Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har hatt buret i stua i en uke. Han har fått kveldsmat der med åpen dør annenhver dag, og lukket annenhver dag. Han har fått godis (øre, muskel osv) i buret hver dag med lukket dør, hvor han slipper ut igjen når han er halvveis samt at jeg har hivd godbiter inn dann og vann. Flytta buret i bilen idag, han fikk svinefilet utenfor også hoppet han inn helt selv :)  Kjørte en fem minutters tur før vi dro hjem igjen og tissa før jeg dro på jobb og han lå hele bilturen.  

Ser ut til at det har løst seg greit ihvertfall :)

DSC_0594.JPG

  • Like 12
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja. Vi har ikke øvd noe siden sist, men skulle en tur ut idag så tenkte å prøve. Tok med et par skinkebiter og han hoppet inn med en gang. Måtte dytte inn rumpa for å lukke døra men det er nå så :lol:  kjørte en halvtime, så fikk han komme ut og hilse på noen kollegaer også skulle vi kjøre igjen og han hoppet inn på kommando, uten at jeg hadde noe godis på meg.  Han ventet også i bilen ti minutters tid, med åpen luke, og han lå bare stille i bilen.   Stille nesten hele turen, han har skjønt at hvis han ligger så er det mer behagelig. Like greit, for bilen gynger i lav fart hvis han beveger seg :lol:  trodde et sekund i et kryss at det var noe galt med bilen siden den vugga, men var bare han som pesa. :lol:

Snapchat-2693230106229821196.jpg

Så klumpen er fortsatt flink og godt er det! :)  Og han virker ikke beskyttende ovenfor bilen, og det er bra! Han passer jo på huset og det er greit, men litt slitsomt hvis han skal være på vakt hele tiden i bil også.

 

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...