Gå til innhold
Hundesonen.no

"Lubben" hund


Recommended Posts

Det finnes slankefòr som er sunne også, uten masse mais og skit :)

Dette er innholdet på det jeg mener er et bra lavkarbo og kjøttrikt slankefòr (Orijen fit & trim): Fresh chicken meat (14%), fresh whole eggs (6%), fresh whole herring (6%), fresh turkey meat (6%), fresh chicken liver (6%), fresh whole flounder (4%), fresh whole mackerel (4%), fresh whole pacific hake (4%), fresh turkey liver (4%), fresh chicken heart (4%), chicken (dehydrated, 4%), turkey (dehydrated, 4%), whole mackerel (dehydrated, 4%), whole sardine (dehydrated, 4%), whole herring (dehydrated, 4%), alaskan pollock (dehydrated, 4%), lentil fiber, whole red lentils, whole green lentils, whole green peas, whole chickpeas, whole yellow peas, whole pinto beans, whole navy beans, chicken cartilage (dehydrated, 1%), fresh turkey heart (1%), apple fiber, dried algae (source of DHA and EPA), pumpkin (dehydrated), butternut squash (dehydrated), carrots (dehydrated), chicken liver (freeze-dried), turkey liver (freeze-dried), fresh whole pumpkin, fresh whole butternut squash, fresh whole zucchini, fresh whole parsnips, fresh carrots, fresh whole red delicious apples, fresh whole bartlett pears, fresh kale, fresh spinach, fresh beet greens, fresh turnip greens, brown kelp, whole cranberries, whole blueberries, whole saskatoon berries, chicory root, turmeric root, milk thistle, burdock root, lavender, marshmallow root, rosehips.

 

Det er ikke bare ribbein man kan bruke for å kontrollere vekt. Hoftekuler er også en bra ting å kjenne etter. De bør kunne føler lett innenfor pelsen.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror kanskje du skal senke skuldrene litt jeg  

Ville tatt henne til dyrlege og sjekket for hypotyrose, lavt stoffskifte gir vektøkninger. Få orden på haltingen - og for all del røntgen henne for HD/AD! Å kunne bruke kløv, kjettingtrekk etc er "bil

Nei, hun er ikke nødvendigvis Det, særlig hvis hun kanskje har litt tykkere hud fra feks labradoren..  Så jeg vil heller sagt at du må gi hunden din litt mer mat! 

Posted Images

Syns ikke hunden ser tykk ut.  Ikke noe å stresse med. Om hunden har litt ekstra på kroppen slik at du ikke kan telle ribbein, så lider den ingen nød. Det er ved større overvekt det er fare for helsen. Husk at hunder har ulik kroppsbygning. Jeg har en tispe som har kraftig bygning,  og i andres øyne er hun sikkert overvektig, men det ville vært dyreplageri om jeg skulle fått henne så tynn som mange andre tisper av samme rase, som er mye mer smalere og lettere bygget.  Man må se helheten. Er hunden i god form, har muskler og får godt med aktivitet og passe mengde mat så burde man være fornøyd.  Syns det er dumt å måtte tenke slanking på slike hunder.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar alle:D Har nye bilder i dag (og har innsett at hun kanskje er ganske slank), og jeg har nok ingenting å stresse med som dere sier. Hun bør nok få mer mat, ja...Jeg er litt mer usikker på hvordan det burde se ut ovenfra.

Litt lettere å se nå som hun er nyklippet. Er det nok innsving ved midja?

(Litt utydelig bilde da jeg ikke gadd å vente på at linsa skulle fokusere:innocent:)

