Gå til innhold
Hundesonen.no

NKKs registreringstall for 2016 er klare!


Recommended Posts

Skrevet

Tallene inneholder jo heller ikke importer, kun fødte valper i Norge. Feks vil AK gå fra 6 stk (som er på listen) til 18 stk om man tar med omregistrerte importer. Og da vet jeg at tallet er ca 20-22 for det er ett par 2016 valper som ikke er omregistrert enda fra utlandet (og AK begynner bli så mange nå at jeg sikkert har gått glipp av 2-3 stk til :P ) 

Skrevet

"Mine" raser er på 6. og 213. plass med henholdsvis 690 og 5 registrerte. Er vel ikke så vanskelig å gjette hvilken rase som er på hvilken plass. :lol:

 

Det jeg synes er bekymringsfullt er at fransk bulldog er på 19. plass, engelsk bulldog på 54. plass og mops på 56. plass. Det er trendy med hunder som ikke får puste.

Skrevet
31 minutter siden, Artemis skrev:

 

Det jeg synes er bekymringsfullt er at fransk bulldog er på 19. plass, engelsk bulldog på 54. plass og mops på 56. plass. Det er trendy med hunder som ikke får puste.

+x antall uregistrerte og designer blandinger av de ?

Skrevet
3 timer siden, Meg skrev:

Huff. siberian husky er på 22. plass. Det er ikke bra.... :(

I det minste er registreringstallene stabile, så det må jo være større endringer i andre raser som gjør at vår nå ligger på 22.? 
Mener de ikke var på "topp 25" i fjor, men kan huske feil selvsagt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...