Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 68
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er vi påmeldt og skal stille på søndagen en gang  

På NKKs hjemmeside ligger gruppefordeling for deres internasjonale utstillinger ute et par år i forveien, og dommerlista kommer ut i veldig god tid. Så du kan finne ut hvilken dag din rase bedømmes fo

Vi kommer og heier  Du har ihverfall en som skiller seg litt ut . En som ikke er stripete  

Skrevet
9 minutter siden, Sprettballen skrev:

Når vet man hvilken dag rasen skal stilles? Jeg har så klart jobbhelg den helga, men om jeg vet hvilken dag jeg skal stille, så kan jeg kanskje få bytta bort den dagen.

På NKKs hjemmeside ligger gruppefordeling for deres internasjonale utstillinger ute et par år i forveien, og dommerlista kommer ut i veldig god tid. Så du kan finne ut hvilken dag din rase bedømmes for hele 2017 nå. Og resten av 2016, selvfølgelig. 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

På NKKs hjemmeside ligger gruppefordeling for deres internasjonale utstillinger ute et par år i forveien, og dommerlista kommer ut i veldig god tid. Så du kan finne ut hvilken dag din rase bedømmes for hele 2017 nå. Og resten av 2016, selvfølgelig. 

Takk! Det var jeg ikke klar over, så genialt :)

Jeg har en feriedag igjen å ta ut, så satser på at jeg får fri :) Vi skal visst stille på søndag og jakter storcert :D Spørs hvordan det går da, men vi må jo bare prøve.

Skrevet
1 time siden, Sprettballen skrev:

Takk! Det var jeg ikke klar over, så genialt :)

Jeg har en feriedag igjen å ta ut, så satser på at jeg får fri :) Vi skal visst stille på søndag og jakter storcert :D Spørs hvordan det går da, men vi må jo bare prøve.

Ja, veldig kjekt å kunne plotte fridager/ferie, booke overnatting og gjøre seg klar i god tid. Jeg har flere ganger booket overnatting for når rasen går, også heller avbooket om jeg ser at jeg ikke skal stille likevel, på grunn av pels eller dommer eller løpetid eller hva som helst. På en del større utstillinger kan det være vanskelig å få bra og billig overnatting når det nærmer seg.

Skrevet
11 timer siden, SFX skrev:

Ja, veldig kjekt å kunne plotte fridager/ferie, booke overnatting og gjøre seg klar i god tid. Jeg har flere ganger booket overnatting for når rasen går, også heller avbooket om jeg ser at jeg ikke skal stille likevel, på grunn av pels eller dommer eller løpetid eller hva som helst. På en del større utstillinger kan det være vanskelig å få bra og billig overnatting når det nærmer seg.

Veldig greit å vite ja. Foreløbig har jeg ikke tenkt at jeg gidder å reise så langt for å dra på utstilling(altså overnatting og sånt), men vi får se, kanskje jeg blir bitt av basillen :) Var jo utrolig gøy sist gang når vi ble BIR og fikk cert :) Denne utstillinga er ikke så langt unna, en liten biltur bare.

  • 3 weeks later...
Guest *Kat84*
Skrevet
17 minutter siden, SaraSL skrev:

Noen som vet når PM kommer? :P Det er bare 13 dager til utstillingen.

Oi :o
Bare 13 dager? 

"Noen" blir nødt til å trene mer :whistle: 

Guest *Kat84*
Skrevet
11 timer siden, Wildlife skrev:

Jeg er spent da vi rundet det magiske 13 mnds tallet 22 august og det var akuratt som å skru på en knapp og hele hunden forandra seg og full av f?

Ovenfor folk og dyr rundt så går jeg ut fra at Sjef blir en kenguru jeg helst har lyst til å vri ørene av :P (Og jeg mener det så positivt som over hodet mulig altså!)

Det jeg er mest spent på fremover er om han har roet seg såpass at en god tur kvelden før, og forhåpentligvis en sykkeltur før vi setter oss i bilen og kjører den dagen er nok til at han klarer å IKKE hive rumpa inntil dommeren og faktisk stå i ro og la seg håndtere uten å kreve kos i stedet :icon_redface:

Han er en uforbederlig kosegris han der :lol:  

Skrevet

Tar med begge guttene og hopper i det. Vet ingenting om dommer, Chibs er naken og Chumlee har så og si null trening. Det får bare briste eller bære. 

Skrevet

Nå må da PMen snart komme :| Nervøøøs! Vil vite hvor mange det er som vil ha det certet :D

 

Syns forøvrig det var skikkelig dårlig gjort at ikke nkk la ut info om at lp-ringene IKKE skulle ligge knotete til som i fjor, slik at vi antok vi ikke rakk det og ikke meldte på, og så blir det samme sted som utstillingen likevel...

Guest *Kat84*
Skrevet

Jaha... 1 Beauceron valp, og 3 voksne. Sjef er den første av voksne (junior) som skal stilles. 

Er ganske sikker på hvem som har de to andre. Men det tar jeg med knusende ro :) Trenger ikke certet, for det fikk vi i Bergen. Men har som mål å ta BIR eller BIM :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...