Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny mobil - forslag?


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Akkurat nå, Line skrev:

Noen som har erfaring med 6S da?

Jeg hadde 6 ikke 6S, syns batteriet tapte seg fort. Bytta til Samsung S7 og var mye mer fornøyd med den, såpass at jeg nå har kjøpt S8+ og ikke går tilbake til Apple. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil slå et slag for Huawei jeg :heart: Min er nå snart 2 år gammel og er ikke merkbart treigere. Er svært fornøyd med merket :D Jeg har Honor 6, men det finnes nok andre bra varianter innen merket :D Ikke sånn kjempedyr i innkjøp heller :D 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Sambis har iPhone SE. Ikke opplevd at den er køddete eller teit, har heller blitt veldig positivt overrasket over den (hilsen ikke så glad i iPhone)! God ytelse, kun 7 og 7+ som har bedre ytelse enn den, etter hva jeg har lest. Anbefales. :)

Slår også et slag for Huawei. P10 eller Mate 9 Pro er.. Åh.. Lyst på! Dog er det Android. Trives du på IOS, anbefaler jeg iPhone.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du fortsatt ha en telefon med 4"-skjerm eller der omkring så har du fantastisk lite å velge i! Verden har virkelig gått videre siden 2012 da iPhone 5 kom. Det eneste fornuftige valget er en iPhone5SE fra ca 4700.-.

Eller du kan velge å gå for en de mange flotte toppmodellene som nå ligger rundt 5 tommer. Selv Apple, som ALDRI skulle ha noen telefon større enn 4" har gått videre og starter de virkelig gode modellene sine på drøye 5". Vil du fortsette med Apple er det 6s eller 7 som gjelder. Jeg kan garantere deg at det vil ta deg ca 36,7 timer før du er helt vant med en litt større telefon og ikke kan skjønne hva du tenkte på før.

Eller så kan du ta helt til vett og velge en Androidtelefon. Mye mer telefon for pengene! Samsung Galaxys S7 er greit priset nå siden S8 er på vei: Stort sett får man veldig mye mer for pengene ved å velge forrige genereasjon! Personlig foretrekker jeg Sony - og akkurat nå er vel Sony Xperia XZs et godt kjøp. Eller så er det så mange flotte telefoner akkurat nå at du nesten ikke kan trå feil om du gjør litt research. Les feks anbefalinger her: https://www.tek.no/tester/mobiltelefon?limit=10&timespan=all&type=products&sortBy=tek_review_rating_dynamic&sortDir=desc

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Line skrev:

Noen som har erfaring med 6S da?

Jeg har både en 6'er og en 6S. 6' sliter jeg med skjermen på. Og må inn til en ny runde reparasjon. 6s er veldig grei tlf uten tull, bare minuset der er at jeg kjøpte med for lite lagringsplass og må meldinger hele tiden om at lagringsplassen er full.. 

men jeg har plus størrelsen da :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sier ikke at den ikke kan være større, men ikke særlig større :) Noen liker jo kjempedigre telefoner, men det gjør ikke jeg. Det er nok sannsynlig at jeg går for en ny Iphone, for jeg trives godt med den. Den jeg har nå har jeg hatt i over fire år, og den har tikket og gått uten problemer i alle disse årene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også iPhone 6S, og er kjempefornøyd. Kommer til å ha den til den er utslitt, og deretter kjøpe meg ny iPhone [emoji14]

