Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal muligens overta en omplasseringshund, og driver derfor å ser på hvordan vi skal gjøre det i forhold til papirer. Hunden er registrert i NKK, født i 2014. Jeg ser at det er to muligheter hos NKK i forhold til eierskifte. Det ene er elektronisk, og det andre er å sende inn registreringsbevis og eierskifteskjema? Betyr det at eier av hunden kan logge inn på sine sider hos NKK og foreta overføringen bare sånn? (Mot at det betales med det samme). Hva om eier ikke er medlem av NKK? Da må det kanskje sendes inn papirer likevel? 
Er det noe annet jeg bør tenke på? Skifte navn på chip hos dyreidentitet er noe som må gjøres etter eierskifte såvidt jeg har forstått?

Ikke tatt imot en omplasseringshund før, så her kom jeg litt til kort kjente jeg :icon_confused:

Skrevet

Eier kan enkelt logge inn på NKK for å gjennomføre eierskifte.
Ny eier får ganske kjapt en mail fra NKK om at eierskiftet er foretatt :)
Enklere, og trolig billigere, enn å gjøre det manuelt (som i tillegg tar lengre tid).
Usikker på om det er automatikk i endring av eier hos Dyreidentitet (det skjer automatisk på valp hvertfall), men det kan sikkert sjekkes pr. mail. 
 

  • Like 1
Skrevet

Jeg omreg. alle valper her elektronisk, og da blir de også flyttet over på ny eier i DI automatisk. 
Som ny eier får du email om at du er ny eier før du får eierbeviset i posten. 

  • Like 1
Skrevet
59 minutter siden, Kaja skrev:

Også hallo, hvilken hund?! :D

En liten, japansk rød hannhund med krøll på halen :innocent: :wub: 
Skal ha han på prøve først riktignok!

  • Like 8
Skrevet

Om jeg ikke husker feil, så blir eierskiftet dobbelt så dyrt om eier ikke er medlem, mens det koster halvparten om du er medlem og betaler det.

Du trenger ikke å melde noen endringer til Dyreidentitet, da deres database er koblet opp til NKKs database, så informasjon om chipnummer følger hunden, ikke eier. Og når eier endres hos NKK, vil Dyreidentitet få samme eieropplysninger i sin database.

Skrevet
7 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

"Prøve", du liksom. :aww: 

:lol:

7 timer siden, SFX skrev:

Om jeg ikke husker feil, så blir eierskiftet dobbelt så dyrt om eier ikke er medlem, mens det koster halvparten om du er medlem og betaler det.

Du trenger ikke å melde noen endringer til Dyreidentitet, da deres database er koblet opp til NKKs database, så informasjon om chipnummer følger hunden, ikke eier. Og når eier endres hos NKK, vil Dyreidentitet få samme eieropplysninger i sin database.

Takk for svar! :) Er ikke sikker på dette med medlemsskap, men kan ikke tenke meg at gamle eier betaler for 2017 når de ikke skal ha hund. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...