Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Ingen?

Fine bånd å gå tur med altså, men min intensjon var å ha de som "lett trekk i magebelte" og der er ikke strikken hard nok, men myk nok til behagelig bånd tur.
 

Guest Belgerpia
Skrevet
6 timer siden, tmp skrev:

Kanskje interessert, må tenke litt.. Har du to?

Jeg har tre he he he - tenk i vei, de ligger her og blomstrer. De er forøvrig med refleks. 

Skrevet
1 time siden, Belgerpia skrev:

Jeg har tre he he he - tenk i vei, de ligger her og blomstrer. De er forøvrig med refleks. 

Har et allerede, men funderer på om jeg skal ha et til, så begge ungene kan ha hunden rundt livet når de turer :P

Skrevet
På 27.5.2016 at 4:33 PM, Belgerpia skrev:

Jeg har tre he he he - tenk i vei, de ligger her og blomstrer. De er forøvrig med refleks. 

Jeg vil gjerne ha ett :) vi reiser på ferie om en og en halv uke og blir borte en mnd...kan vi ordne da,  ev om vi kan treffes i sentrum (du jobber i Oslo sant?) ila en arbeidsdag? 

Guest Belgerpia
Skrevet
6 timer siden, tmp skrev:

Jeg vil gjerne ha ett :) vi reiser på ferie om en og en halv uke og blir borte en mnd...kan vi ordne da,  ev om vi kan treffes i sentrum (du jobber i Oslo sant?) ila en arbeidsdag? 

Ja, jeg jobber på Bryn - men jeg kan hive det i posten jeg, det går fint :) Om du vil det. Bare send meg PM med adresse.

Guest Belgerpia
Skrevet
2 timer siden, Justisia skrev:

Har du noen igjen?

 

Ja, jeg har ett igjen :) Under forutsetning av at tmp skal ha det ene :) (ellers har jeg to)

Skrevet
Akkurat nå, Belgerpia skrev:

 

Ja, jeg har ett igjen :) Under forutsetning av at tmp skal ha det ene :) (ellers har jeg to)

Da vil jeg gjerne ha det. 
Kan du sende det?
Tar gjerne det andre og om tmp ikke skal ha det.

Guest Belgerpia
Skrevet
46 minutter siden, Justisia skrev:

Da vil jeg gjerne ha det. 
Kan du sende det?
Tar gjerne det andre og om tmp ikke skal ha det.

Send meg navn og adresse :)

Skrevet
1 time siden, Belgerpia skrev:

 

Ja, jeg har ett igjen :) Under forutsetning av at tmp skal ha det ene :) (ellers har jeg to)

Jeg vil ha ett og du kan gjerne sende :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...