Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dagen startet 07.30, venter på kaffen. Ja det ligger en børste i vasken, for trøtt til å bry meg. :lol: 

daJJwg.jpg

 

Halv ni var det ut på tur.  Hestene til naboen var satt ut, og Damir vil si hei, 

WpXKqX.jpg

09.35 var jeg på jobb og skreiv opp det siste av bestillinga jeg skulle ta. Selgeren skulle ringe ti, så jeg kom for tidlig men han ringte jaggu ikke før halv ellve..  Og ja, jeg har fantastisk flott håndskrift når jeg skribler :lol:

mo0Y8k.jpg

Random bilde fra jobben, gjorde ikke noe så da tok jeg bare et bilde. Varmt og lite kunder. 

mkqPwj.jpg

Siden det var så varmt satte jeg opp lapp på inngangsdøra. 

gjoMVL.jpg

Så reiv jeg ned noe hyller og satte opp noe hyller på lageret. Også stakk jeg hjem :lol:

lo9UZq.jpg

 

Vel hjemme var det ut på tur. Hvis man kan kalle det tur, gikk ikke spesielt langt. Damir synes det var unødvendig varmt og var mer opptatt av å spise gress enn å tisse.

fyFQpZ.jpg

 

15.30 spiste jeg en is, og kom på at jeg hadde kjøpt med meg den nye hundeisen. Med ost!  Damir elsket den. :D 

5ROoox.jpg

 

En time seinere sto jeg og ventet på Rørlegger'n, som skulle vært hjemme. Måtte rekke dynga klokka fem, og begynte å få dårlig tid. Plutselig kommer han inn døra med et lass med pålegg, kjøtt og annet godt. Han hadde stikki innom butikken på Gildefabrikken og fått bøtter og spann med mat for en femhundrelapp. 

Y73isC.jpg

Heiv alt i kjøleskapet og raste på dynga så vi fikk tømt hengeren. Siden dynga er fem minutter unna en pizzasjappe så ble laksen jeg kjøpte til middag plutselig forvandlet til en pizza vi tok med hjem :)

086nCy.jpg

Så var det å porsjonere og fryse ned maten Rørlegger'n kom med før vi måtte avgårde igjen. Damir håper noe faller på han. 

qRcTs0.jpg

En liten time seinere var vi fremme i Kodal for å kjøpe en benk!  Jeg har mast om å få spisegruppe ute men siden det er gress overalt og vi ikke skal bygge terrasse før neste år så fikk jeg ikke det. Kjedelig med møbler som synker ned i gresset. Men så fant samboeren ut at hvis jeg får meg en benk så kan jeg spise ute! Så da ordna han det til meg! :D 

Qrjfhd.jpg

 

En time seinere var vi hjemme igjen, Rørlegger'n inspiserer benken og er fornøyd med seg selv for å ha fikset spiseplass til sin kjære. Kjærestepoeng! 

3jN74D.jpg

Da var vel klokka ni så vi så på en eldre episode av Top Gear før det var natta. 

 

  • Like 14
Skrevet

Oj, så gøy med så mye mat da! Fin fin benk, har et par sånne selv og de fungerer utmerket å spise frokosten sin på :D

Skrevet
16 minutter siden, Stine skrev:

Oj, så gøy med så mye mat da! Fin fin benk, har et par sånne selv og de fungerer utmerket å spise frokosten sin på :D

Ja var veldig artig det! Gilde ostepølse til ti kroner og to for 15 på sånn dyr leverpostei ogsånt! Så han gikk amok :lol:  

Ja benken var veldig fin, mye bedre kvalitet enn de normalt er! :)

  • Like 1
Skrevet

Fine voffsa!! 

Men du, har dere ikke bruker så dere kan logge inn hos Tropeimporten og ta bestillingen digitalt? Vi drev også å skrev de listene før på jobb, men nå bestiller vi bare gjennom nettsiden dems, såå mye mer lettvint ;):D 

Skrevet
Akkurat nå, bie skrev:

Fine voffsa!! 

Men du, har dere ikke bruker så dere kan logge inn hos Tropeimporten og ta bestillingen digitalt? Vi drev også å skrev de listene før på jobb, men nå bestiller vi bare gjennom nettsiden dems, såå mye mer lettvint ;):D 

Joda har muligheten men liker det ikke så den bruker vi aldri. :)  For oss fungerer det best over telefonen, liker ikke nettsiden så godt og liker å prate med selgeren. Han kjenner oss og plotter ting inn raskere enn hva jeg ville gjort på dataen.  Vi har forferdelig mye varer fordelt over tre etasjer og så å bestille ting på nett går tregt i forhold til over telefon eller direkte med selger :)  

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

Oi, jeg og vil ha gildebutikk :o  

Fin benk!  

 

Da trenger du en gilde fabrikk og noen som jobber der :lol:  søsteren til Rørlegger'n jobber der, de har butikk hvor de selger snart utgåtte varer, rare pølser (i form)  ogsånt. Men det meste hadde ålreit dato og kan fryses!   Fin benk ja! :D

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Da trenger du en gilde fabrikk og noen som jobber der :lol:  søsteren til Rørlegger'n jobber der, de har butikk hvor de selger snart utgåtte varer, rare pølser (i form)  ogsånt. Men skinken f.eks går. Men det meste hadde ålreit dato og kan fryses!   Fin benk ja! :D

Heldiggris! Har hverken gildebutikk eller gildearbeider :lol: 

Sånn benk ønsker jeg meg og tror jeg, men skjer neppe. Vi har en million gamle grønne hagemøbler i plast :aww: 

 

Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

Heldiggris! Har hverken gildebutikk eller gildearbeider :lol: 

Sånn benk ønsker jeg meg og tror jeg, men skjer neppe. Vi har en million gamle grønne hagemøbler i plast :aww: 

 

Kast grønne hagemøbler og kjøp benk :D  Spiste middag der idag, bare kos! 

  • Like 1
Skrevet

En fin dag så det ut som. Jeg har også en søster med tilgang til gildebutikk, helt genialt. Bare så synd jeg bor så langt unna, så er ikke så ofte jeg får handlet der.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
7 timer siden, tutle skrev:

Ser ut som du hadde en koselig EFIT :ahappy: Også flott kjæreste da :wub: 

Ja han slår til innimellom :wub:  

44 minutter siden, Malinka skrev:

En fin dag så det ut som. Jeg har også en søster med tilgang til gildebutikk, helt genialt. Bare så synd jeg bor så langt unna, så er ikke så ofte jeg får handlet der.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja vi har ikke handlet der før faktisk, bare kjøpt litt av søsteren hans som har tatt med.  Men er ikke noe vist i å betale 25kr for en pakke skinke og 30 kr for en 3pk med fancy pølser hvis vi kan får det til 15! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...