Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

To av hundene mine skal stille ut på søndag. Er det da dumt å ta med en av hundene på lørdag kun for å titte eller at jeg tar med en av de andre hundene mine som ikke skal stille? Lurte på hvis de blir slitne eller lei hvis de skal stille dagen etter? Er ikke lett å vite ? Er det lurt å ta med pga. Sosialiseringa eller er det dumt pga. De kan bli lei og slitne dagen før?

 
Skrevet

Slitne blir de, men for noen hunder er det en god ting. Min har i alle fall bare godt av en "oppvarmingsdag", da får hun ut litt sprell og er mer sanset og samlet neste dag. 

  • Like 2
Skrevet

Jeg pleier som regel ikke å ta med meg flere hunder enn jeg skal stille fordi det skal bli mindre å dra på.. 

Men for hundene sin del, så hadde jeg like lett tatt de med som ikke.. Jeg forventer såpass at hundene mine skal takle det.. 

Skrevet
8 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Da skjønner jeg ikke helt hvorfor du spør. :lol:

De kan jo bli slitne psykisk og mentalt selv om de er godt sosialisert. :P

 

8 timer siden, Krutsi skrev:

Jeg pleier som regel ikke å ta med meg flere hunder enn jeg skal stille fordi det skal bli mindre å dra på.. 

Men for hundene sin del, så hadde jeg like lett tatt de med som ikke.. Jeg forventer såpass at hundene mine skal takle det.. 

Den første dagen så skal ingen stille ut. Er ikke noe pes å kun ta med en hund selv om jeg ikke skal stille ut. :D:)Kun dag nummer to skal jeg stille ut to av hundene mine så det blir ingen ekstra hunder. 

Skrevet

Jeg skal ta med en av mine fire hundene inn på lørdag selv om jeg ikke skal stille. To av de fire skal stille ut på søndagen. :D Antar at jeg tar med en av hundene på lørdag som skal stille ut på søndagen. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...