Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke fått dette på lenge nå faktisk. Jeg har ikke gjort noe med telefonen, det har bare på magisk vis blitt borte... Kanskje har en eller annen app eller google eller selve operativsystemet fått en oppdatering, det har i hvert fall ikke kommet opp på veldig lenge nå. 

Skrevet

Hos meg har nå forumet begynt å lukke seg i tide og utide (hele fanen lukkes ned) på mobilen. Det er en eldre windows telefon som jeg overhodet ikke er venn med, (min druktnet, så dette er en nødløsning) men greia er at det skjer som regel ikke med noen andre sider jeg er innom. Så det er jo litt mystisk, men aner ikke om det er relatert til dette andre problemet.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 28.7.2016 at 5:17 PM, Siri skrev:

Dette har skjedd meg noen ganger i det siste også, men bare på telefonen. Kommer inn på noe Google-greier med advarsler om virus... 

 

Det der har skjedd for meg mange mange mange ganger - og det er helt klart VIRUZ - den later som den er google, og skal ha deg til nettbutikken for å kjøpe en app. Den blir ikke borte og henger seg på hele internett.
Skann av telefonen viser at det IKKE er telefonen, så jeg antar det er sonen som er syk.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 8.8.2016 at 11:20 AM, RAH skrev:

Skjer dette kun på forum, eller har dere oppdaget dette på andre sider også?

Har noen av dere forsøkt å laste ned uoffisielle apper? F.eks. Pokemon Go?

 

På 8.8.2016 at 11:36 AM, RAH skrev:

Det er mange som rapporterer om tilsvarende problem på både pc/mac og mobile enheter.

Dette er malware som ligger på deres enhet. Google mega.viral-content.site "enhet" remove for bistand.

iOS: https://discussions.apple.com/thread/7623615?start=0&tstart=0

Relevant link: http://removalidea.com/completely-remove-mega-viral-content-site-pop-ups/

 

På 4.9.2016 at 10:01 AM, RAH skrev:

Jeg har ikke noe godt svar på dette @JeanetteH og @Aslan. Problemet er rapportert mye på internett og dukker også opp på store sider som Dagbladet.no og CNN.com. Det eneste jeg finner av løsninger er å slette cache og informasjonskapsler på telefonen hver gang det kommer opp.

Det kommer ikke opp hos meg, så jeg klarer ikke replikere det. Jeg har derfor ikke noe konkret å lete etter. Dette kan også tyde på at det er lokalt på den enkelte enheten.


Jeg tilbakestiller internettappen på telefonen og da blir det borte, men det dukker alltid opp i forbindelse med Hundesonen, og så går det på alt etterhvert og den forsøker å insistere på at man må laste ned noe dritt.
Jeg får flass av sånt :)
Jeg har ikke Pokemon Go, ei heller andre uatoriserte apper - æ'kke sånn samler, veldig veldig kjedelig - så jeg vet at det ikke er telefonen. (skannet for dritt regelmessig)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...