Gå til innhold
Hundesonen.no

Shibaen Teemo


Heidihj
 Share

Recommended Posts

For en uke siden hentet jeg hjem en nydelig shibagutt på snart 3 år. Shiba har vært en drøm for oss lenge, og nå fikk vi endelig muligheten til å hente hjem en flott hannhund. Teemo er en utrolig trivelig og blid hund, som er med på alt som den største selvfølgelighet. Det store høydepunktet hver dag er å få være sammen med malamutene våre på turer og i hundegården. Han går sammen med de i stram line, og trives veldig godt som mini-malamute i flokken vår. 
Planene for han er å bli turhund og kompis for to- og firebeinte hos oss. Foreløpig ser det ut til å være en perfekt match! :wub:

P1140793%202_zpszlcqthll.jpg

P1150860%203_zpsth4dss2r.jpg

P1211007%202_zpsjibavowo.jpg

P1211032%202_zps99uzmcmx.jpg

P1211095%202_zps82ozdets.jpg

  • Like 29
Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, WelshenNemi skrev:

Kjempefin:wub:

Takk! :wub:

10 timer siden, Stine skrev:

Gud så fin! :wub: Gratulerer!

Tusen takk! 

10 timer siden, QUEST skrev:

Gratulerer! Flott hund :)

 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Endelig shiba hos deg, jeg er så glad for at dette løste seg! :heart: 

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

37 minutter siden, Tinkie skrev:

Åh, klumpen :heart: Er det flere shiba-Teemoer i Norge, eller er dette han jeg kjenner, mon tro? 

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Heidihj skrev:

Takk! :wub:

Tusen takk! 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Da kjenner jeg ham! :D Jenta er tremenningen til Musikeren :) Så fantastisk at han kan få komme til dere! :heart: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

Teemo_6.jpg

 

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

47 minutter siden, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

 

 

43 minutter siden, Heidihj skrev:

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

Det stemmer, det! :P Daværende kjæresten til forrige eier som insisterte på at navnet skulle være fra League of Legends :P Passer jo ganske bra med en shiba! En som lusker i buskene før den springer dødelig frem! :lol: Eller noe..

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, LØJ skrev:

Grattis med en så kjekk kar :wub:

Tusen takk! ? 

2 timer siden, Mardina skrev:

Gratulerer :D Han er kjempefin :wub:

Takk for det! :wub:

2 timer siden, Meg skrev:

Så fiiin! Begynner å bli mange polarhundfolk som også har shiba nå- hm... blir nesten påvirket :D

Ja! Ganske mange som har de rasene sammen. Virker som en veldig bra kombinasjon. Vår ser ut til å passe veldig godt til vårt hundehold og malamutene ihvertfall :)

Syns det må bli en liten mini hos dere også altså :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må komme med litt nye bilder fra turer han har fått siden han kom hit for 2 uker siden :)
Han blir tøffere og tøffere for hver dag, og storkoser seg virkelig med livet som mini-mutt (som han så fint kalles her :P ) På topptur for et par dager siden fikk han møte på reinsdyr for første gang også. Det var utrolig stas, og det tok ikke mange sekundene før han lærte at rein, det skal vi bli tulling av (se og lær av malamuteidiotene som klikker i vinkel av rein og sau..). I går kom vi også over gaupespor, noe som var helt vanvittig spennende for lillegutten. Kløv har han også rukket å få, og det tror jeg han syns var stas. Han gikk stolt som en hane ved siden av malamutene på kløvtur, og passerer alt av hindringer på hans vei. Må rett og slett si at jeg utrolig imponert og stolt av den lille tøffen vår :wub: Malamutene digger han, og han har glidd rett inn i flokken. 

P1271166_zpsnhivqci2.jpg

P1271192_zpsbtelueds.jpg

P1271321_zpsqhv1po6n.jpg

P1281392%202%20%20Kopi_zpsknkhmnxn.jpg

P1281412%202_zpsh7ix3bgo.jpg

  • Like 18
Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 timer siden, Mardina skrev:

Ser ut som dere storkoser dere sammen :wub:

19 timer siden, Siri skrev:

Flotte bilder altså :) Og flott hund også. 

19 timer siden, Red Merle skrev:

Gratulerer med nytt familiemedlem :D Han får et sikkelig fint hundeliv hos dere :)!!

Tusen takk for hyggelige ord! ? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...