Gå til innhold
Hundesonen.no

Du gjetter aldri hva som er det farligste dyret i verden...


Recommended Posts

Skrevet

 

10 minutter siden, Kangerlussuaq skrev:

Skjønner at clickbait-overskrifter er attraktive :lol: 

De er skikkelig irriterende egentlig, men man greier jo ikke å la være :aww: 

Guest *Kat84*
Skrevet
5 timer siden, Mackenzie skrev:

Men... er snegler dødlige altså? 

Det stusset jeg over også. 

Og jeg er veldig overrasket over at edderkopper ikke er representert der. De er nemlig stygge, ekle, og pur ondskap. Så det så :aww: 

At mosquito er verdens farligste dyr/insekt/type mygg er ikke så veldig overraskende om man ser på antall komplikasjoner og dødelige utfall det er av det. Det mest overraskende der er vel helst at jeg har som mange andre her tenkt på dem som insekter og ikke dyr. Jeg og tenker automatisk pattedyrarter når jeg tenker dyr :icon_redface:

Skrevet
2 timer siden, Turb skrev:

My bad, my bad... tenkte automatisk pattedyr... :icon_redface: *biologen går å skammer seg litt*

Vi var vel flere som gjorde den feilen :) 

34 minutter siden, *Kat84* skrev:

Og jeg er veldig overrasket over at edderkopper ikke er representert der. De er nemlig stygge, ekle, og pur ondskap. Så det så :aww: 

Næsj da. De jakter jo ekle insekter, så det er strengt tatt et nyttedyr :P 

Guest *Kat84*
Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

 

Næsj da. De jakter jo ekle insekter, så det er strengt tatt et nyttedyr :P 

Jeg kan ikke gå inn blant terrarier hos dyrebutikker fordi jeg blir faktisk skikkelig kvalm av å se tarantellene. 

Skorpioner, pinnedyr, og biller går derimot helt fint :aww: 

Skrevet
16 timer siden, *Kat84* skrev:

Jeg kan ikke gå inn blant terrarier hos dyrebutikker fordi jeg blir faktisk skikkelig kvalm av å se tarantellene. 

Skorpioner, pinnedyr, og biller går derimot helt fint :aww: 

Tarantella er litt skumle, men i sommer bodde en ca 15 cm, i diameter, stor svart en under hytta vår (i Amazonas), og da stolte jeg blindt på guidene vår om at vi kunne sove godt om natta  :fear: :shocked: sov godt vi :P Den kom ut en liten tur bare, fra hulen sin, om kvelden før vi la oss :P

Skrevet
14 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Vi er i grunnen veldig heldige i Norge som kan koste på oss å hate edderkopper, hjortelusfluer og flått.

Jeg gjettet også mennesker, men det var visst feil ja.

Flått er jo i grunnen ganske berettiget synes nå jeg, selv om flåtten ikke direkte tar livet av mennesker. Til gjengjeld ødelegger den jo livet til svært mange mennesker. Både med babesiose, flåttbåren encefalitt eller hvagnåkkern det heter, i tillegg til hovedfienden, borreliaen.

Skrevet
4 timer siden, tmp skrev:

Tarantella er litt skumle, men i sommer bodde en ca 15 cm, i diameter, stor svart en under hytta vår (i Amazonas), og da stolte jeg blindt på guidene vår om at vi kunne sove godt om natta  :fear: :shocked: sov godt vi :P Den kom ut en liten tur bare, fra hulen sin, om kvelden før vi la oss :P

Det hadde jeg aldri stolt på xD Ikke sjans om jeg hadde sovet godt om jeg visste det bodde en svær edderkopp under hytta!

Skrevet

Taranteller er ikke dødelige, og du skal direkte pelle på en tarantell for at den føler den må bite (forsvare seg), så man skal helt fint sove trygt og godt med taranteller i nærheten. :)
Hilsen meg som har bor med flere av dem. *ler* 

  • Like 1
Skrevet
46 minutter siden, Cams skrev:

Taranteller er ikke dødelige, og du skal direkte pelle på en tarantell for at den føler den må bite (forsvare seg), så man skal helt fint sove trygt og godt med taranteller i nærheten. :)
Hilsen meg som har bor med flere av dem. *ler* 

Jeg er ikke redd for at de skal GJØRE meg noe...sånn egentlig...men at det er en SVÆR edderkopp i nærheten, løs...som kan KRYPE på meg...da hadde jeg ikke fått sovet for å si det sånn :P 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...