Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tror jeg må tenke litt på å kjøpe ny stasjonær pc. 

Bruker den til spill, hovedsakelig (egentlig kun)  Diablo 3.  Brukes egentlig ikke til Facebook en gang, har både nettbrett og laptop til sånt.  :P    Må kunne kjøre spillet uten problemer, da hele moroa blir borte når PCen ikke henger med..  Jeg har to skjermer.  

Jeg har egentlig ikke råd til å kjøpe ny data nå, så helst ikke superdyr. Holder at den fungerer et par år lilsom, så arver jeg pcen til Rørlegger'n som koster en mndlønning :P

Skrevet
9 minutter siden, Bananen skrev:

Kan du bygge selv?

Rørlegger'n kan bygge for meg, men ser for meg at det blir ganske dyrt for å få en brukendes data? 

Skrevet

Trenger ikke bli dyrt! :) Min har sambo bygd og han brukte ca 4000 på den. Hadde grafikkkort, kabinett og skjerm fra før.  Den er 3år nå og kjører helt fint enda, spiller WoW, Minecraft, Heartstone, Age Of Empire, Heros of the storm, Guild Wars 2 +++ uten problemer. 
Få noen som har peiling til å lage en "handleliste" til deg utifra hva du eventuelt har som er brukende. På f.eks komplett. :) 

Skrevet

Kabinett kan fint brukes, men ikke noe av det elektroniske (Rørlegger'n bygde den for flere år siden, synger på siste verset nå. 

4000 går fint, men ikke så mye mer helst. 

Så det er lurest å bygge da? 

Skrevet
12 minutter siden, Ozzy skrev:

Kabinett kan fint brukes, men ikke noe av det elektroniske (Rørlegger'n bygde den for flere år siden, synger på siste verset nå. 

4000 går fint, men ikke så mye mer helst. 

Så det er lurest å bygge da? 

Sjekk ut linken om du ikke har gjort det. :)

Skrevet
3 timer siden, Mirai skrev:

Få med samboern til å "spleise" med deg som en tidlig jul/bursagsgave sånn at dere kan fortsette å spille sammen?

Han har nok annet å bruke penger på om dagen dessverre, hvis ikke hadde vi nok løst det sånn.   Blir nok at vi (han) bare bygger en som holder noen år, så får jeg kjøpe en bedre en når jeg har råd :)  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...