Kan vel kanskje sutre litt over batterikapasiteten jeg også, men det blir vel fort slik når man har store, flotte skjermer som suger masse strøm. Jeg bruker jo mobilen mye. Og jeg er ikke så overbevist over at andre tilsvarende mobiler egentlig har noe bedre batteritid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mener du at hunden/mankehøyden er over rasestandard? Det er nok ikke vanlig at de krymper, selv om de kan sette seg litt mer i kroppen og bli litt mer solide.
    • Hei Vi har planer om å stille ut snart og er nå på utstillingstreninger. Valpen er 11 måneder så hun er fortsatt i vekst. Det som er er at skulderen ligger litt høyt i forhold til der den egentlig skal være.. har noen vært borti at det kan forandre seg når de blir større? ☺️ 
    • Så mye overraskende eksemplarisk adferd i dag, jeg har lyst til å ignorere alt som ikke var eksemplarisk, fordi fremgangen er så tydelig. Ingen byks i iver for å hilse på forbipasserende, ikke noen stressende impulser om å jage etter syklister. Med unntak av en close call, med snuten faretruende nær å berøre midt på skinkesprekken til en som stod med ryggen til, så forsøkte han heller ikke sniffe busspassasjerer. Rolig og behersket og tålmodig for det meste. Ny fase i utviklingen og sladretreningen har fått effekt.  Hva jeg trenger bli flinkere til å forutse er Edewards ønske om sosial inkludering ved kassen i butikker, for å unngå at han planter labbene på disken. Det har skjedd så mange ganger nå, det er pinlig overfor meg selv å ikke forutse og forebygge det der. Inne i dyrebutikken er det ingen krise, men å LA ham få sjansen til å plante labbene på disken i kaffebaren er FLAUT. Virkelig flaut. Trenger huske at det å interaktere med andre mennesker sammen med Edeward er reell multitasking. Hovedvekten av oppmerksomhet må være på ham, og det er ikke rom for å ikke ha ham som universets midtpunkt i flere sekunder, ellers bryter han sitt-bli for å gjenvinne status som center of attention. Han er dramaqueen og skjørtejeger. Flørter med alt på to bein som sender ham vibber av gjensidig interesse. Vibber. Blikk. Følelser. Det er en kommunikasjonsform Edeward forstår, og der det vibber potensiell kos og kjærlighet, der er ikke han sen om å prøve innkassere.  Nuvel. Han ville endelig posere for fotografen i dag: Enten så har han forstått at sitt-bli gjelder selv om mamsen tar opp den flate, svart magi dingsen, eller.. ..så ble en vindel gittertrapp bare too much to ask. Det var ikke det at han ikke hadde lyst på den bollen.    Det var dumt av meg å sette oss i den situasjonen der med sekken full av råfor. Ventet tålmodig og nonchalant noen trinn lenger ned, uten å gi ham mer oppmerksomhet, og tenkte jeg ikke ville gå derfra før vi mestret den trappen, men så gikk det kuldegys nedover ryggen min og påminnet meg om at vi hadde en real klimakrise på gang, og vi måtte avbryte for å reise hjem til fryseren. Bedre planlegging neste gang.
    • Hvorfor vil du bytte hvis hunden fungerer på Vom? Hvis hunden fortsatt har løs avføring etter en uke ville jeg nok droppet det fôret ja.
    • Hei hundesonen! Jeg har en valp på 3-4 mnd som jeg holder på å bytte for på. Jeg bytter gradvis, startet med 4 dager hvor jeg ga 3/4 gammelt for (V&H), 1/4 nytt for, deretter 4 dager med 50/50, og så 3/4 nytt for en dag eller to, før jeg gikk tilbake til 50/50 fordi; Valpen har litt løs avføring. Typisk at det først kommer litt i normal konsistens, og så etterhvert blir det bløtere og bløtere. På ingen måte flytende/diare, men slik at det blir rester igjen i gresset der jeg plukker opp. Noen ganger går valpen to ganger på rad, først en med bra konsistens og så løsere i en tynnere strimle rett etterpå. Ofte er det og små halvfordøyde pinnebiter, små biter av stoff, grus og annet hun har fått i seg i dette løse. (Dette er små biter, prøver så godt jeg kan å forhindre dette men valpen spiser mye rart). Syns det begynner å lukte metallisk fra analen nå, mulig kjertlene ikke får tømt seg når det er litt bløt avføring? Høres dette normalt ut i en overgang til nytt for for en valp, eller bør jeg gi opp det nye foret og finne noe annet?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...