personalsak og sannsynligvis oppsigelse.

Skrevet
Akkurat nå, enna skrev:

Ble i dag kontakta av ledelsen i Bring. Dette blir personalsak og sannsynligvis oppsigelse.

Vel, de fleste sjåførene er vel ikke ansatt hos bring, men er selvstendige næringsdrivende. Så han mister vel kontrakten mistenker jeg. Hvis han driver alene, hvis ikke så får han bare forbud mot å kjøre hos bring og kan kjøre hos andre hvis firmaet er useriøst nok.. 

Men nå kjenner jeg til alt for mye humbug i lastebilbransjen til å stole på slike utsagn..  Jeg vet om en sjåfør som var kjent for å kjøre helt idiot på ruta si, MANGE klaget til både firmaet og ringte politiet. Politiet fikk aldri tatt han på fersken, men snakket ofte med firmaet. Firmaet byttet bare rute på fyren..  

 

Skrevet
7 minutter siden, Tinkie skrev:

Ingen andre jeg kjenner, har engang hørt om den historien, så jeg blir alltid overrasket når jeg møter på folk som husker det :P Det har nok en del å gjøre med at ingen av vennene mine er fullt så interessert i sopp som meg... :lol: 

Hahhahaaa, jeg er vel kanskje også noe over gjennomsnittlig opptatt av sopp, tror jeg :lol: Alt takket være en super lærer i biologi på videregående som lærte meg at sopp er godt å spise :D 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Snoffe skrev:

Jeg tenker på den kjempefine juleløperen som min mor quiltet til meg i fjor. jeg turte ikke å ha den på bordet i det heletatt av redsel for at kattene eller mennene skulle ødelegge den. I år så trenger jeg ikke tenke på kattene, de har sluttet med sånt tull :aww:

Mennene i familien til gubben derimot, griser med maten hver bidige gang det blir servert mat som kan grises med. Tror noen bare er genetisk annlagt for å grise under middagen :aww:

Hva gjør folk når de vil ha på fine duker, men har andre i familien som ikke klarer å spise uten å søle? For jeg har veldig lyst å bruke duken, den er kjempe fin og mamma har lagd den til meg, men jeg vil ikke ødelegge den heller.

Kan den ikke vaskes? Alle kan jo være uheldige å søle, så om den ikke tåler vask så kan den vel ikke brukes når det spises, så da er det bare å ta den av.

 

  • Like 1
Skrevet
8 timer siden, 2ne skrev:

Du kan være alt du vil! :D 

:bananas::bananas::bananas:

8 timer siden, 2ne skrev:

Det er mulig hun tenker det, hun er jo tross alt bare en hund, men når de kjører av gårdsplassen her er vel ikke det så sannsynlig :lol: 

Hun får nå markert sitt territorium, og sørger for at de skjelver i buksene neste gang de må komme, vøtt :D 

8 timer siden, 2ne skrev:

Jeg skammer meg faktisk litt for at jeg ikke har tenkt på det selv. Mer vaniljesaus til terven! 

Hun fikk smake is da, det hjalp sikkert litt? 

Is og rips er også innafor, så da er vaniljesausfadesen tilgitt.

8 timer siden, 2ne skrev:

Saklige diskusjoner er gammeldags, og et snev av kunnskap om det man diskuterer, er overflødig :aww:  

Dang, jeg glemte det. Eller så var jeg najv igjen.

Jeg har sovet skikkelig dårlig i natt, men har nå dratt meg på jobb og fått gjort litt. Prøve å gjøre litt til, kanskje.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...