5964be685b755_Resizeovenfranajse.JPG.d6398c835bff186cfb60b2a02820a23b.JPG5964be60e580c_Resizeoppstilling.JPG.48b1c8567a939ec2c679e92b2181095a.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
    • Søk er fint, men ellers synes jeg det virker som det kan være litt mye løping og stress-jobbing, enn ro og fokus. Jeg ville droppet kasting av ball/leker/apport, og agility. La henne løpe litt fra seg, og så ta økter med roligere øvelser. Lengre søk, flere gjenstander, rolige øvelser som sitt, dekk, stå, veksling mellom posisjoner, gå fot, og andre roligere lydighetsøvelser. Bli-øvelser krever også fokus og selvbeherskelse. Det kan også være det hjelper å gi henne oppgaver på tur. Selv om jeg i prinsippet er motstander av at hunder skal gå fot på tur, så kan det være en idé å gjøre det for noen strekninger. Variere med å veksle hvilken side hun går på (etterhvert bytte side under gange, og veksle mellom å bytte side ved å gå foran eller bak deg), snurr mens dere går fot, osv. Ta korte stopp med gjennomgang av et par øvelser. Hopp opp på steiner og benker dere går forbi. Og stopp innimellom og kast en neve godbiter i grøftekanten så hun får søke opp. Dette høres ut som en hund som kjeder seg på tur, og trenger litt fokus og jobb. Gjør det lønnsomt å ha slakt bånd når dere ikke fokuserer aktivt på en oppgave. Bruk kontaktkommando litt før båndet blir helt stramt, og belønn kontakt og nærhet til deg. Og ja, det tar tid og tålmodighet!
    • Det er en border collie på 2 år. Før tur får ho løpe fra seg på et jorde en halvtimes tid. Da pleier vi også å leke litt søk med ulike gjenstander som ho skal finne. Eller så trener vi litt agility hvor hvor ho også får kjørt seg litt både mentalt og fysisk, men ho er likevel alt for gira og stresset på turen etterpå.. 
    • Gulvredsel er ikke uvanlig på en del raser. Hvilken rase er det? Selv om søsknene ikke har det ligger det også typisk i genene, det er jo arven bakover som er relevant her. Jeg ville jobbet med å gjøre det å gå gjennom dører en positiv ting. Finn en ukjent døråpning, la hunden stå nærmest døren. Stå på avstand, og belønn at hunden ser på døråpningen. Hvis hunden beveger seg nærmere på egenhånd, belønn igjen. Ikke gå for fort fram, og belønn gjerne med å ta noen skritt bort fra døråpningen igjen innimellom. Ta pauser, men la hunden selv også styre tempo mot og gjennom døren. Gjør dette med både kjente og ukjente dører en periode, og se om adferden endrer seg.
    • Jeg har en hund på 11 måneder som er litt merkelig. planen er at vi skal stille han ut etterhvert . Men vi har et problem han er ikke glad i «dør listene» inn til nye bygninger eller rom.. Vanskelig å få han inn i rom, da han nekter å gå inn.. vanskelig å motivere og det har skjedd at han har kommet ut av båndet når vi har vært på vei «inn» . Andre steder igjen kan dette gå helt fint.. Vi trenger tips å råd til at han mestrer å gå gjennom døråpninger over dørlistene, hvordan gjøre dette på en god måte slik at det ikke blir noe verre .. vi har også perioder der han kommer inn i det nye rommet / bygningen , blir han usikker på underlaget og snuser på «parkett skillene» akkurat som han reagerer på lister og planke skillene i gulvet . Han går på det, men er ikke akkurat komfortabel. (han går som regel bare rett fram akkurat som han har en sti) Andre steder igjen kan dette gå helt fint. Vi har valgt å bare overse det , til han løser det selv og skjønner at det ikke er noe skummelt med tanke på «spøkelsesalderen» . Det som jeg ønsker råd om er hvordan få hunden til å mestre å gå inn i nye rom? Vi skal stille han ut etterhvert , og blir det innendørs er jeg redd for at han ikke vil trives da han ikke er komfortabel med å gå inn i nye rom eller å gå på ukjente underlag.. Vi har han med jevnlig på nye ting i nye miljøer, men ikke vært rundt på utstillinger enda.  noen som har vært borti dette ? han er veldig sta og litt vanskelig å motivere da staheten er sterkest😅 ingen av søskene har redsel på gulv, men de kan reagere på lister eller streker. Men det har gått over når de har blitt voksne på de andre kullene .. De har blitt godt sosialisert hos oppdretter og gått på ulike underlag og vært i forskjellige rom. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...