Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

16. desember

Øvelse: Rulle seg inn i pledd

Det er jo kaldt nå og hunden har jobbet som en helt, så nå fortjener den å pakke seg inn i et godt og varmt pledd og slappe av!

Hunden må kunne rull rundt og apport/holde fast gjenstand.

Som med rull rundt, må hunden være godt varmet opp og underlaget må være sklisikkert og gjerne mykt.

Repeter apport. La hunden gripe og holde enden av pleddet, klikk og belønn for det.

Legg pleddet på gulvet. Legg hunden på pleddet (enten frivillig ligg eller at du lokker den ned). Repeter rull rundt noen ganger. Gi hunden enden/hjørnet av pleddet. Kommander rull rundt eller om den er klikkerklok: vent til den ruller rundt selv. Kan den kjeder går dette veldig fint!

Når hunden har lagt seg på pleddet, vent og la den apportere hjørnet selv og deretter på eget initiativ rulle seg inn i pleddet. Du må antakelig hjelpe den litt i starten ved å gi den hjørnet lengre og lengre ned mot gulvet og til slutt fjerne hjelpen helt.

Vanskelighetsgrad:

  • Frishape alt
  • Ingen kommandoer

God natt og sov godt! 

  • Like 1
Skrevet

Dabber dere litt av? Fra og med lørdag av blir det litt annerledes triks, tenker jeg :)

Eine kan ikke gjøre denne heller pga skaden, men jeg tror han hadde likt å lære seg å rulle seg selv inn i pledd, kosegrisen :ahappy: En av våre forrige hunder kunne det og han var så nusselig når han gjorde det, var ofte bare en logrende hale som stakk ut bak og en liten, sort snute som stakk ut foran :wub:

Skrevet

Det ble litt avansert her nå altså *ler*. Vi rekker ikke så mye på kveldene, og når grunnøvelsene ikke er helt på plass, blir det litt vanskelig å komme videre også :D

Skrevet

Akkurat denne ble litt avansert for oss også :lol: Men vi skal trene masse så kan vi ta det igjen til neste år :D 

Det kommer derimot litt påfyll herfra fra de tidligere dagene når jeg bare får litt tid i løpet av helga :) 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg tenker også det er litt for avansert for schæferen tross god bakbeinskontroll så er hun litt "guttete" og sliter med å gjøre to ting samtidig :drool: og spesielt når det handler om å holde noe samtidig som man gjør noe annet :P

Men jeg har ikke gitt opp helt, så vi har tatt en par rulle rundt i kveld. Føler den må bli bedre først :)

Endret av Avani
Rettet skrivefeil
Skrevet
1 time siden, Artemis skrev:

Vi jobber med saken. ☺️ Måtte jo lære å rulle rundt først!

 Her er en start i alle fall. :)

Så flink :D  

Video var helt umulig for vår del. Han ble bare liggende å sprelle med labbene i været, og det var vanskelig å holde mobilen i ro :lol: 

Men her kommer i hvert fall litt bilder av forsøkene våre. 
Han holder fortsatt ikke i ting selv, for bitelyst har han ikke over hodet. *Klapp på skulder til meg for meget god trening på det* 

Jeg la teppet litt over ham for å tilvenne det. Men det var grusomt i følge ham :lol: 

20161216_232548.jpg20161216_232559.jpg

Og videre prøver han å reise seg opp, riste det av, og rive det av. Da var det littegrann bitevilje der :aww: 

20161216_232605.jpg20161216_232615.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...