Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal kjøpe et stoffbur som hunden skal bruke i pauser på trening osv. Har en golden på ca 30kg. 

Hva slag hund har du(rase/størrelse/vekt) og hvor stort stoffbur har du?

Sett litt rundt på nettet og virker som om noe mellom 70-85cm i lengde er passe for en hund på vår størrelse?

 

Skrevet

Jeg tenkte mere mot 90cm i lengde på min pointer på 20kg. Har 70cm i lengde på 2 whippeter på ca 11kg nå, og de er det litt trangt. 

Guest lijenta
Skrevet

Nå er det lenge siden jeg har målt buret men mener jeg har ca 90 på lengden og har en vorsteh på ca 28 kg

Skrevet

Jeg har 92x64 på border på 22 kg. Til en golden ville jeg gått opp en størrelse eller to. Bedre å ha det litt romslig enn å ligge brettet inni der.

Guest lijenta
Skrevet

Hvor lang kommer helt ann på rygglengden til hunden. Denne jeg har nå er lengre rygg på enn dem jeg har hatt før og trenger derfor gjerne større plass selv om han er like tung

Skrevet

Jeg tenkte at tøybur kunne være likt i størrelse som bilbur og bestillte et 60×90 til min malamute på 45 kg. Men det er altså for lite. Pga når han snur seg eller reiser seg så beveger jo hele buret seg? jeg ville passet på å få det litt større enn det hunden er i eks høyde og at han har god plass. Mål hvor høy han er og gå for litt større i bredde. I lengde tenker jeg alt over 90 i grunn er fint?

  • 5 months later...
Skrevet

Hei, siden noen allerede har startet en slik tråd lurer jeg bare på om stoffburet burde være så stort at hunden kan stå i det?

Ser etter et tøybur til samojeden min som vi kan ta med på utstillinger o.l. 

Han er bare 6/7 måneder nå, men ser etter et stoffbur som kan kan ha når han er ferdig utvokst.

Hann samojeden blir rundt 60 cm på det høyeste, så tar utgangspunkt i den høyden.

Hvor høyt burde buret være da? Og noen anbefalinger til merke eller nettside man kan få kjøpt det fra?

Skrevet
Hei, siden noen allerede har startet en slik tråd lurer jeg bare på om stoffburet burde være så stort at hunden kan stå i det?
Ser etter et tøybur til samojeden min som vi kan ta med på utstillinger o.l. 
Han er bare 6/7 måneder nå, men ser etter et stoffbur som kan kan ha når han er ferdig utvokst.
Hann samojeden blir rundt 60 cm på det høyeste, så tar utgangspunkt i den høyden.
Hvor høyt burde buret være da? Og noen anbefalinger til merke eller nettside man kan få kjøpt det fra?

Hannhunden min er 57 cm høy (men bare 22 kg, så ikke store hunden likevel), og har Mælson str L, som er 92x64x64. Synes det er passe [emoji4]
I bilen har han bur med innvendige mål: 90x55(bredde)x60(høyde), og det fungerer også helt fint, men tenker ikke at det kunne vært stort mindre uten å bli ubehagelig.
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...