Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny stasjonær pc.


Ozzy
 Share

Recommended Posts

Tror jeg må tenke litt på å kjøpe ny stasjonær pc. 

Bruker den til spill, hovedsakelig (egentlig kun)  Diablo 3.  Brukes egentlig ikke til Facebook en gang, har både nettbrett og laptop til sånt.  :P    Må kunne kjøre spillet uten problemer, da hele moroa blir borte når PCen ikke henger med..  Jeg har to skjermer.  

Jeg har egentlig ikke råd til å kjøpe ny data nå, så helst ikke superdyr. Holder at den fungerer et par år lilsom, så arver jeg pcen til Rørlegger'n som koster en mndlønning :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sambis skriver: Har du noe på den gamle maskinen som kan brukes? Kabinett, f.eks?

Her er forslag uten kabinett, ekstra vifter og harddisk som forslag: https://www.komplett.no/wishlists/1a2ae30b-0131-48de-8d32-29079eae0338

Det er vanskelig å gjette på prisnivået ditt.

Vil på generelt nivå anbefale AMD-chipsett for "billig-pcer" da disse generelt gir mer "bang for the buck".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trenger ikke bli dyrt! :) Min har sambo bygd og han brukte ca 4000 på den. Hadde grafikkkort, kabinett og skjerm fra før.  Den er 3år nå og kjører helt fint enda, spiller WoW, Minecraft, Heartstone, Age Of Empire, Heros of the storm, Guild Wars 2 +++ uten problemer. 
Få noen som har peiling til å lage en "handleliste" til deg utifra hva du eventuelt har som er brukende. På f.eks komplett. :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kabinett kan fint brukes, men ikke noe av det elektroniske (Rørlegger'n bygde den for flere år siden, synger på siste verset nå. 

4000 går fint, men ikke så mye mer helst. 

Så det er lurest å bygge da? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

12 minutter siden, Ozzy skrev:

Kabinett kan fint brukes, men ikke noe av det elektroniske (Rørlegger'n bygde den for flere år siden, synger på siste verset nå. 

4000 går fint, men ikke så mye mer helst. 

Så det er lurest å bygge da? 

Sjekk ut linken om du ikke har gjort det. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Mirai skrev:

Få med samboern til å "spleise" med deg som en tidlig jul/bursagsgave sånn at dere kan fortsette å spille sammen?

Han har nok annet å bruke penger på om dagen dessverre, hvis ikke hadde vi nok løst det sånn.   Blir nok at vi (han) bare bygger en som holder noen år, så får jeg kjøpe en bedre en når jeg har råd :)  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...