Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du hilst på en pitbull?   

95 stemmer

  1. 1. Har du hilst på en pitbull?

    • Ja
      53
    • Nei
      42


Recommended Posts

Skrevet

En tysker som bodde i nabolaget for mange år siden påstod at bikkja hans var rein pitbull.  Den var aggressiv mot andre hanner fortalte han og det fikk jeg sannelig merke bokstavelig talt en vakker dag.

Jeg hadde vært på ettersøk med Amigo som dengang bare var 1 1/2 år gammel og siden det var en av de riktig varme sommerdagene så svingte jeg nedom den lokale badevika slik at Amigo fikk kjøle seg ned.  Der var fyren med bikkja springende løs og jeg spurte om han ikke kunne sette hunden sin i bilen slik at jeg fikk avkjøle Amigo i fem minutter.  For jeg visste jo at bikkja hans ikke likte andre hanner.

Joda - det var greit.  Jeg tok Amigo ut og hadde langline på ham og heiv en pinne ut i vannet slik at han fikk svømme ut og apportere den.  På vei inn til stranda hadde fyren sluppet ut bikkja si og den stod og ventet på Amigo.  Hva **** gjør man liksom?  Bikkja gikk rett i angrep mens Amigo var på vei opp av vannet og det ble et helvetes styr der både Amigo og jeg ble bitt; jeg fikk to tygg helt inn til beinet i albuen.  Mannen stod bare og flira mens jeg var helt hysterisk redd for at Amigo skulle bli drept. 

Jeg fikk løfta opp bikkja mi og løp til bilen og slengte ham inn og deretter dro jeg avgårde i fullt opprør.  Jeg klarte ikke å si noe som helst fornuftig til idioten.

Dette var mitt første (og forhåpentligvis eneste) møte med en slik hund - den skremte livskiten av meg.

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, jeg har møtt mange.  Sånn til info ble det solgt plenty pit buller som stort sett ikke var annet enn papirløse amstaffer, amstaffblandinger eller pit-mixer. Så selv om eier selv trodde de had

Hehe, jeg skjønner hva du mener, @Red Merle.  Grunnen til at jeg er i mot raseforbudet er feks ikke fordi jeg synes at pitbuller og amstaffer er så fantastisk pene og morsomme hunder (de virker kjempe

Posted Images

Skrevet

Jeg møtte et par pit buller for maaange år siden, før forbudet kom. I ungdommen var jeg ikke noen fan av såkalte kamphunder, syntes ikke de var det granne pene. Jeg endret mening etter hvert, og har lenge syntes at de er flotte og pene hunder, men jeg husker ikke hvordan de pit bullene oppførte seg.

Jeg har kjent et par amstaffer. Den ene var ei tispe, eid av den narkomane broren til en kompis. Tispa var rolig og veldig sosial, en fantastisk frøken jeg bare elsket. Den andre må ha vært en av de siste lovlige, han døde i 2013, mener jeg å huske. Jeg møtte han på en fest hos søstra mi, som fortalte meg på forhånd at bikkja visstnok var sjenert og skeptisk til fremmede. Det merket jeg lite til, for å si det sånn. Jeg tilbragte tre timer med en diger amstaff-hann på fanget, mens jeg ble rundslikka i ørten omganger. Var så stiv i maska da jeg dro hjem at jeg sikkert like gjerne kunne ha tatt botox :P Møtte han flere ganger, og både han og jeg var like forelska i hverandre hele tiden. Jeg ble veldig lei meg da han døde, han var en utrolig god gutt <3 

  • Like 2
Guest Mira2.0
Skrevet

Jeg har bare møtt en renraset pitbull. Hun var kjempeskjønn og positiv, gikk fint overens med de få hundene som var her da. Men hun var sterk. Skulle hun bindes ute måtte det kjetting til, i jernstang godt plantet i jorden. Hun slet seg en gang og kom byksende i dypsnøen etter mennesket som hadde gått hele tre hundre meter fra henne og var kjempehappy da hun fant ham igjen :D Hun elsket folk. 

Ingen hund jeg ville hatt selv om de hadde vært lovlige, avl på aggressjon mot andre hunder kan gi kjipe situasjoner. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...