Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg ikke har nok erfaring sjekket jeg ikke selv hos oppdretteren men fant ut senere ( noen uker) at valpen min har navlebrokk. Dette fikk jeg ikke noen informasjon om av oppdretteren. Har lest mye om dette nå . Jeg betalte full pris og det står heller ingenting om dette i kontrakten eller helseboken. Skal følge med på dette fremover den er nå bare 3 mnd gammel. Om det skulke være behov for en operasjon , burde jeg ta det opp med oppdretter og burde hun legge ut for dette? Dekker forsikringen en slik operasjon?  Jeg har en tispe cavalier King Charles Spaniel. Regner med hun var klar over det men vi fikk altså ingen informasjon . Det var hun som valgte ut valpen til oss. 

Skrevet
7 hours ago, Mila said:

Siden jeg ikke har nok erfaring sjekket jeg ikke selv hos oppdretteren men fant ut senere ( noen uker) at valpen min har navlebrokk. Dette fikk jeg ikke noen informasjon om av oppdretteren. Har lest mye om dette nå . Jeg betalte full pris og det står heller ingenting om dette i kontrakten eller helseboken. Skal følge med på dette fremover den er nå bare 3 mnd gammel. Om det skulke være behov for en operasjon , burde jeg ta det opp med oppdretter og burde hun legge ut for dette? Dekker forsikringen en slik operasjon?  Jeg har en tispe cavalier King Charles Spaniel. Regner med hun var klar over det men vi fikk altså ingen informasjon . Det var hun som valgte ut valpen til oss. 

Sto det ikke noe om brokket i veterinærattesten?

De fleste brokk er forøvrig helt uproblematiske, men følg med på det i tilfelle det skulle endre seg. Om brokket er stort eller gir hunden plager, kan det være behov for operasjon, men det er ikke så veldig vanlig.

Skrevet

Jeg kjøpte hund med navlebrokk. Oppdretter informerte om dette da, og veterinær hadde skrevet det i helseattesten. Det var ikke noe stort brokk. Jeg betalte fullpris for valpen og det ble aldri noe problemer med brokken i det hele tatt, det ble mer en liten "skjønnhetsfeil" som du ikke merka noe til med mindre du klappa akkurat der. Den ble fjernet samtidig som hun ble kastrert, fordi den lå i veien for snittet, da var hunden 4 år gammel. 

Skrevet

Mi eldste (blir 3 år nå på mai) fikk påført et lite navlebrokk av mor. Fikk opplyst om dette, og ble ikke noe avslag på prisen. Ikke hatt noe problemer med det i ettertid, hun er til og med klarert fra en håndfull mengde veterinærer om å kunne bære frem valper :)

Det trenger altså ikke å bli noe problem, men om det skulle oppstå kunne du jo pratet med oppdretter og høre hva hennes tanker rundt det er? Selv vet jeg ikke hva som er normal praksis rundt noe slikt,men jeg synes selvfølgelig hun skulle informert om noe slikt :ahappy:

Skrevet

Saga har/hadde også et lite navlebrokk, ble informert og betalte full pris.

Vet ikke om det er der lengre da, har ikke kjent det. :)

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...